Bozdağ: 'AYM'nin Dündar ve Gül Kararı Anayasa İhlâli'

 > -

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 'Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili Anayasa Mahkemesi kararının anayasa ve yasayı ihlal olduğu açıktır' dedi. Bozdağ Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararları eleştirmesinin ise demokratik bir hak olduğunu söyledi.

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili "hak ihlâli" kararı veren Anayasa Mahkemesi için, "AYM'nin kararının Anayasa ve yasayı ihlâl ettiği açıktır" dedi.

92 Gün ve Uzun Bir Gecenin Ardından Can Dündar ve Erdem Gül Serbest - onedio.com
92 Gün ve Uzun Bir Gecenin Ardından Can Dündar ve Erdem Gül Serbest - onedio.com

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AYM'nin Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili kararını eleştirmesini demokratik bir hak olarak niteledi.

Anayasa Mahkemesi, 92 gün tutuklu kalan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, "kişi hürriyeti ve güvenliği haklarının ihlâl edildiğine" karar vermiş, kararın ardından iki gazeteci tahliye edilmişti.

'AYM'nin Kararına Saygı Duymuyorum' - onedio.com
'AYM'nin Kararına Saygı Duymuyorum' - onedio.com

Afrika ziyareti öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 'Anayasa Mahkemesi'nin vermiş olduğu karara uymuyorum, saygı da duymuyorum' demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir