Görüş Bildir
Haberler
Bilal Erdoğan'ın Ortaklığıyla Şahlanan Şirket, Ayrılıkla Birlikte Battı

Bilal Erdoğan'ın Ortaklığıyla Şahlanan Şirket, Ayrılıkla Birlikte Battı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan 2015’te yönetimine girdiği Erdem Özel Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi'nden ayrıldı. Şirket bu ayrılmadan sonra 24 milyon 500 bin TL olan sermayesini 4 milyon TL’ye indirdi ve okulu kapattı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ANKA'nın haberine göre Erdem Özel Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi'nin, İstanbul Ümraniye'de hizmet veren şirketin çatısı altında İrfan Koleji, Ümraniye Anaokulu, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Madenler Ortaokulu, Atakent İlkokul ve Ortaokulu hizmet verirken toplamda bine yakın öğrencisi bulunuyordu. 

3 Kasım 2015’te yapılan yönetim kurulu toplantısında Bilal Erdoğan şirket yönetimine girmişti. Erdoğan, şirketin yönetimine girdiğinde 12 milyon Türk Lirası (TL) sermayesi bulunuyordu.

Şirketin sermayesi Bilal Erdoğan'la arttı

Şirketin sermayesi Bilal Erdoğan'la arttı

Erdem Özel Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi'nin sermayesi Erdoğan’ın yönetimde yer almasından sonraki dönemde 24 milyon 500 bin TL’ye çıkmıştı. 

Bilal Erdoğan 8 Ocak 2020’de şirket yönetiminden ayrıldı. Bu ayrılmadan önce temmuz ayında Üsküdar ve Ümraniye şubeleri kapatıldı. 6 Mart 2020’de ise 20 milyon 500 TL olan bilanço açığının kapatılması için 24 milyon 500 bin TL olan sermaye 4 milyon TL’ye düşürüldü.

Bilal Erdoğan'ın ayrılmasıyla üç okulun kapısına kilit vuruldu

Bilal Erdoğan'ın ayrılmasıyla üç okulun kapısına kilit vuruldu

Ticari yapısının sıkıntıda olduğu anlaşılan şirket 14 Ağustos 2020’de de Pendik şubesini kapattı. Bir yıl gibi kısa bir sürede üç okulun kapısına kilit vuruldu.

Erdem Özel Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi'nin Pendik’te açtığı okul, daha önce Ensar Vakfı’na ait Ensar Çocuk Akademisi Aydos Anaokulu tabelası ile eğitim veriyordu. 

Daha sonra Erdem Özel Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi'nin yönetimine giren İlim Yayma Vakfı çatısı altında İrfan Okulları olarak faaliyet vermeye başladı. Ağustos ayında ise şube kapatıldı.

Kapıda yer alan “İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları” yazıları ise silinmeye çalışıldı. 

Binaya daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı “Bilim ve Sanat Merkezi” tabelası astı. Binanın mülk sahipliğinin Milli Eğitim Bakanlığı’nda mı yoksa başka birine mi ait olduğu ise bilinmiyor.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
112
45
39
6
5
4
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Metin Akalp

Bir baltaya sap olsun, eli ekmek tutsun, itibar görsün diye bütün memleket sponsor olduk. Yok arkadaş olmayınca olmuyor. Sanayiye vermek lazım.

bilinmiyor

Paravan şirket nasıl kurulur , Hazine parası nasıl aklanır , Vergi nasıl kaçırılır konulu haberlerde bugünün yıldızı BİLAL ERDOĞAN !!!

ersaglamnihat

Milletin gözü önünde ne güzel yiyorlar ya çok iyi :D