Görüş Bildir

Altılı Masa'dan Ortak Çalışma Grubu Kararı: "Süreç Hızlanacak"

Haberler
> Altılı Masa'dan Ortak Çalışma Grubu Kararı: "Süreç Hızlanacak"

CHP, İYİ Parti, DP, Saadet, Gelecek ve DEVA Partisi’nin oluşturduğu altılı masa, ikinci tur toplantılarının ilkini yaptı. Toplantı sonrası paylaşılan açıklamada ortak bir çalışma grubu kurulmasına karar verildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca geçiş sürecine ilişkin çalışmaların hızlandırması için karar alındığı vurgulandı.

"Politikaların ortak taahhütlerimiz olarak kamuoyuna ilan edilmesine karar verdik"

"Politikaların ortak taahhütlerimiz olarak kamuoyuna ilan edilmesine karar verdik"

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem vaadiyle bir araya gelen Millet İttifakı’nı oluşturan ‘Altılı Masa’nın ikinci tur görüşmeleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşti. 4,5 saat süren toplantının ardından altı liderin de imzasını bulunduğu ortak yazılı açıklamada, 'Ülkemizin önemli temel politika alanları için ortak bir çalışma grubu kurulmasına, halkımızın menfaatleri doğrultusunda ortak politikalar belirlenmesine ve bu politikaların ortak taahhütlerimiz olarak kamuoyuna ilan edilmesine karar verdik.' denildi.

Toplantı sonrası yapılan ortak açıklama ⬇️

Toplantı sonrası yapılan ortak açıklama ⬇️

Açıklamada öne çıkan başlıklar şöyle:

Liderler Buluşmaları’nın ikinci turunun bu ilk toplantısında yaklaşan seçim takviminin ve artan toplumsal beklentinin bilincinde olarak iki temel konuyu ele aldık: Birincisi, Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Geçiş Süreci Yol Haritası konusunda yapılan çalışmaları değerlendirdik ve bu konudaki çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak kamuoyunun bilgisine sunma kararı aldık. İkincisi, ülkemizin önemli temel politika alanları için ortak bir çalışma grubu kurulmasına, halkımızın menfaatleri doğrultusunda ortak politikalar belirlenmesine ve bu politikaların ortak taahhütlerimiz olarak kamuoyuna ilan edilmesine karar verdik.

Bu temel politika alanlarını da; hukuk, adalet ve yargı, kamu yönetimi, şeffaflık, denetim ve yolsuzlukla mücadele, ekonomi, finans ve istihdam, sektörel ve bölgesel konular, bilim ve teknoloji, eğitim ve öğretim,sosyal politikalar, dış politika, güvenlik, savunma olarak belirledik.

"Göstereceğimiz ortak Cumhurbaşkanı adayı, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır"

"Göstereceğimiz ortak Cumhurbaşkanı adayı, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır"

Güçlü bir demokrasi olmadan güçlü bir ekonomi olamayacağı, güçlü bir ekonomi olmadan da güçlü bir dış politika olamayacağı gün ışığı gibi ortadadır. Dış politika ve milli güvenlik konularını iç politika malzemesi olarak kullanan iktidar Ege’deki Türk-Yunan dengesinin Yunanistan lehine bozulmakta olduğu gerçeğini hamasi nutuklarla örtmeye çalışmaktadır. Kurumsal akıldan yoksun dış politikanın ürünü olan bu güvenlik zaafı hiçbir hamasi dille kapatılamaz. Öte yandan, Rusya’nın Ukrayna’nın bazı bölgelerini ilhak kararını da Kırım’ın ilhakı kararı gibi geçersiz görüyoruz.

Altılı Masa hedefine emin adımlarla ilerlemektedir ve göstereceğimiz ortak Cumhurbaşkanı adayı, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Altılı Masa aynı zamanda, demokratik hukuk devleti için Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi tesis edecek Meclis çoğunluğunu da kazanacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
51
27
9
4
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Nuray

Memleketin öyle bir içinden geçtiler ki.. gönlümüzde ki en iyi yönetici seçilse bile düzelmemiz neresinden baksanız en az 10 sene. .

Ayşe Haseki

Daha da fazla, benim hesabıma göre en az 25-30 yıl. Kadrodaki AKP yandaş ve adamlarının tasfiyesi, ilkokul dahil yüksek okul eğitimini özgür, laik ve anayasa... Devamını Gör

Unforgiven

Sağda ilk ismini bilmiyorum hala, güldür güldür de aynısı olmuştu

pikachu balbazar

Önemli olan oyu değil işlevi hocam

Halil Değerli

BOŞ MASA.... ..... 🤪🤪🤪