Görüş Bildir
Haberler
Amazon'un Kurucusu Jeff Bezos Yine Çenemizi Yordu: Serveti Bir Gecede 13 Milyar Dolar Arttı

Amazon'un Kurucusu Jeff Bezos Yine Çenemizi Yordu: Serveti Bir Gecede 13 Milyar Dolar Arttı

İnternetten yapılan alışverişler her geçen gün artmaya devam ederken e-ticaret devi Amazon'un hisseleri dün yüzde 7,9 yükseldi. Böylece firmanın kurucusu Jeff Bezos'un serveti sadece 1 günde 13 milyar dolar artarak 189,3 milyar dolara ulaştı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Koronavirüs salgını birçok şirketi zorda bırakırken, e-ticaret platformlarına ilgi her geçen gün artıyor. Halihazırda online satışlar son yıllarda istikrarlı bir şekilde yükseliyordu. Ancak koronavirüs salgını bu değişim sürecini olağanüstü bir şekilde hızlandırdı.

Sadece ABD'de yılın ilk 6 ayında online alışverişlerde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 73 yükseldi. Bu doğal olarak e-ticaret firmalarının da hisselerine olumlu yansıdı.

Amazon'un piyasa değeri 1,59 trilyon dolara ulaştı

Amazon'un piyasa değeri 1,59 trilyon dolara ulaştı

Bu gelişmenin kaymağını en çok yiyen firmalardan olan Amazon'un hisseleri dün yüzde 7,9 yükseldi. Şirketin piyasa değeri 1,59 trilyon dolara ulaştı. Amazon Kurucu ve CEO'su Jeff Bezos'un toplam serveti de hisselerdeki yükseliş sayesinde sadece 1 günde 13 milyar dolar artarak 189,3 milyar dolara ulaştı.

Bir günde gerçekleşen en büyük servet artışı

Bir günde gerçekleşen en büyük servet artışı

2012'de oluşturulan Bloomberg Milyarderler Endeksi verilerine göre bu 1 günde kaydedilen en büyük servet artışı oldu. Amazon hisseleri 2020 genelinde şu ana kadar yüzde 68 yükseldi. Dünyanın en zengin insanı olan 56 yaşındaki Jeff Bezos'un servetinde de buna paralel şekilde son 7 ay 3 haftada 74 milyar dolarlık artış yaşandı.

Eski eşinin serveti de yükseldi

Eski eşinin serveti de yükseldi

Milyarderler endeksinde Bezos'u 118 milyar dolarlık servetiyle Microsoft Kurucusu Bill Gates takip ediyor. Bu arada Jeff Bezos'un eski eşi MacKenzie Bezos da elindeki Amazon hisseleri sayesinde dün servetini 4.58 milyar dolar artırdı. Toplam serveti 63.1 milyar dolara ulaşan MacKenzie Bezos dünyanın en zengin 13. insanı konumunda bulunuyor.

Jeff Bezos'un servetinin ne kadar olduğunu anlamak için bakabilirsiniz👇

Bezos'un boşanması ise dünyanın en pahalı boşanması olarak gündeme gelmişti

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
22
7
6
4
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Dean Winchester

Adamın eski eşi bile para kazanıyor adam sayesinde çıldırıyorum askdlhasldka.

Halil Değerli

Ne güzel... Adam uyuyor... uyanıyor.... 13 Milyar dolar para kazanıyor.... ........... Biz uyuyoruz.... 13 Milyar dolar rüyamıza girsin istiyoruz.... ama....... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

bill gatesin şuan 75 milyar dolar serveti var ama bugüne kadar 39 milyar dolar bağış yaptı. warren buffet 65 milyar dolarlık servete sahip ama o da toplam 25... Devamını Gör