Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ameliyat Parasını Toplayabilmek İçin Kendi Yazdığı Kitapları Satan Engelli Genç

 > 
1bPAYLAŞIM

25 yaşındaki Yasin Büyüksanık, doğum esnasında bir süre oksijensiz kalmış, bu sebeple de %92 bedensel engelli olarak dünyaya gelmiş.

İstanbul'da yaşayan Yasin, serebral palsi (beynin bir bölgesindeki hasar nedeniyle ortaya çıkan kas kontrol yetersizliği) hastası olarak, %92 bedensel engelli olarak dünyaya geldi.

"Benim fiziki engellerim hiçbir zaman hayallerimin engeli olamadı."

En büyük hayali kitap yazmak olan Yasin'in, "Ayaksız Ayakta Kalmak" ve "Gönül Dili" adlı iki kitabı var. Hayallerini gerçeklştirebilmenin haklı gururunu yaşarken, "Benim fiziki engellerim hiçbir zaman hayallerimin engeli olamadı. Çünkü buna hiç izin vermedim. Engeller hayatın olmazsa olmazları değil midir zaten? Ben engellerimi aşmayı denedim, deniyorum,deneyeceğim. Yılmadım, pes etmedim. Sizler gibi birçok şeyi belki yapamadım ama en azından hayal ettim. Şimdi hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum. Benim hayallerime ortak olur musunuz?" diyor.

Ellerini ve ayaklarını kullanamıyormuş, ancak daha önce geçirdiği bir operasyon sayesinde ellerini %30 kullanmaya başlamış.

Operasyon sonrasında arzuladığı hayatı anlatan Yasin, doktorların %98 oranında iyileşme beklediğini söylemiş  ve "Ellerimdeki alçılar alınınca en çok diz üstü bilgisayarımı kendi başıma kullanmak istiyorum. Daha önce tek parmakla kullanıyordum ve çok zorlanıyordum. Bir de ekmeği kendi elimle koparıp yemeyi düşlüyorum," demiş. Şimdi ise %30'unu kullanabiliyor.

Yeni bir umudu var: Yürüyebilmek!

Ellerini kullanmaya başladıktan sonra "Gönül Dili" adlı kitabını yazmış ve bu eserinde iç dünyasını bizlere aktarmış. Şimdi ise, bu kitabını AVM AVM gezerek satmaya çalışıyor. Bu satışın ise çok önemli bir amacı var. Ellerine uygulanan operasyonun ardından şimdi de ayakları için bir ameliyat umudu var. Bu ameliyat da elleri gibi başarılı geçerse, yürüme şansı bulunuyor. Ameliyat için gerekli parayı da kendi kitaplarını satarak topluyor.

"Umut, kanadı kırılsa da uçmak için mücadele eden bir kuştur."

Bu sözler Yasin'e ait... O hayallerine tutunuşuyla tüm insanlığa örnek oluyor. Umarız, en yakın zamanda da yürüme hayaline kavuşabilir...

Kitap satışı için düzenlenen bir sonraki etkinliğin linkine buradan: Yasin'e Umut Ol | Facebook

Yasin'in paylaşımlarını açık olarak gerçekleştirdiği Facebook profiline de buradan: Yasin BüyükSanık | Facebook ulaşabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
carameldance

Bence eğer varsa kitabı satın alabileceğimiz bir link de koyun bu paylaşıma. (idefix, pttkitap, dnr, kitapyurdu vb...)

s0uthredb

katılıyorum.hemen alabileceğiz bir yer varsa destek olalım...

Görüş Bildir