Görüş Bildir
Haberler
AÖF Yeni Kayıt Ne Zaman? İşte AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri…

AÖF Yeni Kayıt Ne Zaman? İşte AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri…

Sunay Korkmaz
09.09.2021 - 13:05

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri belli oldu. AÖF kayıt tarihleri Anadolu Üniversitesi tarafından paylaşıldı. http://aoskayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacak olan AÖF kayıtları ile beraber öğrenciler ders seçim işlemlerini tamamlayacaklar. Çevrimiçi kayıt başvurusu yapmayan adayın kaydı yapılamayacak. Peki, AÖF kayıt ve kayıt yenileme ne zaman yapılacak? İşte, 2021 AÖF güz dönemi kayıt ve kayıt yenileme tarihleri…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yapılan açıklamayla AÖF kayıt yenileme tarihleri belli oldu. Üniversiteye kayıt olan öğrencilerin öğrenciliklerinin devamı için kayıt yenileme yaptırmaları gerekiyor. İşte AÖF kayıt işlemleri ile ilgili tüm detaylar…

AÖF YENİ KAYIT NE ZAMAN?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF), yeni kayıtları 6-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ 

AÖF kayıt yenileme işlemleri 27 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.AÖF kayıt yenileme işlemleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim - İktisat - İşletme Fakülteleri Otomasyonları üzerinden yapılacak. Öğrenciler sisteme öğrenci şifreleri ya da e-Devlet şifrelerini kullanarak girerek işlemlerini tamamlayabilecekler.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

  • Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir. Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

  • Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

  • Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.

AÖF KAYIT YENİLEME EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın