Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Vekilin Evinde Ölü Bulunmuştu: Nadira Kadirova'nın Ölümüyle İlgili Dosyaya Takipsizlik Kararı

etiket AKP'li Vekilin Evinde Ölü Bulunmuştu: Nadira Kadirova'nın Ölümüyle İlgili Dosyaya Takipsizlik Kararı

Batuhan
05.03.2020 - 09:30

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölü bulunan ve intihar ettiği iddia edilen 23 yaşındaki Özbekistan Cumhuriyeti vatandaşı Nadira Kadirova ile ilgili soruşturmada takipsizlik kararı çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Milliyet'ten Paşa Alyurt'un haberine göre, kararla ilgili değerlendirmede, genç kadının olaydan önce odanın kapısını içeriden kilitlediği, odada yalnızken daha önceden sakladığı Ünal’a ait silahı ateşleyerek intihar ettiği öne sürüldü.

"Olayda bir başkasına atfı kabil herhangi bir kast, kusur ya da ihmalin bulunmadığı değerlendirilmiştir"

"Olayda bir başkasına atfı kabil herhangi bir kast, kusur ya da ihmalin bulunmadığı değerlendirilmiştir"

Kararda, “Kadirova’yı intihara azmettiren, teşvik eden, intihar kararını kuvvetlendiren ve intihara yardım eden kişi ya da kişilerin bulunmadığı anlaşılmıştır. Olayda bir başkasına atfı kabil herhangi bir kast, kusur ya da ihmalin bulunmadığı değerlendirilmiştir” denildi.

"Nadira kızım gibi sevdiğim, koruduğum bir kişiydi"

"Nadira kızım gibi sevdiğim, koruduğum bir kişiydi"

Kadirova’nın ölümünden 11 gün sonra ifadesi alınan Şirin Ünal, yaşananlarla ilgili şunları söylemişti:

'Kızım, Duygu ‘baba Nadira kapıyı kapattı, silah sesi geldi’ diye seslendi. O arada ben de hemen odaya koştum. Kapı kilitliydi. Omuzumla kapıyı açmaya çalıştım. Ancak başarılı olamadım. Kızıma 112 ve 155’i arayalım dedim. Bu esnada kızım Duygu ve diğer çalışan bodrum katından merdiven getirdi. Bu merdivenle kapıyı kırmaya çalıştık ancak merdiven kırıldı. Sonra kızım Duygu daha büyük bir merdivenle bahçeden odanın balkonuna ulaşmaya çalıştı ancak balkon kapısının da kilitli olduğunu söyledi. Bu arada polis ve 112 sağlık ekipleri olay yerine geldi. Bu esnada polis ekiplerinin kapıyı açmak için kullanmış olduğu çekiç de kırıldı. Görevlilerin yaptığı çalışmalar sonucu kapının kırılması sağlandı. Kapı kırıldıktan sonra içeriye girebilen görevliler Nadira’yı hastaneye götürdü. Evimde iki çalışanım vardı. Nadira da kızım gibi sevdiğim, koruduğum bir kişiydi.'

Ne olmuştu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
222
91
33
4
4
3
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ahmet Burma

Adalet sizin elinizde oyuncak gibi. İstediğiniz gibi oynuyorsunuz. Belli ki Allah korkunuz da yok. Ama şuna kalpten inanıyorum ki bu yaptıklarınızın bedelini... Devamını Gör

mersinsensin

adamlar resmen suc orgutu

Hakan Bulut

Hiç şaşırmadım ne bekliyorduk ki