Bir Sevgiliniz Olmamasının Size Kazandıracağı 12 Şey

 > -

Sevgiliniz yok diye üzülüyor musunuz? Neden yalnızım diye kendi kendinize dert mi ediyorsunuz? Arkadaşlarınız çifter çifter gezerken tek başınıza takılmak gücünüze mi gidiyor? Gitmesin!

1. Kafanıza estiğinde seyahate çıkabilirsiniz

Birlikte plan yapmak, uygun zaman ayarlamak, beklemek, vb. şeylerle uğraşmazsınız. Aklınıza estiği gibi plan yapabilir ya da hiç plan yapmayabilirsiniz.

2. Kendinze bol bol zaman ayırabilirsiniz

Bütün boş vakitleriniz sadece sizin! Kitap okumak, sinemaya, tiyatroya gitmek, uyumak, hobilerinizle uğraşmak, vs. dilediğinizi yapabilirsiniz. Kimse için vakit yaratmak zorunda değilsiniz.

3. Kendinizle ilgilenebilirsiniz

Uzun zamandır kendinizi ihmal mi ediyorsunuz, işte size fırsat. Diyete girin, spora gidin, ailenize vakit ayırın, kurslara dahil olun. Kendinize yatırım yapın ve bunun için kimsenin vaktinden çalmayın.

4. İstediğiniz gibi flört edebilirsiniz

Sizden hoşlanan, sizin hoşlandığınız biriyle istediğiniz gibi konuşup şakalaşabilirsiniz. Kimse sizi kınamaz, kimseye hesap vermek zorunda değilsinizdir, anın keyfini gönlünüzce çıkarabilirsiniz.

5. Rahat bir uyku çekebilirsiniz

Koca yatakta, tek başınıza, sessiz, rahat, huzurlu bir uyku çekebilirsiniz. Bir yorganı mı çekti, horladı mı, gece kalktı mı, sizin alanınıza girdi mi gibi dertleriniz olmaz. Deliksiz uyku çekmenin keyfine varırsınız.

6. Kendinize daha fazla güvenebilirsiniz

İşlerinizi halledecek, sizinle beraber koşturacak biri yok, tek başınızasınız. Bütün işlerinizi kendiniz hallettiğiniz için bir süre sonra kendinize daha fazla güvenmeyi öğreneceksiniz. Ve göreceksiniz ki aslında harikasınız.

7. Arkadaşlarınızla çok daha sık görüşebilirsiniz

Kendine sevgili yapanların arkadaş ortamından hızla uzaklaştıkları bire gerçek. Tüm vakitlerini sevgililerine ayırmak istiyorlar ya da mecbur kalıyorlar. Ama sizin böyle bir sıkıntınız yok, bütün arkadaşlarınızla, "o kimdi", "sana ne dedi", "bak o kızın bakışlarından hiç hoşlanmadım", "o çocuk sana niye güldü", vb. dertleriniz olmadan görüşebilirsiniz.

8. Kötü bir evlilik yapmaktan paçayı kurtarabilirsiniz

Günümüzde maalesef evlilikler çok uzun ömürlü olmuyor. Boşanma oranları her gün artıyor, iyi yanından bakın belki böyle bir evlilikten, mutsuz olmaktan paçayı sıyırdınız!

9. Canınız ne isterse onu yapabilirsiniz

En güzeli de bu değil mi? Tek kriteriniz canınızın istemesi. Her şeyi yapabilirsiniz, size kim "dur" diyecek ki? Tadını çıkarın.

10. Sizin özel olan tek gün kendi doğum gününüz olur

Hediye seçmek, özel şeyler düzenlemek, sürprizler yapmak, özel günleri aklınızda tutmak, vb. sorunlarınız yok. Kendi doğum gününüzü bile unutabilirsiniz hatta, o derece.

11. Gereksiz kavgalardan, tartışmalardan, vs. uzak kalırsınız

Kıskançlık, ilgisizlik, "yok bir şey", "düşündüğün gibi değil", türden kısır tartışmalardan ve bunların sonucunda gereksiz yere üzülmekten uzak durursunuz. Kimseye o kişinin aslında arkadaşınız olduğunu açıklama ihtiyacı hissetmezsiniz. Siz bilin yeter.

12. Ve "Sevgilimin arkadaşı" gibi gelip geçici arkadaşlarınız olmaz

Hayatınıza bir başkası sayesinde girmiş, sadece bir merhabanız olan, sevgiliniz gidince ortadan kaybolan geçici arkadaşlarınız olmaz. Kendi seçtiğiniz arkadaşlarınız ile mutlu mesut geçinir gidersiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
narcos

olm malmısınız 6 sene sonra kırdım prangaları, ohh be diyorum, rahatladım , istediğim gibi geziyorum istediğim yere gidiyorum yurt içi yurt dışı, haa bi başına ömür geçermi orası ayrı tadını çıkarmadan ciddi bi olaya girmeyin :)

icimdekiyagmur

Hayır yani yalnızlık da bir yere kadar =))

ilgincbirbilgi.com

Bi başına ömür geçmez :)

aysel.toykan

kısaca: umut fakirin ekmeği :)

esma90

üreme duygusu başka birşey değil

Görüş Bildir