Aleviler: Çocuklarımızın Geleceği İçin Yürüyoruz

20PAYLAŞIM

Eğitimdeki hak ihlallerine karşı Alevilerin yürüyüşü devam ediyor. İstanbul’dan yola çıkan grup arasında yer alan Sevin Yalıncakoğlu, 'Hem kendi inançlarımızı hem de çocuklarımızın geleceğini korumak için kararlıyız' dedi.

Eğitimdeki hak ihlallerine karşı Alevilerin yürüyüşü devam ediyor. İstanbul’dan yola çıkan grup arasında yer alan Sevin Yalıncakoğlu, “Hem kendi inançlarımızı hem de çocuklarımızın geleceğini korumak için kararlıyız” dedi.

Alevi örgütleri kısa bir süre önce açıklama yaparak eğitimde yaşanan hak ihlallerine karşı Ankara’ya yürüyeceklerini duyurdu. Duyurunun ardından yürüyüşler başladı. İstanbul Kadıköy’den yola çıkan 5 kişilik grup dün Sakarya’yı geçti. 5 kişi arasında bulunan Sevim Yalıncakoğlu, gazetemize yürüyüşle ilgili bilgi verdi. Yalıncakoğlu, “Sürekli yürüyen 5 kişiyiz, ara ara illerden farklı arkadaşlarımız da katılıyor. Yemeklerimizi ve konaklamamızı bu arkadaşlarla sağlıyoruz” dedi.

Çocukların inançsal değil bilimsel bir eğitim almasını istediklerini dile getiren Yalıncakoğlu, “Alevi çocukları da Sünniliğe göre eğitim alıyorlar. Hem kendi inançlarımızı hem de çocuklarımızın geleceğini korumak için yürüyoruz. Mücadelemizde kararlıyız” diye konuştu.

Mustafa MAYDA | Evrensel 

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir