Görüş Bildir
Haberler
Amazon, Amerika’da Drone’larını Test Etmeye Başlıyor

Amazon, Amerika’da Drone’larını Test Etmeye Başlıyor

ATKN
14.04.2015 - 10:14
İçeriğin Devamı Aşağıda

Amazon‘a uzun bir süredir izin vermemesi nedeniyle şirketin drone ile teslimat alanındaki çalışmalarını zora sokan Amerika Federal Havacılık Kurulu (FAA), nihayet teslimatların yapılması için gerekli izni verdi. Bunun sonucunda da Amazon, drone testlerine başladı.

Hatırlarsanız Amerika’dan gerekli izinleri alamayan Amazon, Kanada‘da yer alan gizli laboratuvarında bazı testler gerçekleştiriyordu. Bu testler gerçekleştiği sırada da Amerika’da dış mekanda testler yapabilmek için izin alınmaya çalışılıyordu. Nihayet mart ayında FAA’dan izin almayı başaranperakende devi Amazon, ilk testlerini yapmaya başladı. Ancak FAA bu testler için bazı kurallar koymuş durumda. Dış ortamda test edilen drone’lar 122 metreden daha yükseğe çıkamıyor ve saatte 161 kilometreden daha fazla hız yapamıyor. Ayrıca drone’ların, cihazı kullanan kişilerin görüş mesafesinden de çıkmaması gerekiyor.

Amazon’un kargo teslimi yapan drone’ları kullanmaya başlaması için halen önünde uzun bir yol bulunuyor. Zira az önce de belirttiğimiz üzere FAA’nın kurallarına göre drone’ların görüş mesafesinden ayrılmaması gerekiyor. Bu da teslimat yapılacak bölgelerin çok kısıtlı olmasını gerektiriyor. Amazon’un bu konuda nasıl bir adım atacağı ise merakla bekleniyor.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0