Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Apple’ın Yeni Ar-Ge Merkezi Japonya’da Yükselecek

 > 
2PAYLAŞIM

Farklı teknolojiler geliştirmeye önem veren Apple, yeni Ar-ge merkezleri açarak çalışmalarını daha da kapsamlı hale getiriyor. Bu araştırma merkezlerinin son halkası ise Japonya’da kendisine yer bulmaya hazırlanıyor.

Apple’ın yeni bir araştırma merkezi kuracağı uzun süredir biliniyor fakat bu merkezin konumunun neresi olacağı hakkında bir bilgi bulunmuyordu. Nihayet Apple sessizliğini bozdu ve Japonya, Yokohama’da 269 bin metrekarelik alana yeni bir Ar-Ge merkezinin kurulacağını onayladı. 2015’in sonlarında inşaatına başlanacak olan binanın, Tsunashima-higashi’de bulunan Panasonic’in eski binasının olduğu yer olduğu söyleniyor. Burada kurulacak olan binanın, Apple’ın önceki yapılarında olduğu gibi düşük enerji harcayacağı, geri dönüştürülmüş su kullanacağı ve bolca ağaca sahip olacağı da söylenenler arasında. Campus 2‘de olduğu gibi fütüristik bir görünüme sahip olacağı ifade edilen merkezin 2016 yılında kullanıma açılağı belirtiliyor.

Cupertino’lu şirketin şu anda Çin ve İsrail‘de araştırma merkezleri bulunuyor. Apple’ın ayrıca İngiltere, Cambridge’de de bir merkez kullanmayı planladığı dile getiriliyor. Fakat şimdilik Ar-Ge çalışmalarının büyük bir bölümü, tahmin edebileceğiniz üzere Cupertino’da yapılmaya devam ediyor.

LOG

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir