Bir Garip Başkan Adayı: Malatya Arapgir'de 'Dört Nala' Seçim Çalışması Yapan İbrahim Yurtsever

 > -

31 Mart'ta yapılacak seçimler öncesi adaylar çalışmalarına devam ederken Malatya ilginç bir seçim çalışmasına şahitlik ediyor. Malatya'nın Arapgir ilçesinde BBP belediye başkan adayı olan İbrahim Yurtsever, at üstünde seçim çalışması yürütüyor.

AA'da yer alan habere göre, normal ziyaretlerinin yanı sıra her gün yaklaşık 2 saat at üstünde mahalle mahalle dolaşarak propaganda yapan Yurtsever, yöre halkının ilgisiyle karşılaşıyor.

Atına binen ve eline aldığı Türk bayrağıyla mahallelerde seçmeni ziyaret eden Yurtsever, kimi zaman at üstünde kimi zaman ise atın yanında yürüyerek vatandaşlara sesleniyor.

"Geleneklerimize, örflerimize sahip çıkmak zorundayız"

At üstünde gezmenin kendilerine yabancı olmadığını, atalarından geldiğini anlatan Yurtsever, şunları söyledi:

"Kültürümüze, geleneklerimize, örflerimize sahip çıkmak zorundayız. Sahip çıkamadığımız sürece muhakkak ki ayakta duramayız. Bundan dolayıdır ki hem geleneklerimizi hatırlatmak hem de kendi imkanlarımız at üstünde çalışmaya el veriyor."

"Bazı araziler engebeli olduğu için bu şekilde ulaşmaya çalışıyoruz"

"Atla her gün bir iki saat kapı kapı vatandaşları ziyaret ediyorum." diyen Yurtsever, "Bazı engebeli arazi olduğu için bu şekilde atla ulaşmaya çalışıyoruz. Bununla da şeref duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir