Anne Olmak İsteyen Selin Ciğerci ve Vahşice Katledilen Aleyna Çakır Üzerinden Yürüyen Tartışma: Seks İşçiliği Dünyanın En Onurlu Mesleği midir?

4PAYLAŞIM

Artık tartışmaları bile dışlananlar ve katledilenler üzerinden yürütmek zorunda kalıyoruz, ne acı...

Cinsiyet geçişini tamamlayan ve anne olmayı istediğini sık sık dile getiren Selin Ciğerci haziran ayında paylaşım yapmış ve bu paylaşımları da taşıyıcı annelik olarak algılanmıştı.

Türkiye'deki prosedür buna izin vermediği için muhtemelen farklı arayışlara giren Selin Ciğerci'nin anne olma isteği muhakkak ki geçmedi. Üzerinden aylar geçti, bu konu unutuldu...

Ya da biz öyle zannettik!

Bir televizyon programında İzzet Çapa ile Deniz Akkaya tuhaf bir iddia ortaya attılar: Buna göre, Selin Ciğerci, Bodrum'daki evinde eltisi olarak tanıttığı bir kadına taşıyıcı annelik yaptırıyordu.

Deniz Akkaya canlı yayına bağlanan Selin Ciğerci'ye daha önce seks işçiliği yaptığı için herhangi bir şekilde evlat sahibi olamayacağını söyledi ve kızılca kıyamet de burada koptu.

Detaylar için: 👇

Önceden Fuhuş Yaptığı İçin Selin Ciğerci'nin Anne Olamayacağını Söyleyen Deniz Akkaya ile Ünlü Fenomen Canlı Yayında Birbirine Girdi - onedio.com
Önceden Fuhuş Yaptığı İçin Selin Ciğerci'nin Anne Olamayacağını Söyleyen Deniz Akkaya ile Ünlü Fenomen Canlı Yayında Birbirine Girdi - onedio.com

Yine haziran ayında Aleyna Çakır ismini kullanan Sema Esen evinde bornoz kuşağı ile asılmış bir şekilde bulunmuş; kısa bir süre sonra intihar süsü verildiği ve aslında cinayete kurban gittiği anlaşılmıştı.

Boyun kırığı yoktu, kemiklerin çevresinde olması gereken kanama az miktardaydı, her yeri morluk içindeydi, dizlerinde sürtünmeden kaynaklı sıyrılmalar vardı: Yani Aleyna işkence görmüştü! Zaten Ümitcan Uygun tarafından kendisine şiddet uygulanan canlı yayın kayıtları da vardı.

Olay Müge Anlı'ya taşındı ve program sırasında ortaya çok korkunç iddialar atıldı: Ümitcan Uygun'un annesi bir yurtta çalışıyordu ve 18 yaşındaki genç kadınlara iş bulacağını söyleyerek fuhuşa yönlendiriyordu.

Yani oğluna... 

Bunlar iddia boyutunda olsa da yaşananlar gerçekten de çok korkunç, zira bahsedilen anne de dün intihar süsü verilerek öldürüldü!

Detaylar için: 👇

Aleyna Çakır Dosyası: Baştan Sona Tüm Yaşananları Tek Tek Detaylarıyla Anlatıyoruz! - onedio.com
Aleyna Çakır Dosyası: Baştan Sona Tüm Yaşananları Tek Tek Detaylarıyla Anlatıyoruz! - onedio.com

Fuhuş ve seks işçiliği son günlerin en çok konuşulan meselelerinden biri haline gelmişken, Twitter'da da bir tartışma başladı: Seks işçiliği dünyanın en onurlu mesleği midir?

Selin Ciğerci'nin yaşadıkları, Aleyna Çakır cinayetinin detayları ve Twitter'dan İris'in bu paylaşımı sonrası pek çok insan seks işçiliği üzerine fikirlerini dile getirdi. Biz de sizler için o paylaşımları derledik. 

Siz de yorumlarda konu hakkında fikirlerinizi beyan edebilirsiniz...

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
the-wizard

he amk en onurlu meslek. soracağınız soruya sıçayım emi

rin-matsuoka1

Ona seks işçiliği değil fuhuş denir. Yapılması yasal olmayan bir şeyi meslek yerine koymak nedir ya... Buna zorlananlar var, Allah onlara yardımcı olsun. Bir de kendi isteğiyle yapanlar var. Önce Allah sonra devlet ne cezası varsa versin.

pazartesi

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların hiç biri kondomla engellenemiyor. Kendi isteğiyle seks köleliği (bedeninin bir eşya gibi kullanılması köleliktir) yapan bireylerin ya başka çareleri yoktur ya da kendileri için iyiyi kötüden ayırt edecek melekeleri noksandır ve onu devlet korumalıdır. İkinci seçenek ise daha mantıklıdır: tehdit, şantaj, boyun eğdirme, geriye dönememe, alıkonulma, dövülme öldürülme va binbie türlü zorbalıkla yaptırılan kölelik... farklı bir şekilde para kazanma fırsatı verilse seks kölelerinin kaçı köle olarak kalır acaba?

countess-rain

Orospu başka bir şey fahişe başka bir şey . Orospu keyif için yapan ya da kişilik olarak omurgasız olana denir, fahişe ise bu konudan maddi kazanç sağlayana denir. Ayrıca... trans bireylere saygım var lakin çocuk sahibi olmamalılar zira Deniz Akkaya'yın çocuğu gibi annesi babası evli olmayana bile piç denirlen, bir transın çocuğuna neler denir, nasıl zorluklar yaşatılır. Hiç kimsenin kendi güdüsü için bir çocuğun hayat ve psikolojisini bozmaya hakkı yok. Yeğenini sevsin otursun.

huysuzmuhalif1

deniz akkaya aşırı kompleksli ve psikolojisi bozuk bir kadın bunu her hareketinden takipçilerine verdiği yanıtlardan anlayabilirsiniz bir arada kendisi estetik mucizesi olmasına rağmen çirkinlere saldırmış çirkin insan sevmiyorum demiş, şişmanlar diye dalga geçmişti. Kendi de bir zamanlar başkalarına göre çirkindi hatta bu yüzden mankenlikten dışlandı hasta bu kadın. kendisi hangi ahlak ve toplumsal normdan devlet kuralından bahsediyorsa önce o uysun o kurallara. evlenmeden hamile kalmak türk toplumunun hangi normunda uyuyormuş açıklasın. Bence selin ciğerciyi evli olduğu için kıskanıyor çünkü kendi bunu beceremedi ;)

Görüş Bildir