Atilla Taş'ın Ardından Gökçe Fırat Çulhaoğlu da Gözaltına Alınan İsimler Arasında

 > 
179PAYLAŞIM

Atilla Taş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 'FETÖ medya yapılanması' soruşturması kapsamında gözaltılar sürüyor.  Bu sabah gözaltıtına alınan Atilla Taş'ın ardından Ulusal Parti Genel Başkanı ve Türk Solu Gazetesi Başyazarı Gökçe Fırat Çulhaoğlu da gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı, şarkıcı ve Meydan gazetesi yazarı Atilla Taş'ın FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, Bursa'nın Gemlik ilçesinde gözaltına alındığını aktardı. 

Hakkında gözaltı kararı olan isimler, cemaat ile bağlantılı olmak ve çalıştıkları basın yayın organları ile sosyal medya hesapları üzerinden FETÖ lehine propaganda yapmakla suçlanıyor.

Doğan Haber Ajansı'nın verdiği bilgiye göre Atilla Taş gözaltına alındıktan sonra, İstanbul Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Taş'ın Twitter hesabından paylaştığı en son tweet ise şöyle:

Soruşturmayla ilgili yapılan operasyonlarda 9 kişi dün gözaltına alınmıştı

Medyada 'FETÖ' Operasyonu: 35 Gözaltı Kararı - onedio.com
Medyada 'FETÖ' Operasyonu: 35 Gözaltı Kararı - onedio.com

Gözaltında bulunan Nurullah Öztürk, Rasih Yılmaz, Murat Aksoy, Abdullah Alparslan Akkuş, Dinçer Gökçe, İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, Ömer Şahin ve Ayhan Şimşek'in emniyetteki işlemleri sürüyor.

Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu da gözaltına alındı

Haklarında gözaltı kararı verilen 35 isim arasında bulunan Ulusal Parti Genel Başkanı ve Türk Solu Gazetesi yazarı Gökçe Fırat Çulhaoğlu, avukatıyla birlikte bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. 

Soruşturmayı yürüten savcılık, ifadesini daha sonra almak üzere Çulhaoğlu'nun gözaltına alınması talimatını verdi. Çulhaoğlu, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Hakkında gözaltı kararı verilen ancak adreslerinde bulunamayan ve bir kısmının yurt dışına çıktığı tespit edilen isimler açıklandı

Ajansların verdiği bilgiye göre aralarında gazeteci ile akademisyenlerin olduğu 25 kişi ise şöyle: 

"Ergun Babahan, Eyüp Can Sağlık, Mehmet Yavuz Baydar, Erhan Başyurt, Abdülkerim Balcı, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Asım Yıldırım, Önder Deligöz, Ali Selçuk Gültaşlı, Şemseddin Efe, Turhan Bozkurt, Yonca Kaya Şahin, Ali Yurttagül, Ayşe Özkalay, Can Bahadır Yüce, Celil Sağır, Faruk Arslan, Hasan Cücük, İbrahim Öztürk, Kemal Gülen, Mahmut Akpınar, Mutlu Çölgeçen ile Prof. Dr. Osman Özsoy, İhsan Yılmaz ve Savaş Genç."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir