Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Böbrekleri Hazırlayın! Dünyanın En Pahalı iPhone X’ini Satan Ülke Belli Oldu

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Sizin de bildiğinizin gibi Apple, geçtiğimiz hafta kuruluşunun 10. yılı şerefine iPhone X'i tanıttı ve bu yeni modelle ultra premium akıllı telefon pazarında fiyatlamayı yeni bir seviyeye çıkardı.

Kaynak: http://www.businessinsider.com/apple-iph...

iPhone X'in özelliklerine göz atmak isteyenleri bu içeriğe alalım:

Yılın Beklenen Günü Geldi! iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Hangi Özelliklerle Geliyor? - onedio.com
Yılın Beklenen Günü Geldi! iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Hangi Özelliklerle Geliyor? - onedio.com

iPhone X'in ABD'deki fiyatı 1000 Dolar.

Aslında 1000 Dolar, sadece birkaç yıl kullandıktan sonra yenisini alacağımız bir telefon için fazla görünüyor. iPhone X'in performansını henüz test etmedik ama etseydik bile Apple'ın yeni A11 Bionic çipinin iPhone X yavaşlamaya başlamadan ne kadar dayanacağını tahmin edemezdik.

Biz yine de bunu bir kenara bırakalım ve gelin iPhone X'in dünyada nasıl fiyatlandığına bir göz atalım.

11. Japonya - 3,551 TL (1,018 $)

10. ABD - 3,708 TL (1,063 $)

9. Kanada - 3,767 TL (1,080 $)

8. Hong Kong - 3,833 TL (1,099 $)

donanimgunlugu.com

7. Birleşik Arap Emirlikleri - 3,889 TL (1,115 $)

6. Avustralya - 4391 TL (1,259 $)

5. Çin - 4,461 TL (1,279 $)

4. Meksika - 4,621 TL (1,325 $)

3. Birleşik Krallık - 4,667 TL (1,338 $)

2. Avrupa Birliği Bölgesi - 4,799 TL (1,376 $)

1. Rusya - 4,848 TL (1,390 $)

BONUS Türkiye - 5,500+ TL

Ülkemizde iPhone X için açıklanan resmi bir fiyat yok; ancak ABD fiyatı ve vergi düzenlemeleri göz önüne alınırsa 5500 Türk Lirası'ndan aşağı olmayacak gibi görünüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozcylnn

bana ne ya bok mu var İphone da almasınlar :)

speedkills

Çok büyütüyorlar ya ne var, iphone 17 çıktığında ben de bunu alırım ne var yani.

samet-gudul

akp döneminde gerçekleşmiştir.

speedkills

ulan Allah'ın Bulgaristan'ın,Gürcistan'ın bile parası bizden değerli amk. Sorsak ekonomi çooohh iyi.

tospuklan

kardeş paranın değeri öyle ölçülmüyor. Alım gücüne bakacaksın. Bu da asgari ücretini sabit bir kura endeksleyerek olur. Yoksa 6 sıfır attın paradan. at 1 sıfır daha 1 tl ile 2.5 euro al değerin artmış olmuyor. bu sefer de asgari ücretin 140tl olacak. Yani yine 350 euro yine 350 euro. 1 gürcü larisi 1.4 tl alıyor.yani bizim asgari ücret 1000 gürcü larisi ediyor. Ama Gürcistan'da asgari ücret 163 lari. Anlatabildim mi? Onun dışında tamamen katılıyorum ekonomi bok gibi haklısın. Ama bu hesapları bilip yapmadıkça kandırmaya devam ediyorlar. Yarın birgün atıyorum dediğim gibi 1 sıfır daha atıp paradan Eyy halk bak artık 1 tl 2.5 euro ekonomi düzeldi dedikleri zaman bunları bileceksin ki inanmadım diyebilesin. inananlar yüzünden zaten bu haldeyiz.

speedkills

Ekonomimiz büyüyormuş dünya buna bi tarafıyla gülüyor bizimkiler hala hiç bir şeyin farkında değil. Büyüklerle konusuyorum önceden bol keseden alabiliyorduk diyorlar bulgaristandan bir şeyler. şimdi alırken iki kere düşünüyoruz diyorlar. Türkiye de alım gücü falan yok insanların borç ödeme gücü var her gün makarna yerim ama evim olsun diyip giriyor borca adam.

speedkills

dostum şöyle bir mantık kuruyorum. 100 lira ya 100 lari alamıyorum 71 lari alabiliyorum keza leva da öyle. oradaki insanların asgari ücretiyle ilgilenmediğimizi farz edersek. paraya mal gözüyle bakarsak yani. 100 lira ya 140 lari alabilseydim ya da 140 leva evet ekonomi iyi derdim çünkü adamların parasını satın aldığımda zarar etmemiş oluyorum. Bir gurbetçi arkadaşım var ulan dedi, ülkemi sevmesem euro nun yükseldiğine çok sevinicem diyor. adam orda 1 alıp burda 4 harcıyor kendisi de diyor işime geliyor diye ama üzülüyorum diyor.

speedkills

kredi ödüyorum diye dışarda bir çay bile içmeyen adam tanıyorum

tospuklan

dostum öyle değil işte o iş. Paraya mal gözüyle bakamazsın para sembolik metadır. Yani ne satın alabileceğiyle eşdeğerdir. Çocuk gibi 1 para 3 para mantığı güdersen hata yaparsın. Gürcistan'a gittin mi hiç? arabanın 200 liraya dolan deposunu orada 100 liraya doldurabilirsin. Yani Almanya'daki arkadaşının eurosu gibi senin paran da gürcistanda 2 kat oluyor. Alkol desen aynı. Gürcistandan Türkiyeye asgari ücretle hasta bakmaya gelen kadınlar var onlar da gürcistana dönünce krallar gibi takılıyor almanyada çalışan türk gibiler yani demek istediğim kağıt parçası ve üzerinde yazan sayıların hiçbir anlamı yok o paranın temsil ettiği alım gücü olay

kertenkele_

Şaşırdık mı ?? Ver mehteri ver, yansın ortalık..

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Akıllı telefonAmerika Birleşik DevletleriAppleAvrupa BirliğiBirleşik Arap EmirlikleriÇinHong KongJaponyaRusyaiPhonevergi
Görüş Bildir