Görüş Bildir
Haberler
Asgari Ücret 2022 Toplantısı Ne Zaman Olacak? Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak? Asgari Ücret Son Durum...

Asgari Ücret 2022 Toplantısı Ne Zaman Olacak? Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak? Asgari Ücret Son Durum...

Müge Kakşi
13.12.2021 - 22:41

2022 yılına sayılı günler kala milyonlarca vatandaş asgari ücret zam haberini bekliyor. TL'nin dolar karşısında değer kaybetmesi ve market raflarından, faturalara kadar her şeye zam gelmesi vatandaşı sıkıntıya soktu. Birçok vatandaş asgari ücret zammının ne kadar olacağını ve ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki asgari ücret zammı belli oldu mu? Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? İşte asgari ücrete dair son bilgiler...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Asgari ücret Tespit Komisyonu, üçüncü toplantısını 9 Aralık'ta TİSK'in ev sahipliğinde yapmış ve karar son toplantıya kalmıştı... 2022'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kısa bir süre daha devam edecek.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, işçi tarafının 3 bin 750 ila 4 bin lira talep ettiğini, işverenin ise 3 bin 500 ila 3 bin 750 lira arasında bir asgari ücret istediğini kaydetmişti.

Ayrıca Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, konuya ilişkin 'Asgari ücret rakamım tutacak mı?' başlığıyla yazdığı yazıda 'Ankara'da bazı rakamlar konuşuluyor. Benim kulağıma 4 bin 70 TL gibi bir şey geldi. Dilerim daha çok olur ama ben duyduğumu söyleyeyim' dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Meclis'te yaptığı konuşmada 'Toplumun, işçilerin beklentilerini karşılan ciddi bir asgari ücret artışı yapacağız. Düşük gelirli asgari ücretle çalışanlar için bir bayram havası yaratacaktır' demişti.

Asgari Ücret Toplantısı Ne Zaman Yapılacak?

Asgari Ücret Toplantısı Ne Zaman Yapılacak?

Asgari ücrette 4. toplantı için net bir tarih henüz yok ancak önceki süreç incelendiğinde aralık ayının son haftası gelmeden asgari ücretin belirlenebileceği sonucu ortaya çıkıyor. Daha net bir tarih vermek gerekirse asgari ücret 17 Aralık Cuma gününe kadar çok büyük ihtimalle açıklanmış olacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın