Babalar Günü Bittiğine Göre Biraz da Gerçekleri Konuşalım: Babalarından Dolayı Yüzleri Gülmeyen 15 Ünlü

7PAYLAŞIM

Bu seneki Babalar Günü'nde insanların sosyal medyada babalarına yazdıkları sevgi dolu mesajlarla karşılaştık. Ancak ne yazık ki herkes babasıyla sevgi bağı kuracak kadar şanslı olamayabiliyor. Bu şanssız kişilerin arasında şarkılarını dinlediğimiz, programlarını izlediğimiz ve her zaman ağız dolusu gülmesine alışık olduğumuz ünlüler de var.

1. Babasının terk etmesinin ardından 13 yaşında çalışmaya başlamak zorunda kalan Serenay Sarıkaya.

Babasıyla henüz çocuk yaşta görüşmeyi kesmek zorunda kalan Sarıkaya, eğer bir gün babasını affedip ona ‘baba’ derse ölmüş çocukluğunun ruhunun sızlayacağını söylemişti. Babasız büyümenin zorluğundan da bahseden Sarıkaya, babasının annesini terk etmesinin ardından maddi zorluk yaşadıkları için 13 yaşında çalışmaya başlamak zorunda kalmış.

2. Şöhret hırsı nedeniyle babasını menajerlikten kovan Beyonce.

Beyonce'in çocukluğu babası Mathew'un evi terk edip gitmeleri ile geçmiş. Ayrıca Mathew'un karısını aldattığı ve 2009 yılında gayrimeşru bir çocuğu olduğu da ortaya çıkmıştı. Beyonce, tüm bu olayların ve babasının şöhret hırsının ardından 2011 yılında menajeri olan babasını işten çıkardığını açıklamıştı. 2018 yılında ise Mathew, verdiği bir röportajda Beyonce'in diğer kızlarından daha başarılı olmasının sebebini açık tenli olmasına bağlaması ile büyük bir pot kırmış oldu.

3. Babasına kendisini bir türlü kabul ettiremeyen Tayfun Erdoğan.

Babasını ilk kez 7 yaşında televizyonda gören Tayfun, DNA testi sonrasında babası Emrah tarafından kabul edilmişti. Gerçek babasını bilene kadar dedesini baba yerine koyduğunu söyleyen Tayfun, babasıyla tanıştıktan sonra da ne yazık ki ona kavuşamamış. Tayfun, babası Emrah'ın ona bir ev aldıktan sonra görüşmeyi kestiğini anlatarak hepimizin kalbine dokunmuştu. İnsanlar Survivor'dan sonra baba oğulun arası düzelir sanmıştı ancak Tayfun'un açıklamasına göre elendikten sonra da babası onu aramadı.

4. Kemer ve sopayla babasından şiddet gören Michael Jackson.

Jackson'ın doktoru olan Conrad Murray, baba Joseph Jackson'ın oğlu Michael'ın sesinin tiz tonunun bozulmaması için ona kimyasal hadım yaptırdığını iddia etmişti. Ayrıca Michael bir röportajında babasını kızdırdığında bazen bir sopayla bazen de kemerle babasından şiddet gördüğünü de açıklamıştı.

5. Babası tarafından oyuncakla tehdit edilen Ajda Pekkan.

Pekkan bir televizyon programında babası tarafından şiddet gördüğünü açıklamıştı. Babası deniz subayı olan Pekkan’ın ebeveynleri boşandıktan sonra annesiyle yaşamaya başlaması ile işler daha da karmaşık bir hal almış. Babası Pekkan’ı onunla yaşaması için çağırmış ve eğer gelmezse de ona aldığı bebek ve teybi geri yollamasını istemiş. Pekkan babasını bir daha görmek istemediğine o an karar vermiş.

6. Mehmet Ali Erbil'le çıplak poz verince babası ile arası açılan Nefise Karatay.

Karatay’ın babasıyla arası Mehmet Ali Erbil ile birlikte Elele dergisine verdiği pozlar nedeniyle açılmış. Erbil ve Karatay'ın çıplak bir şekilde kamera karşısına geçtiği fotoğraflar yayınlandıktan sonra utancından dışarı bile çıkamadığını söyleyen baba Karatay, Nefise Karatay'ın olaydan yıllar sonra bayramda elini öpmeye gelmesiyle barıştıklarını açıklamıştı.

7. Chris Brown'dan şiddet gördükten sonra babası tarafından bir kez bile aranmayan Rihanna.

Rihanna, Chris Brown'dan şiddet gördükten sonra doğal olarak babasından destek bekliyordu. Ancak babası kendi adını duyurmak için olayla ilgili medyaya yanlış bilgiler vermeyi seçince 2009 yılında Rihanna babasıyla görüşmeyi kesti. Rihanna, verdiği bir röportajda olaydan sonra babasının bir kez bile nasıl olduğunu sormak için aramadığını da ekledi. 2019 yılında ise babasına markası olan Fenty'nin adını sömürdüğü gerekçesiyle dava açtı.

8. Fanatik tarikatçı bir babaya sahip olan Hande Ataizi.

Adı sansasyonel olaylarla anılan Hande Ataizi’nin babası ondan farklı bir yaşantıya sahip. Ataizi, babasının tamamen maneviyatla ilgilendiğini ve hatta fanatik tarikatçı olduğunu, bu nedenle de babasıyla oturup konuşamadığını açıklamıştı. Küçük yaşlarda anne ve babasının ayrılması da aralarındaki mesafenin oluşmasına sebep olmuş. Ataizi annesinin ikinci eşi olan Hadi Çelen’i gerçek babası olarak görüyormuş.

9. Tüm kardeşlere ev verildiği halde kendisine verilmeyen Dilan Çıtak.

Gerçek babası İbrahim Tatlıses ile yıllar sonra kavuşan Çıtak, basında yer alan “Babalıktan reddediyor.” haberlerinin doğruluk payı olmadığını ve Tatlıses’in diğer çocuklarına ne veriyorsa ona da aynısını verdiğini söylese de, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla kafaları karıştırdı. Çıtak, babasının Kuşadası’nda yaptırdığı projede tüm çocuklarına ev verdiğini ancak bir tek kendisine vermediğini söyledi. Ayrıca Çıtak’ın 2017’de verdiği röportajda yaptığı “Biri İbrahim Tatlıses’e laf attığı zaman savunmazdım, çünkü kızgındım. Ama şimdi biri hakkında konuşmaya kalktığında izin vermiyorum.” açıklaması da babasıyla aralarında geçmişte sorun yaşandığını kanıtlar nitelikte.

10. Babalarının cinsiyet değiştirme operasyonu ile sarsılan Kardashian ailesi.

Babalarının cinsiyet değiştirmesinin ardından Kardashian ailesi kelimenin tam anlamıyla çalkalanmıştı. Kim Kardashian, babasının iyi bir insan olmadığını ve yalancı olduğunu söylemişti. Khloe Kardashian ise cinsiyet değiştirme operasyonu geçireceğini ailesinden önce magazine haber vermesinin ardından babası Caitlin ile görüşmeyi kesmişti. Ancak Khloe Babalar Günü'nde yaptığı paylaşımla babasına zeytin dalı uzatmış oldu.

11. Babasının katıldığı izdivaç programında kızıyla küs olduklarını duyurduğu Işın Karaca.

Karaca ile babası uzun yıllar küs kalmış, hatta baba Ali Büyükkaraca kızı ile oğlunun hayırsız evlat olduğunu açıklamıştı. Öyle ki, babasının yaşattığı üzüntü nedeniyle Işın Karaca erken doğum yapmıştı. Büyükkaraca katıldığı bir izdivaç programında kızıyla yıllardır küs olduklarını dile getirmişti. En sonunda küslüğe dayanamayan Karaca, babasının bakımını üstlenerek onunla barışmıştı. Ancak barışmalarından kısa bir süre sonra baba Büyükkaraca vefat etti.

12. Ailesini terk eden babasının şöhreti yakalayınca hayırsız evlat dediği Özcan Deniz.

Henüz küçük yaşta babası tarafından terk edilen çocuklardan biri de Özcan Deniz. 7 kardeşi ve annesi ile birlikte hayat mücadelesi veren Deniz, ünlü olduktan sonra babası Sadık Deniz’in suçlamalarıyla karşılaşmıştı. Babası, Deniz hakkında hayırsız evlat açıklamaları yaparak oğlu ile aralarındaki bağın tamamen kopmasına sebep olmuştu. Ancak Babalar Gününde babasını affederek onu kendi işinin başına geçirmişti. 2018 yılında hayatını kaybeden Sadık Deniz’in cenazesinde eski dostlar Özcan Deniz ve Mahsun Kırmızıgül barışmıştı.

13. Babasının para karşılığında basına yaptığı acımasız açıklamalara maruz kalan Meghan Markle.

Kraliyet Ailesi'ne girdikten sonra babası ile başı derde giren Meghan Markle, babasının basına yaptığı açıklamalar nedeniyle zan altında kalmıştı. Meghan Markle babasıyla görüşmeyi kesmiş olmasına rağmen baba Thomas Markle kızı hakkında para karşılığında basına konuşmaya, kızının fotoğraflarını ve ona gösterdiği özel notları sızdırmaya devam ediyor. Ayrıca Thomas Markle'ın Meghan'ın Kraliyet Ailesi'nden ayrı bir şekilde yaşamaya karar verdikten sonra kızı hakkında yaptığı üzücü açıklamalar da bulunuyor.

14. Gezi olaylarında yaptığı açıklamalardan dolayı babasına "Keşke Alzheimer olsaydım." dedirten Yavuz Bingöl.

Babasının kanser tedavisi görmesi nedeniyle onunla barışma kararı alan Yavuz Bingöl, babası Yılmaz Bingöl’ün basına yaptığı açıklamalar ile oldukça zor durumda kalmıştı. Gezi olaylarının ardından oğlu Yavuz Bingöl’ün açıklamalarını tasvip etmediğini söyleyen baba Bingöl, oğlunun 30 yıllık emeğini 3 günde heba ettiğini söyleyerek Berkin Elvan’ın ailesinden oğlu adına özür dilemişti. Ayrıca baba Bingöl, “Alzheimer olsaydım da bunları görmeseydim.” diyerek olaya son noktayı koymuştu.

15. Tır şoförü olduğu için babasını düğününe çağırmayan Güzide Duran.

Güzide Duran ile babası Yüksel Duran’ın aralarındaki atışma biraz trajikomik. Baba Duran’ın iddiasına göre kızı Güzide’nin onu düğününe çağırmama sebebi Duran'ın tır şoförü olmasıymış. Baba Duran’ın en çok kırıldığı şeylerden biri, Güzide’yi kendisi büyüttüğü halde Güzide'nin düğüne onu çağırmayıp üvey babasını çağırması olmuş. Ayrıca kızı Güzide’nin verdiği pozlar da ikilinin arasının açılmasına sebep olmuş.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Adeta Cehennem Gibi Evlerden Çıktılar: Ebeveynleriyle Geçinemeyen 16 Bahtsız Ünlü - onedio.com
Adeta Cehennem Gibi Evlerden Çıktılar: Ebeveynleriyle Geçinemeyen 16 Bahtsız Ünlü - onedio.com
Türk Televizyon Tarihinin En Büyük Trolü Mehmet Ali Erbil'in Geçmişten Günümüze Yaşadığı İlişkiler ve Skandalları - onedio.com
Türk Televizyon Tarihinin En Büyük Trolü Mehmet Ali Erbil'in Geçmişten Günümüze Yaşadığı İlişkiler ve Skandalları - onedio.com
Emrah'ın Oğlu Tayfun'un Survivor Adasına Girmeden Önce Verdiği İnanılmaz Evlatlık Mücadelesi - onedio.com
Emrah'ın Oğlu Tayfun'un Survivor Adasına Girmeden Önce Verdiği İnanılmaz Evlatlık Mücadelesi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
the-crown

Charlize Theron'u unutmuşsunuz.

eylemsabit

Geldiğin yeri asla unutmayacaksın!

favilla

ben de bazı ünlüler için babaları nasıl bir şey demiyor diye düşünürdüm meğer diyorlarmış 😅

mslaciel

aynen düşünüyordum sevgilileriyle aynı evde yaşarlar tatillere giderler hiç mi aileleri akrabaları laf etmez bizi bir akraba sokakta görse anneme babama yetiştirir pislikler sanki ayıp sey yapıyoruz :D

mslaciel

emrahın oğlu mal peşin de kesin ısrarla sevgisini istemesinin sebebi ne kücük cocuk gibi koca adamsın babana mı kaldın yahut sıradan fakir bir adam olsaydı yine babamı istiyorum dermiydi tatlıses kızı da pardon yıllarca seni reddetmiş ve ev vermedi diye hemen aile sırrını gidip medyaya reklam ediyorsun sen ifşa olmasaydın hala sıradan insan olacaktın bu insanları hiç mağdur göremiyorum daha cok cıkarcılar yine sırf ünlü oldu diye cocuklarının peşine düşen ailelerin derdi de sevgi değil para bu besbelli bir şey

muge-kurtulus

Tayfun hakkında fazla acimasizsiniz çocuk zaten çalışıp kendi ayaklarının üzerinde durmuş babani ilk 7 yaşında görüyorsun bir de bayağı ünlü sen de gider adama yapışırdın hatta tayfun gibi davranmazdın da iddiaya girerim. Çocuk baba sevgisine ac duygusal bir de pırlanta gibi Allah herkese böyle evlat nasip etsin emrah bunu 1 gün dışarı çıkarttı 17 yaşında onda da mirastan vazgeçme belgesi imzalattı ev karşılığında ki çocuk evi de istememiş bu sırf bir şey vermesi lazım ya mirastan vazgeçmesi için o yüzden verdi bir daha da görüşmedi çocuk hala babasına saygılı. Dolandırıcılık davası açsa adamın ağzına eder ama yapmıyor hala babasının onu kabullenecegi zamanı bekliyor. Ben yerinde olsam emrahi donuna kadar soyup bir de rezil ederdim ama çocuk harbi insafliymis. artı babası lan babası anayasada hükmü var baba çocuğuna bakmak zorunda yıllarca piç damgası yemiş çocuk dedesini babası bilmiş annesi temizlik yaparak okutmuş insanların acılarını ne kadar hadsizce hafife alıyorsunuz ya?!

sevdahanim

Serenay Sarıkaya zamanında Babasından ilgi ve sevgi görmediğinden ötürü soluğu kendisinden yaşça büyük olan Cem Yılmaz ile sevgili olarak aldı. Çünkü hep sevgi eksikliği yaşıyordu olgun insanlar ona iyi geliyordur.

Görüş Bildir