Babasının Yaptığı Düzenekle Yürümeyi Öğrenmişti: Özge Artık Dilediğince Hareket Edebiliyor

 > 
190PAYLAŞIM

Antalya'da yaşayan Ali İhsan Yıldırım, sol ayağı henüz 13 günlükken kesilen kızı Özge'yi maddi olanaksızlıklar nedeniyle fizik tedaviye götüremediği için kendi imkanlarıyla bir düzenek yapmış ve minik Özge'ye bu sayede yürümeyi öğretmişti. Olayın geçtiğimiz aylarda basında yer almasının ardından bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan, baba Yıldırım'ı aramış ve destek sözü vermişti. Bu gelişmenin ardından Özge'ye protez ayak takıldı. Minik Özge, şimdi yaşıtları gibi parklarda gezebiliyor...

Özge'nin hikayesini daha önce sizlerle paylaşmıştık 👇

Her Şey Özge'nin Mutluluğu İçin: Kızı Yürüyebilsin Diye 150 TL'ye Düzenek Yapan Babaya Yardım Eli - onedio.com
Her Şey Özge'nin Mutluluğu İçin: Kızı Yürüyebilsin Diye 150 TL'ye Düzenek Yapan Babaya Yardım Eli - onedio.com

Babası Ali İhsan Yıldırım'ın, evin tavanına monte ettiği makaralı düzenekle yürümeye çalıştığı haberleriyle gündeme gelen 3.5 yaşındaki Özge, Kepez Devlet Hastanesindeki rehabilitasyonunun ardından, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in desteğiyle İstanbul'da takılan dizi bükülebilen protezle artık yaşıtları gibi hareket edebiliyor.

"Özge yeni ayağıyla çifte bayram yaşıyor"

Evinin penceresinin önündeki yavru kumruları eliyle besleyen, babasıyla gülüp oyunlar oynayan küçük Özge, bayram hediyesi olarak alınan akülü arabasını da tek başına kullanarak sokaklarda, parkta geziyor.

Baba Yıldırım,kızının İstanbul'da takılan proteze alışma sürecinin hızlandığını söyledi. Kızının daha sosyal bir çocuk haline geldiğini ifade eden Yıldırım, "Özge, şu anda daha mutlu. Artık daha fazla yürüyebiliyor. Önceki proteziyle 30 dakika, maksimum bir saat yürüyebiliyordu. Yeni proteziyle dinlene dinlene 2-3 saat kadar yürütebiliyoruz. Geçen gün Kaleiçi'ne gittik, orada bayağı bir yürüdük. Herhangi bir yarası olmadı." şeklinde konuştu.

"Özge, yeni ayağına kavuştu ve çifte bayram yaşıyor" diyen baba Yıldırım, en büyük hedeflerinin kızını yaşıtlarına yetiştirebilmek olduğunu vurguladı.

Kepez ilçesi Kuzeyyaka Mahallesi'nde yaşayan Ali İhsan-İlknur Yıldırım çiftinin 6,5 aylık dünyaya gelen kızları Özge, 8 günlükken kangren sol ayağı "protein C-S" hastalığı nedeniyle kesilmişti.

Baba Yıldırım, yanlış iğne sonucu damarı yırttıkları gerekçesiyle özel hastane ve doktorlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, ancak savcılık yeterli delil olmaması nedeniyle dava açılmasına gerek görmemişti.

Ancak olayın basında yer almasının ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz Baba Ali İhsan Yıldırım'ı makamına davet etmişti. Yıldırım ikinci kez savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Sol ayağına protez takılan Özge'nin bu şekilde yürümeyi öğrenememesi üzerine baba Yıldırım, bir rehabilitasyon merkezine başvurmuş, fakat fizik tedavi ücretinin çok yüksek olması nedeniyle ustası olduğu alüminyum doğramadan düzenek yapmaya karar vermişti.

Salonunun tavanına alüminyum bir düzenek monte eden baba Yıldırım, tekerlekleri olan düzenekten sarkıttığı ipi de kızını taşıyan kemere bağlamış, kızının yürümesini bu şekilde sağlaması haberlere konu olmuştu. Erdoğan'dan da aileye destek telefonu gelmişti.

Biz de bu vesileyle kızı için böylesine çabalayan fedakar babayı bir kez daha kutluyor, minik Özge'ye arkadaşlarıyla gülüp koşacağı mutlu yarınlar diliyoruz 😊😊

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir