Görüş Bildir

Başbakan Erdoğan'a Dava Açan Esnafa Baskı!

Anasayfa > Gündem

Başbakan Erdoğan'a Dava Açan Esnafa Baskı!

16 Şub 2014 19:34 Samanyolu Haber

Başbakan Erdoğan'ın hizmet camiasına gönül verenlere Haşhaşi demesi üzerine, kendisine tazminat davası açan esnafa baskı yapıldığı ortaya çıktı. Ankara 'da dava açan esnafın evine ve işyerine gelen polislerin esnafı ve eşini sorguladıkları iddia edildi.

Başbakan Erdoğan'ın hizmet camiasına gönül vermiş insanlar için kullandığı 'Haşhaşi örgütü' sözlerini, kendilerine hakaret kabul eden birçok insan tazminat davası açtı.

Ankara'da Başbakan'a bin liralık tazminat davası açan esnafa baskı uygulandığı ortaya çıktı. İddiaya göre dava açan şahısların evlerine ve işyerlerine giden polisler, neden dava açtıkları yönünde ve şahsi bilgiler içeren sorular sordular.

Dava açan şahıslardan birinin evine giden polislerin şahsın eşine eviniz kira mı, arabanız var mı, gibi sorular sorduğu belirtildi.

Daha sonra dava açan şahıslardan birinin işyerine giden polislerin, kayıt dışı işçi çalışıp çalışmadığı ve hijyen kontrolü gibi yetkileri olmayan denetimler yaptıkları ve kurallara aykırı bir şey bulamadıkları iddia edildi.

Başbakan'ın kendilerine yönelik hakaret içerdiğini düşündükleri sözlerinden dolayı dava açan vatandaşa bu şekilde şüpheli muamelesi yapılması ve baskıda bulunulması tepki çekti.

Kaynak: http://www.samanyoluhaber.com/gundem/...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?