Analar Çeker Yükü! Tüm Annelerin Görür Görmez Kendinden Bir Parça Bulacağı 30 Paylaşım

-
Abone ol

Yaşadığımız toplumda kadın olmanın zorlukları malum, bunları anlatmaktan dilimizde tüy bitti ancak üstüne anne olmanın yarattığı baskı eklenince iç sesimiz bir türlü susmuyor. Bir yandan toplumsal baskı, bir yandan yapılacak işler, ev içi emek, çocukların ihtiyaçları, zorunluluklar, eş olmanın yarattığı sorumluluklar ve diğerleri... 

Tüm bunları bir araya getiren ve hazırladığı görsellerle annelerin görür görmez kendilerinden bir parça bulmalarına neden olan Aslı Kocaeli'nin iç sesinizi yansıtan paylaşımlarını sizler için derledik!

Kaynak: https://www.instagram.com/annenin.icsesi...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

On yıl boyunca çeşitli ajanslarda reklamcılık yapan ve dijital alanda kendini geliştiren Aslı Kocaeli anne olduktan sonra kariyerine ara verdi ancak dijital dünyadan kopamadı.

View this post on Instagram

Dün hikayedeki soru cevap kısmında en çok yazılan "sizin ne iş yaptığınızı anlamadık"tı. Paylaştıklarıma baktım ki evet bir tane kendimi anlattığım içerik yok. Kısaca anlatayım. Özel Darüşşafaka Lisesi’ni bitirdikten sonra Yeditepe Üniversitesi’nde burslu olarak Felsefe okudum. Son sınıfta reklamcı olmaya karar verdim ve reklamcılık dersleri de aldım. 10 yıl boyunca muhtelif ajanslarda reklam yazarlığı yaptım. Dijital dünyayı ve sosyal medyayı hep çok sevdim. Banner’lar, Facebook reklamları, Instagram kurguları benim oyun alanlarım oldu. Çalıştığım yerler de 360 derece reklamcılık konusunda beni cesaretlendiren ajanslardı; Rafineri, McCann Istanbul ve TBWA Istanbul. Coca-Cola, THY, Hürriyet, Akbank, Nissan, İstinyePark’a offline ve online reklam kampanyaları yaptım. Ancak anne olduktan sonra kariyerime ara verdim ve @annenin.icsesi hesabını açtım. Hesabı açarken tek bir amacım vardı; "burayı takip eden annelere kendilerini iyi hissettirmek istiyorum." Yaptığım, paylaştığım her şeyi bu niyetle paylaştım. Sonra aklıma reklamcılık bilgilerimi ve buradaki deneyimimi birleştireceğim bir atölye fikri geldi. "Sosyal medyada sesini bulmak." Markasının sosyal medyasını kendi yöneten, bir hesap açıp kendini o hesap üzerinden ifade etmek isteyen ya da mevcut hesabının içeriklerini geliştirmek isteyenlere bilgi ve bol bol ilham veren bir atölye oldu. Anlatırken çok keyif alıyorum. Çok faydalı olduğuna inanıyorum. Dün de İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde reklamcılık bölümünde okuyan arkadaşlara "markanın sesin bulmak" dersini anlattım. (İlgilenenler için bir sonraki atölye İzmir'de 11 Mayıs'ta, 10:30-15:30 arası @satvastudio da, benimle iletişime annenin.isleri@gmail.com dan geçebilirsiniz.) Aslı Hanım hangi reklamları yaptınız diye sorular da gelmiş; reklamcılık bilgilerimi ve yaptığım işleri de @aslinin.isleri hesabından paylaşıyorum. Şimdilik benden bu kadar :)

A post shared by Aslı Kocaeli (@annenin.icsesi) on

Açtığı Instagram hesabıyla kendisini takip eden annelerin iyi hissetmeleri için çabalayan Aslı Kocaeli, hazırladığı caps’lerle annelerin iç dünyalarına ve yaşadıklarına ışık tutarken aynı zamanda atölyeler yapmaya başladı. Detaylara Instagram hesabını takip ederek ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sawari

Annelerin mizah anlayışının olmaması sorunsalı.

chuck-berry

Bir de Türkçe konuşabilse..

mintika-bekcisi

koptum sabah sabah özellikle sessiz video izleme olayı bir ben değilmişim:)))

Görüş Bildir