Görüş Bildir
Haberler
Birbirinden Etkileyici 360 Derece Sanal Gerçeklik Videoları

Birbirinden Etkileyici 360 Derece Sanal Gerçeklik Videoları

ATKN
03.08.2015 - 11:57

Birkaç ay önce YouTube’a 360 derece video izleme desteği getiren Google, video izleme deneyimizi değiştireceğinin sinyallerini vermişti. Şu an için köklü bir değişiklik söz konusu değil zira bunun için henüz yeterli ekipman ve içerik mevcut değil. Ancak arama devi şimdiye kadar birbirinden güzel 360 derecelik video yayınladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sanal gerçeklik teknolojisinin hayatımıza girmesiyle birlikte video, oyun ve sinema deneyimlerimizin çok farklı yerlere geleceğini az çok tahmin ediyorduk. Henüz bunun için yeterince içerik ve cihaz yok belki ancak yine de yayınlanan videoları çıplak gözle izlemek bile bazen yeterince keyifli olabiliyor. Tıpkı YouTube’da yayınlanan 360 derecelik videolar gibi

W, A, S, D tuşlarıyla çevreye gözatabildiğimiz videolarda orada olma hissini bir nebze yaşayabiliyoruz (döndürme özelliği bazı tarayıcılarda desteklenmiyor). Bunu bir de sanal gerçeklik gözlükleriyle hayal edin. Veya ileride film izlerken veya oyun oynarken. O zaman her şey çok daha “gerçekçi” olacaktır. Şimdilik aşağıdaki videolarla yetinmek zorundayız. LOG Dergisi, en güzel 360 derece sanal gerçeklik videolarını derledi. Daha iyi bir video deneyimi için tam ekranda izlemeniz önerilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
22
10
8
4
3
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?