Antalya Sinema Şehri Olacak! Türk Sinemasına Kendi Çabalarıyla Destek Olan Grup: Antalya Film Ekibi

-

2013’te Antalya’da dernek olarak filizlenen Antalya Film Ekibi, o günden bugüne tam 34 tane kısa film ve 1 uzun metraj film üretti. "Bir elin kamerası, çok elin sineması var" diyen AFE, bir filmin oluşum sürecinin her evresini ekip bilinciyle yürütüyor.

Senaryo ön çalışmalarından set kurulumuna, yönetmeninden ışıkçısına, senaristinden yapımcısına eşit koşullarda omuz omuza çalışan ekip, ürettiği bu samimiyete dayanan kısa filmleriyle 64 ödül ve 316 da yurt içi ve yurt dışı gösterim elde etti.

İstanbul tekelindeki sinamayı Antalya sınırlarına kurulabilecek platolara taşımayı isteyen kurucuların büyük bir hedefi var: #antalyasinemaşehriolacak!

Antalya'yı bir film şehrine çevirmeyi hedefleyen ekibin çektikleri filmlerle gitmediği film festivali kalmadı.

Son olarak Trabzon Film Festivali’nde 2017 projelerinden ‘’Darı’’ filmiyle haritada eksik olan yeri jüri özel ödülü ile doldurdular. Ekip neredeyse Türkiye’deki tüm festivallere temsilci gönderek festivallerdeki üretilen filmleri inceliyor ve yönetmen ve yapımcılarla Türk sinemasının kalkınması adına ikili görüşmeler yapıyor.

Antalya Sinema Şehri Olacak! Türk Sinemasına Kendi Çabalarıyla Destek Olan Grup: Antalya Film Ekibi
Antalya Sinema Şehri Olacak! Türk Sinemasına Kendi Çabalarıyla Destek Olan Grup: Antalya Film Ekibi
Antalya Sinema Şehri Olacak! Türk Sinemasına Kendi Çabalarıyla Destek Olan Grup: Antalya Film Ekibi

TRT Belgesel Film Yarışması, Antalya Film Festivali, Adana Film Festivali, Oaxaca Film Festivali, Cannes Film Festivali, Clermont Film Festivali, Los Angeles Film Festivali, Beverly Hills Film Festivali gibi önemli kurum ve festivallerden ödülleri ve başarıları bulunan ekip, Shorts International’ın dünyanın tek kısa film kanalı olma özelliği taşıyan Shorts TV adlı kanalından “Düğüm” adlı filmlerine yayın hakkı teklifi alarak filmlerini sattılar. Bu geliri de iki kısa film ve bir de belgesele dönüştürdüler. Ekip bulduğu her parayı hayata geçirmek için sıraya koydukları filmlerine yatırıyor.

İlk uzun metrajını da tamamladılar!

"Kaçış" adlı uzun metrajlı film önümüzdeki aylarda festival gezisine başlayacak. Tamamen ekibin kendi imkanlarıyla çekilmiş olması da Kaçış’ı onlar için özel  kılıyor. Filmde set alanından oyunculara kadar tamamen Antalya kaynakları kullanıldı ve bu güzel şehirden uluslararası bir iş çıkarıldı.

Tamamlanmış 13 bölümlük "Hasan Sabbah: Alamut’un Yıkılışı" adlı televizyon dizisi için de önemli yayıncılarla yapılan görüşmeler sona yaklaşmış durumda.

Merak edenler için dizinin 3 adet tanıtım videosu burada:

https://www.youtube.com/watch?v=2RhX7BE2s7M

https://www.youtube.com/watch?v=VA7xuxakcyc

https://www.youtube.com/watch?v=zWyZ7_HS9FQ

Antalya'da film çalışmalarını yürüttükleri mini bir platoları var.

Ekip, Antalya’nın sanatçılarına plato hizmeti sunarak onlara kendilerini sosyal medyada tanıtabilecekleri farklı stüdyo klipleri de hazırlıyor. Bir yandan ünlü bir yayıncı kuruluşa satılmış halihazırda iki profesyonel klipleri de var.

İşin özeti; AFE Antalya'da Türk sinemasına katkıda bulunmak için kendi imkanlarıyla çaba gösteren başarılı bir ekip!

Bunlar da onlara destek olmanızın, onlarla görüşmenizin ve belki de birlikte üretmenizin yolları:

antalyafilmekibi.com

facebook.com/antalyafilmekibi

instagram.com/antalyafilmekibi

twitter.com/antalyafilmekib

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir