Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Binali Yıldırım'dan Yeni Vaatler: 'Doğalgaza Yüzde 10 İndirim Yapacağım'

 > 
93PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Binali Yıldırım, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Yıldırım, CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu'yla ortak yayın yapma konusuna ilişkin "Sadece tek bir şartım var. İstanbul'u konuşacağız." dedi. Yıldırım, seçim gecesi "kazandık" açıklamasından, seçim sonrası kullandığı "çaldılar" ifadesine kadar pek çok soruyu yanıtladı ve ayrıca yeni seçim vaatlerini duyurdu.

Detaylara bakalım... 

Yıldırım, seçim gecesi ‘kazandık’ şeklindeki açıklaması hakkında "Bu bir hataysa hata benim" dedi.

İBB Başkanlığı seçiminde saat 23.25'te seçimi kazandığını açıklayan Binali Yıldırım, konuyla ilgili sorulan soru üzerine şunları söyledi:

"Bu açıklamaya ihtiyaç vardı. Çünkü bu açıklamadan sonra sandık kurullarındaki arkadaşlarımız demoralize olurlardı. Arkadaşlar simülasyon yaptı, yüzde 98'den fazlası açılmış, bundan sonrası değişmeyecek dediler. Ben de bu açıklamayı yaptım. Ben bu açıklamayı yaptım. Bu bir hataysa hata benim."

Ayrıca Yıldırım, seçim gecesi yaptığı açıklamaya ilişkin "Ben rakam vermedim" ifadelerini kullandı. 🎥

İmamoğlu ile ortak yayın: "Tek bir şartım var, ben İstanbul’u konuşmak istiyorum" 🎥

Yıldırım, İmamoğlu'yla birlikte ortak yayın konusuyla ilgili sorulan soru üzerine "Bize sordular olabilir dedik. Ona sordular o da 'Olabilir' dedi. Bunun zamanlaması ilerde planlanır. Yine aynı şeyi söylüyorum birlikte karar vermek lazım. Kiminle hangi kanalda yapacağımız meselesi benim açımdan fark etmez. Ben her kanala çıkarım. Diğerleri de istiyor. Her türlü her yerde oluruz. Sadece tek bir şartım var. İstanbul'u konuşacağız. İstanbul dışında konuşamayacağımdan değil. İstanbul'a haksızlık etmek istemem. İstanbul adayıysak İstanbul'u konuşmamız lazım" dedi.

“Ben müneccim miyim? Sahip olmadığım bir bilgiye göre nasıl itiraz yapacağım?" 🎥

“Biz seçimin yenilenmemesi için çok mücadele ettik.” 🎥

Binali Yıldırım, Küçükkaya'nın "Neden bir daha sandığa gidiyoruz?" sorusuna "31 Mart seçimindeki düzensizlikler ve usulsüzlükler yüzünden seçime gidiyoruz." yanıtını verdi ve ekledi:

"Ama ben bir ayrıntıyı paylaşmak isterim, biz bu seçimin tekrarlanmaması için çok gayret sarf ettik. Oyların yeniden sayılmasını istedik. Ancak buna CHP karşı çıktı, itiraz etti. Bizim talebimiz reddedildi."

Binali Yıldırım, seçimden sonra "çaldılar" ifadesini kullandığını hatırlatan Küçükkaya'ya "Ona mecburdum" yanıtını verdi. 🎥

Yıldırım “İmamoğlu nasıl biri?” sorusuna ise yanıt olarak  “O da benim gibi Allah’ın yarattığı bir kul" dedi.

Ayrıca Yıldırım, programda yeni seçim vaatlerini açıkladı. 🎥

Yıldırım yeni vaatlerini ise şöyle sıraladı:

"İstanbullulara müjdem var. Bu şehirde 300 bin çift tekerlek var, yani motosikletler. Bunlar her gün İstanbul’un her tarafına gidiyorlar. Bu motosikletlere 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri bedava olacak. Motosiklet park yeri yok, özel park yerleri yapılacak. İkincisi doğalgaza yüzde 10 indirim yapacağız. Ayrıca sosyal destek alan 80 bin aile var İstanbul’da. Bunların doğalgaz faturalarının 50 lirasını biz karşılayacağız. İGDAŞ ile davalık aboneler var, borçların faizini sileceğiz. Üniversiteye hazırlananlar da öğrenci indiriminden yararlanacak."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir