Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Dönem Aşırı Popüler Olup Şimdilerde Utanç Vesilesi Olan 18 Şey

6.4bPAYLAŞIM

1. Only Allah can judge me dövmesi.

Orijinali "only god can judge me" olan bu dövme, ülke sınırlarından içeri girdiği anda bu hali aldı ve bir virüs gibi yayıldı. İçlerinde Kıvanç Tatlıtuğ'u bile barındırdığı söylenen only Allah can judge me tarikati üyeleri o meş'um dönemden sonra uzun bir sessizliğe gömüldüler.

2. Ümit Davala saçı yaptırmaca.

2002 Dünya Kupası Türkiye için birçok ilke gebeydi. Yıllar sonra ilk kez kupaya katılmamız, Tarkanlı marşlar, art arda gelen elemeler, Dünya üçüncülüğü derken kupanın en büyük mirası Ümit Davala'nın mohikan tarzı saçları oldu. Ülkede ne kadar çoluk çocuk varsa, kimisi anasından terlik, babasından şamar yeme pahasına, nice sıkıntılara göğüs gere gere bu saçı yaptırmıştı. Ve çok net bir şekilde korkunç bir saçtı.

3. Barbour mont, Buffalo bont kombini.

Her belli başlı ürünler birlikte kullanılıyor, bu normal. Ama bu ikililer içinde bir ikili var ki herhalde gelmiş geçmiş en tatsız ve yaygın ikilidir kendileri. Dizilerden, sokaklara, liselerden üniversitelere kadar her yerde, herkeste bu kombin vardı. Artık dayanacak gücümüz kalmamışken de şükür ki aramızdan sessizce ayrıldı.

4. BBG izlemede çok ileri bir seviye; SMS'çilik.

Sağ - sol ayrışmasından daha derin, daha şiddetli bir ayrışma; Eray- Melih ayrışması. Melih'in yakışıklılığı ve sempatikliği, Eray'ın bilgeliği ve karizması kitleleri peşinden sürüklemişti. Programa olan sevgisini abartanlar, her bölümde onlarca sms atıp sevdikleri adayı destekleme yoluna gitmiş, o zamanın parasıyla bir sürü parayı da bu iş için gözlerini kırpmadan harcamışlardı.

5. Saçlara yoğun jöle uygulaması.

Henüz saç şekillendirmede modern ürünlerin çıkmadığı günlerde, saç limonlamanın bir model üstü jöle vardı. Özellikle Yılan Hikayesi'ndeki komiser Memoli'nin saç stili ve ortalama bir atı öldürebilecek miktarda sürdüğü jöle birçok erkeğin rol modeli olmuştu. Sokaklar kafası parlayan insanlarla doluydu. Neyse ki son buldu.

6. Televizyondan kısa mesajla melodi indirmek.

Polifonik Ihlamurlar Altında melodisi için Pıhlamurlar yaz 3380'e gönder, gerçek ses için Gıhlamurlar yaz gönder. Az badire atlatmadık ülkecenek.

7. Forumlarda ve sosyal ağlardaki "pc_kopat", "lazkopat" nickleri.

Kardeş bu ne yaratıcılık, bunu buralarda harcama, sen bir reklam ajansı falan kur. Ülkenin sana ihtiyacı var.

8. Erkek çocuğuna külotlu çorap giydirme.

Ülkemizin büyük bölümünde kışın soğuk ve yağışlı, yazın sıcak ve kurak geçer. Bunu hepimiz biliyoruz, coğrafyanın en temel bilgilerinden biri. Annelerimiz bu bilginin kışın soğuk ve yağışlı kısmına çok yoğun kitlenmiş olacak ki insanlık onuruna, modern demokratik telakkilere, laikliğe ve hatta sekülerizme sığmayan bir düşünceyle küçük erkek çocuklarına kış aylarında pantolon altından külotlu çorap giydirdiler. Umuyorum ki artık bitmiş bir şeydir.

9. Macarena dansı.

Hatırlayınca bile içim kalktı. Ya bu dönemde bir de internet yaygın olsaydı? İnternetin yarısı makarena dansı doluydu şerefsizim.

10. İnternette verilen Ceza - Sagopa Kajmer savaşları.

Youtube'da her iki rapçinin de her parçasının altındaki yorumlarda, birbirinin anasından eniştesine, kaynından kaymakamına kadar küfür eden fanları uzun yıllar "kim daha iyi?", "kaç bin ceza'cı kaç bin sago'cuyu yok eder?" gibi sorulara cevap aramaya çalıştılar. Şimdi o insanlar büyüdü ve aramızda dolaşıyorlar...

11. Jilaaaaannn, Baraaaaannnnn nidaları arasında geçen aşiret dizileri.

Artık azalmakla birlikte uzun süre televizyonlarda sadece hızmalı, alnı dövmeli kadınlar, aşırı şiveli yaverler, süpersonik güçlere sahip ağalar ve bir türlü birleşemedikleri aşklarıyla bezeli aşiret dizileri vardı. Yoğun bir kitleye sahip olan dizilerin tekrarını izlerken insan "lan ben bunu nası izlemişim ya" hissinden vefat edecek gibi oluyor.

12. Çarkıfelek'e katılıp M. Ali Erbil'den derin dondurucu dilenenler.

Dünyanın en olmazsa olmaz, en sahip olunmazsa ölünecek eşyasıymış gibi, ekmekmiş gibi, suymuş gibi yıllarca insanlar "bi yardımcı olum Meamedali Bey" feryatlarıyla televizyonlarda coşkun bir sel gibi akıp gittiler. Uğur derin dondurucuya adanmış binlerce hayat. Gel de utanma.

13. Televizyon ve radyolardaki telefon şakaları.

Komikçiliği bir yaşam biçimi haline getirmiş radyo ve tv sunucuları bir dönem ekmeklerini sadece gülme efektleriyle bezenmiş telefon şakalarından çıkardılar. Ünlü sesi taklit etme olsun, efendime söylüyüm vergi dairesinden arıyorum 1 trilyon borcunuz var deme olsun bir ton korkunç şakayla yıllar geçti.

14. Gangnam Style dansı.

Henüz çok yeni olmasına rağmen, dumanı üstünde tütmesine rağmen, iyi ki bitti dedirten, dünyanın en hızlı tüketilen ve b.ku çıkarılan ürünü Gangnam Style. Olayı neydi, neden 2 milyar izlendi, bu adam ajan mıydı, babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi? Kafamda akli dengesi bozuk sorular.

15. Kargo pantolonlar.

Fazla söze gerek yok. Tek bir sorum var: Bu kadar cebe ne gerek vardı? Kanguru muyuz biz birader?

16. Kot pantolon altına parmak arası terlik modası.

Fotoğraftaki görseli komiklik olsun diye koyduk ama çorapsız hali de yeterince kötüydü. Hele ki erkeklerin o çirkin ayaklarıyla salına salına gezmeleri... Utanç ki ne utanç.

17. Metalci - rapçi savaşları.

İnternetin yeni yeni hayatımıza girdiği 2000'lerin başlarında müzik forumları komple bu iki grubun kavgalarından müteşekkildi. Hele bir de Kadıköy'de bir hayalet gibi dolaşan "rapçiler 5 tane metalciyi bıçaklamış", "metalciler rexx'in orada rapçileri patates etmiş" gibi haberler halen hafızalardaki tazeliğini adeta pastörize bir sütmüşçesine koruyor. Gereksiz ve bitmesi herkesin hayrına olmuş bir süreç olarak tarihteki yerini aldı.

18. Tavuk götü saç modeli.

Bir 10 sene sonra da şimdiki saçlara buna baktığımız gibi bakıp kahkaha atar mıyız bilinmez ama bu tavuk götü model saçlar ziyadesiyle iğrençmiş, bu çok net. Bu satırların yazarı bendeniz de bir dönem bu batağa saplandım ama eşimin dostumun, yakın çevremin, sevenlerimin desteğiyle ayağa kalkmasını bilip götsüz bir saç yapısıyla hayata tutundum.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
silacil97

Kargo pantolonlar çok güzel duruyor lan?! Bir bana mı güzel geldi acep?

birinci-tekil-birey

o bot - mont şeysi ile kargo pantolona bir diyeceğim yok da..... Diğerleri harbiden rezillik. Revaçta olduğunda bile bulaşmadım :D

eren-kesim

buffalo bot bulsam yatarken dahi giyerim. kargo pantolon da bence gayet güzel. barbour mont da yerine göre vintage olarak giyilir. zevksiz zevzek seni

ysnakorman

Kargo pantolon hala revaçta ve çok güzel bence.Kendi sikindirik dünyana göre yorumlama editör.

selimreizzz

bok'u sansürleyip göt ü sansürlemeyen koca yürekli editör

deniz-soylu4

asgtaghsbö yaa 😂😂😂

Görüş Bildir