Bakan Soylu'dan 'Akıllı Ol' Diyerek Kendisini Trabzon'da Protesto Eden Kişiye: 'Artistlik Yapma'

 > 
161PAYLAŞIM

Bayram ziyareti için Trabzon'a giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, havalimanı çıkışında protesto ile karşılaştı. 'Her şey çok güzel olacak' sloganıyla tepki gösterilen Soylu, kendisine 'Akıllı ol' diyen bir kişiye ise 'Artistlik yapma' diyerek çıkıştı. 

Bakan Soylu bayram ziyareti için bugün Trabzon'a gitti.

Havalimanından çıktığı sırada bir kişi tarafından 'Akıllı ol Soylu' diyerek protesto edildi.

Soylu gelen tepki üzerine arkasını dönerek 'Artistlik yapma' yanıtını verdi.

Soylu araca binmeden de bazı kişilerin 'Her şey çok güzel olacak' tepkisiyle karşılaştı.

Tepkiler üzerine Bakan Soylu'dan açıklama geldi: 'Ben buraya Demirtaş'ın kucağından gelmedim.'

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu karşılayan ekibin de Trabzon Havalimanı'nda bulunduğunu belirten Bakan Soylu, VIP'ten çıkmak üzere olduğu sırada yaşananları şöyle anlattı:

"Oradan bir söz geldi, 'Akıllı ol Süleyman Soylu' diye. Bakın, ben akıllı olurum, ben buraya Selahattin Demirtaş'ın kucağından gelmedim, ben buraya Kato Dağı'ndan geldim. Ben akıllıyım, ben bu şehrin evladıyım, Allah şahittir size hiçbir yanlışımız olmadı. Üzüldüğümü söylemek istiyorum, hiç yakışık almayan ve ondan sonra sloganlarla sanki nazire edercesine oradan bizi gönderenleri de buradan kınadığımı ifade etmek istiyorum. Böyle değildir bu işler, ben bugüne kadar Trabzon istismarcılığı hiçbir zaman yapmadım, hiçbir zaman cıvıklık yapmadım, hiçbir zaman birine Trabzon üzerinden istismar ortaya koymadım."

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir