Görüş Bildir
Haberler
Bayanlara Özel Diyet Sırları

Bayanlara Özel Diyet Sırları

pijama
01.08.2014 - 22:04 Son Güncelleme: 01.08.2014 - 22:53

Bayanlara Özel Diyet Sırlarıgri Pijama

Diyet yapmak hepimiz için gerçekten zor, ama bazı önerilerle diyeti kolay hale getirmek mümkün. Kabul edelim hepimiz pazartesi diyete başlıyor ve genellikle ufak tefek kaçamaklarla diyetimizi bozuyoruz. Çünkü diyet yapmak, diyet yapmaya karar vermekten daha zor.Ufak tefek hileler ile diyetinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.Yeme biçimi ya da sadece sofra düzeni değişimi gibi etkili önerilerimizle diyet yapmanız kolaylaşacak.

Buz küpleri ile çorbaların ve sosların yağlarını alın.Yağlı bir çorbaya, yahniye ya da güvece atılan buz küpü tüm yağı kendine çekiyor. Topladığınız bu yağı, kaşık yardımı ile yemekten çıkarmanız yeterli. Hızlı hareket etmeniz gerektiğini de belirtelim.

Çiğneyin, çiğneyin ve daha fazla çiğneyin!Bu uzun zaman önce kanıtlanmış eski bir kural. İnsanlar yemeklerini yavaşça, layıkıyla çiğnediklerinde ve yemeklerinin lezzetine odaklandıklarında daha fazla keyif alır ve daha az yemek yer.

Yemeğinizi küçük ve kırmızı tabaklarda yiyin.Geçtiğimiz yıl İtalyan’da yapılan bir araştırmada, kırmızı tabakta sunulan yemeklerin daha az yendiği ortaya çıktı. Aynı yemek kırmızı yerine mavi ya da beyaz tabaklarla tekrar sunulduğunda ise yeme oranı fark edilir şekilde arttı. Kırmızının beyne tehlike sinyalleri göndermesinin, daha az yemeye neden olduğu düşünülüyor. Ayrıca araştırmalar gösteriyor ki yemekler küçük tabaklara konulduğunda da aynı etkiyi gösteriyor.

Aç değilseniz, yemek yemeyin.Bunu herkes yaşıyor. Hiç aç olmadığınız halde yemeğin görüntüsüne, kokusuna dayanamadınız ve yemekten tatmak istediniz. Bu durumda tat alıcılarınız ile aranıza mesafe koymalısınız. Yemek yemeyi ihtiyaç olarak görmek ve yemek yemeyi keyif veren bir aktivite haline getirmek arasında ince bir çizgi var. İradenize hakim olun ve yemek yemeyi sadece vücudunuzun bir ihtiyacı olarak görün. Psikolojinizin yemek yemeye ihtiyacı yok.

Beş günlük ağır diyetlere son verin.İngiliz araştırmacılarına göre; haftada 2 gün 650 kalori, 50 g karbonhidrat ve sınırsız protein tüketen, 5 gün ise 2000 kalorinin üzerine çıkmayan kadınlar, günlük olarak 1500 kalori alan kadınlardan daha fazla kilo veriyor;

Kaynak: http://www.gripijama.com/bayanlara-oz...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın