Bilimin Bile Net Olarak Açıklayamadığı Bir Soru: Neden Genital Organları Çirkin Buluyoruz?

45PAYLAŞIM

Cinsiyet fark etmeksizin genital organı çekici bulan var mı?

Rastgele insanlarla bir anket yapsak ve insan vücudunun en çirkin bölgesini sorsak yanıtların büyük çoğunluğu ayaklar ve genital organlar olacaktır.

Kişiye göre değişse de pek çok uzvu gayet estetik ve çekici bulunan insan vücudunda ayaklar ve genital organlar pek de hoş bulunmaz.

Freud ayakların insan zihninde cinsel organla özdeşleştiğini savunur; bu sebeple fetişizminin güçlü olduğunu iddia eder.

Freud'a göre kız çocuklarının bir penise sahip olmadığına inanamayan erkek çocukları, görünürde olan ve genital bölgeye yakın duran ayakları "kadınların penisi" olarak anlamlandırmıştır. Yani ayağın çirkin bulunmasında bile bir genital organ vurgusu var.

İnsan vücudunu cinsel çekicilik olarak ele aldığımızda da genital organları görmüyoruz.

Kadın vücudunda cinsellikle direkt ilgisi olmayan göğüsler, kalçalar, kıvrımlar, göbek çukuru; hatta köprücük kemiği, bacak boyu gibi özellikler dahi cinsel anlamda çekici. Erkeklerde de yine göğüs, popo, karın, kollar çekiciliği belirleyen kıstaslardan.

Son dönemin meşhur "nude" gönderme akımında da bu durumu açıkça görüyoruz. Kadınlar erotik fotoğraflarını gönderirken genital bölgelerini kadrajın dışında tutuyor ve ortaya oldukça estetik fotoğraflar çıkıyor.

Direkt cinsel organını çekip gönderen erkekler genellikle anında engelleniyor, çünkü hiçbir kadın bir erkeğin cinsel organını direkt olarak görmek istemiyor. Erkekler buna bozulsalar da, kendilerinin de tahrik olmak için kadın genital bölgesini görmek ilk tercihleri değil.

İstisnalar elbette ki var; penis ve vajinanın görüntüsünü çok çekici ve estetik bulanları tenzih ediyoruz.

Ancak çoğunluk adına konuşursak insanlar bu organları sadece cinsellik sırasında alacakları zevki düşündükleri için beğeniyor, estetik buldukları için değil. Heteroseksüel olduğu halde karşı cinsin cinsel organından korkan, tiksinti duyan insan sayısı azımsanmayacak ölçüde.

Neden böyle olduğunu açıklayan net bir bilimsel veri yok. Ancak varsayımlarda bulunulabiliyor.

Bunlardan ilki; bu organların çok ilkel olması. Yani evrimleşirken güzelleşmeye ihtiyaç duymaması. Vücudumuz diğer memelilerden büyük ölçüde farklı iken, cinsel organlarımız benzerlik gösteriyor. İnsan iki ayağı üstünde durduğu ve genital bölgesi bacaklarının arasında kaldığı için de gelişmeye gerek duymadı. Örneğin kadın göğüsleri insanlarda olağan dışı büyüklükte olacak şekilde evrimleşti; çünkü daha göz önündeydiler.

Boşaltım sisteminin sonu da genital bölgede bulunuyor. Bu da insan zihninde karmaşa yaratıyor.

İnsan kirli, pis, hastalık bulaştırma ihtimali olan hiçbir şeyi estetik ve güzel bulmaz. Bu doğuştan sahip olduğumuz bir sağlık savunma mekanizması. Genital organların da pek temiz olduğu ve güzel koktuğu söylenemez. Sonuçta tuvalet çağrışımı yapıyorlar ve bu da insanı çekici bulmaktan uzaklaştırıyor.

Bir de sosyo-kültürel sebepler var tabii.

Tarihin başından beri genital bölgeyi örtüyoruz ve bir tabu haline getiriyoruz. Küçüklükten itibaren kendi cinsel organına bakmaktan imtina eden insanlar büyüdüklerinde de bu tavırları değişmiyor. Bu kadar kapalı olduktan sonra cinsel organların görünür olması insan gözünü rahatsız ediyor.

Modern zamanda porno sektörünün genital organları gözümüze sokması bir şey değiştirmedi.

Çünkü her şeyde olduğu gibi cinsel organlara da ideal güzellik standartları getirdiler. Erkekler de, kadınlar da kendi cinsel organlarını gördükleri ideal organlarla kıyaslıyor ve mutsuz oluyorlar.

Son olarak alternatif bir görüşle bitirelim.

Her insanın her organı farklı ve kendine özgü olduğu için cinsel organı da farklıdır. Cinsel organlar farklı şekil, renk ve büyüklükte olabilir. Tıpkı burun gibidirler ve nasıl ki bazı burunları güzel, bazılarını çirkin bulabiliyorsak aynısı onlarda da geçerlidir. Tüm genital organlar değil, bazıları çirkindir.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Vajina ve Genel Genital Bölge Temizliğiyle İlgili Pek Çok Kadının Dikkat Etmediği Temel Noktalar - onedio.com
Vajina ve Genel Genital Bölge Temizliğiyle İlgili Pek Çok Kadının Dikkat Etmediği Temel Noktalar - onedio.com
Yaşlandıkça Cinsel Organınızda Yaşanan Değişimleri Öğrenince Çok Şaşıracaksınız - onedio.com
Yaşlandıkça Cinsel Organınızda Yaşanan Değişimleri Öğrenince Çok Şaşıracaksınız - onedio.com
Gizli Defterleri Açıyoruz! Partnerlerinin Cinsel Organlarını İlk Görüşlerinde Şok Oldukları Şeyleri Anlatan Kadınlar - onedio.com
Gizli Defterleri Açıyoruz! Partnerlerinin Cinsel Organlarını İlk Görüşlerinde Şok Oldukları Şeyleri Anlatan Kadınlar - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
crispy.lolita

Ben hetero kadin halimle estetik buluyorum ten rengine gore cok koyu olmasin dudaklar cok buyuk olmasin yeter. Penis de pespembe buyuk uclu olunca cok guzel bence

chuck-berry

Bence kadının en güzel yeri,çünkü dışardan göremiyoruz,gizemli bir organ :)

kaan-ergen

Valla goril sırtındaki bıçak yarası gibi değilse bir vajina neden itici olsun ki?

ag10

bir sene falan oldu sanırım,onedio da benzer bi içeriğe,kadının en çirkin yeri damı dır demiştim.linç yemiştim amk...böyle düşünen tek ben değilmişim hj<fghfdghfghadffasd

crispy.lolita

Ben hetero kadinim begeniyorum ya cok garip

eroll

Cinsel organ durduk yere niye çekici gelsin ki zaten. Tahrik olma aşamasında görmüyoruz. Gördüğümüzde zaten işin ortasında oluyoruz. Güzel-çirkin değil, ıslak, sıcak, traşlı vs. etkenler devreye giriyor.

Görüş Bildir