Binlerce Kişi Yenikapı'da Bir Araya Geldi: 'Zulme Lanet Kudüs'e Destek'

 > 
27PAYLAŞIM

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı öncülüğünde Filistin haklına destek amacıyla düzenlenen "Zulme Lanet Kudüs'e Destek" mitingi Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Filistin Başbakanı Rami Hamdallah'ın katıldığı mitingden objektiflere yansıyan kareleri derledik...

"Zulme Lanet Kudüs'e Destek" sloganına sahip miting Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

📷: AA

Miting, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Filistin Başbakanı Hamdallah'ın konuşmasıyla başladı.

📷: AA

Devlet Bahçeli konuşmasında "Kudüs bizzat kriz havarisi Donald Trump tarafından dinamitlenmiştir. 14 Mayıs insanlık tarihinin utanç sayfasıdır. Kudüs düşerse tarih düşer, İslam tökezler. Kudüs düşerse Ankara düşer, İstanbul kavrulur. Bizim bir yanımız Kudüs, bir yanımız Gazze'dir." dedi.

"Türkiye, bütün dünyanın sesi, insanlığın vicdanı olmaya devam etmektedir"

📷: AA

Mitingde konuşan Filistin Başbakanı Rami Hamdallah "Türkiye, tarihte olduğu gibi yine aynı rolü, büyük bir azimle yürütmektedir ve bütün dünyanın sesi, insanlığın vicdanı olmaya devam etmektedir. İşte bunu burada bizler Filistin davasına bağlılığıyla görmekteyiz ve Kudüs meselesine olan ilgisiyle bir daha müşahede etmekteyiz." dedi.

"Kudüs davası hepimizin davasıdır"

📷: DHA

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yaptığı konuşmada "Biliyor musunuz Kudüs sadece bir şehir değildir. Kudüs bir semboldür, bir imtihandır, Kudüs kıbledir. İlk kıblemizi koruyamazsak son kıblemizin geleceğine güvenle bakamayız. Açık konuşmak gerekirse İslam dünyası Kudüs imtihanında sınıfta kalmıştır. Sadece İslam dünyası değil, tüm insanlık da sınıfta kalmıştır" ifadelerini kullanarak Filistinliler'i selamladığını söyledi.

📷: AA

📷: AA

📷: Reuters

📷: BBC

📷: DHA

📷: AA

📷: DHA

📷: AA

📷: DHA

📷: AA

📷: AA

📷: AA

📷: Reuters

📷: AA

📷: DHA

📷: AA

📷: AA

📷: AA

📷: AA

📷: AA

📷: BBC

📷: AA

📷: AA

📷: AA

📷: AA

📷: AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir