Görüş Bildir
Haberler
Almanya’da 'George Floyd' Vakası: Polis, Türk İş İnsanına Uyguladığı Şiddet Görüntülendi

Almanya’da 'George Floyd' Vakası: Polis, Türk İş İnsanına Uyguladığı Şiddet Görüntülendi

Batuhan
26.04.2021 - 08:43 Son Güncelleme: 26.04.2021 - 10:04

Almanya'nın Duisburg kentinde polis, Türk iş insanı Emre Tümsek'i işyerinin önünde darp etti. Tümsek, 'Bir anda üzerime çullanıp yere yatırıp kelepçe taktılar. Tıpkı Amerika'daki Geoge Floyd'a yaptıkları gibi boynuma diziyle bastırdı' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Almanya'nın Duisburg şehrinde yaşayan 43 yaşındaki iş adamı Emre Tümsek, iş yerinin önünde polis şiddetine maruz kaldı.

Oto yedek parça ticareti ve müteahhitlik yapan Tümsek, sokak ortasında uğradığı ve çevreden geçenlerin kaydettiği görüntüleri 'Almanya’da şu an işverenlerin hali' mesajıyla sosyal medya hesabından paylaştı. Polis şiddeti sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki gördü.

"Nefes almakta zorlandım ve bir anda aklıma George Floyd geldi"

"Nefes almakta zorlandım ve bir anda aklıma George Floyd geldi"

3 dakikayı aşan videoda biri kadın, diğeri erkek iki polisin Tümsek'i yüzüstü yatırıp ters kelepçelediği, elleri ve zaman zaman dizleri ile Tümsek'i başından, boynundan ve sırtından yere bastırdığı görülüyor.

Yaşadığı polis şiddetine ilişkin konuşan Tümsek, 'Bir anda üzerime çuvallanıp yere yatırıp kelepçe taktılar. Tıpkı Amerika'daki Geoge Floyd'a yaptıkları gibi boynuma diziyle bastırdı. Nefes almakta zorlandım ve bir anda aklıma George Floyd geldi. Bir iş insanına hiç suçu yokken yapılacak iş değil bu. Ben, gelirim sizinle karakola, pasaportumu da getiririm dememe rağmen, beni dinlemediler. Sonra karakola götürdüler, ters kelepçe ve maske ile beni 4 saat hücrede tuttular' ifadelerine yer verdi.

"Hiçbir gerekçe göstermeden ve sebepsiz yere üzerime çullandılar"

"Hiçbir gerekçe göstermeden ve sebepsiz yere üzerime çullandılar"

Tümsek, duyduğu gürültü üzerine sokağa çıktığını ve ne olduğunu anlamadan iş yerinin önünde polis şiddetine maruz kaldığını, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Özellikle son dönemlerde bölgelerinde artan polis şiddetine dikkat çeken Tümsek, 'İş yerimizin önünde gürültü oldu. Polis birini mi arıyordu bilmiyorum, dışarı çıkıp 'Nasıl yardımcı olabilirim' diye sordum. Hiçbir gerekçe göstermeden ve sebepsiz yere üzerime çullandılar. Uzun süre yerde yatırıp boynuma bastırdılar, bir an nefes alamadım ve öleceğimi zannettim. Şu an yaşadığıma seviniyorum' diye konuştu.

"Yapılan bu davranışı asla unutmam"

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kelepçeli olarak polis aracına bindirildiğini ve karakola götürüldüğünü aktaran Tümsek, şunları söyledi:

'İşkence araçta da devam etti, ben de yardım butonuna bastım. Bunun üzerine bana Alman milli marşını dinlettiler. Daha önce böyle bir şey ne gördüm ne de duydum. Bana iki maske takıp kelepçeli şekilde hücreye attılar. Yaklaşık 4 saat içerde tuttular. Ailem de olayı öğrendiğinde şok oldu. Hepimiz çok perişanız. Hiç suçum yokken böyle bir şeyin başıma gelmesini kabul edemem. Hem Alman hem de Türk vatandaşı olarak hukuki yoldan hakkımı arayacağım. Bu işin peşini asla bırakmam. Ben, yirmiden fazla insana iş veriyorum. Araba parçası işimin yanı sıra inşaat işi yapıyorum. Şimdi Düsseldorf Havalimanı inşaatını yapıyorum. Yapılan bu davranışı asla unutmam. Bana bunları yaşatan sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağım.'

Polisin şiddet uyguladığına yönelik iddialarla ilgili soru yöneltilen Duisburg polisinden henüz yanıt gelmedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
164
42
27
19
17
6
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Art Ankara

Adamın üstüne oturup kimliğini göster diyor, arkadaş polis dünyanın her yerinde aynı...

Pasif Kullanıcı

Hadi iyisin ölmedin ve almanyadan tazminat kazandın bu videoyu çeken sayesinde

Batuhan

Bu kötüleme neden george floyd veya herhangi bir yerde böyle olaylar olunca vermediğiniz tepki kalmazken kendi insanımız kendi coğrafyamızdan olunca hemen bi... Devamını Gör

Kara

Alman polisinin yaptığı bir güvenlik hareketi aslında, tamamen yanlış, kullanılmaması gerekiyor, işkence! Bunların hepsine tamam ama benim merak ettiğim diğe... Devamını Gör