Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Organ Fonksiyon Bozukluklarıyla Mücadele Devam Ediyor'

 > 
16PAYLAŞIM

Başhekimden Yaşar Kemal ile ilgili açıklama

Yaşar Kemal'in sağlık durumuyla ilgili olarak bilgi veren Prof. Dr. Mehmet Akif Karan "İlk dönemde destek tedavilerini biraz azaltma imkanı olmuştu. Fakat şu an itibariyle tam destek tedavileri uygulanmaktadır" diye konuştu.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, 19 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Yaşar Kemal'in sağlık durumuyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

"ŞU AN İTİBARİYLE TAM DESTEK TEDAVİLERİ UYGULANMAKTADIR"

14 Ocak'ta hastaneye yatışı gerçekleştirilen Yaşar Kemal'in tedavisinde 19'uncu güne girildiğini ifade eden Karan, "Kendisi daha önce de bildirildiği gibi kronik bazı hastalıkların üzerine eklenmiş akut sorunlar sebebiyle yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı. Bu süreç içerisinde şu anda organ fonksiyon bozukluklarıyla mücadele etmekteyiz. İlk dönemde destek tedavilerini biraz azaltma imkanı olmuştu. Fakat şu an itibariyle tam destek tedavileri uygulanmaktadır. Solunum desteği tedavisi ve diğer ilaç tedavileri uygulanmaktadır. Sağlık durumuyla ilgili gelişmeler kamuoyuyla paylaşılmaya devam edilecektir" dedi.

"HAYATİ FONKSİYONLARINI İDAME ETTİREBİLECEK DURUMDADIR"

Basın mensuplarının usta yazarın sağlık durumuyla ilgili öngörüsü sorulması üzerine Prof. Dr. Karan, "Yoğun bakım ünitesinde, yaşamsal fonksiyonları kontrol altında olarak devam ediyor. Hayati fonksiyonlarını idame ettirebilecek durumdadır" şeklinde yanıt verdi.

Enver Alas, DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir