AKP'li Vekilin Evinde Ölü Bulunmuştu: Nadira Kadirova'nın Ailesinin Avukatı Davadan Çekildiğini Açıkladı

 > -
Abone ol

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde ölü bulunan 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın ailesinin vekilliğini üstlenen Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Genel Başkanı avukat Müjde Tozbey-Erden, bu görevden istifa ettiğini duyurdu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, kadının, Ünal’ın silahıyla intihar ettiğini açıklamış, Kadirova’nın yakın bir arkadaşı ise genç kadının kendisine milletvekili Ünal’ın tacizine uğradığını ve kendini öldürmeyi düşündüğünü anlattığını belirtmişti.

Avukat Erden 'soruşturma sürecini kirletmeye yönelik bir uğraş’ olduğunu söylemişti

Avukat Erden de Kadirova’nın ölümünün şüpheli olduğunu, Ünal’ın korunduğunu belirterek, savcılığın ölümü araştırmak yerine tanıklara Nadira’nın fuhuş yapıp yapmadığı sormasının ‘soruşturma sürecini kirletmeye yönelik bir uğraş’ olduğunu savunmuştu.

Erden bugün yaptığı açıklamada ise ‘Nadira’nın ailesi ile farklı bakış açılarına sahip olmaları nedeniyle’ vekillikten istifa ettiğini duyurdu.

"Nadira’nın ailesi ile farklı bakış açılarına sahibiz"

Avukat Erden’in açıklaması şöyle:

“Bildiğiniz üzere 23 Eylül tarihinde Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde intihar ettiği söylenen Nadira Kadirova’nın ailesinin vekilliğini Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği olarak üstlendik. Nadira’nın ailesinin tarafımıza ulaştığı 25 Eylül tarihinden bu yana da, avukatlıklarını yapmaya devam ettik.

Bu süre zarfında boyun eğmeyerek, Nadira’nın şüpheli ölümünün aydınlatılması ve adaletin sağlanması için Nadira’nın arkadaşları, basından emekçi dostlarımız, meslektaşlarımız ve tüm kamuoyunun desteği ile soruşturmanın hızlıca kapatılmasını önleyip, Nadira’nın şüpheli ölümünün duyulması için mücadele ettik.

Ancak gelinen bu aşamada Nadira’nın ailesi ile farklı bakış açılarına sahip olmamız nedeniyle vekilliklerinden istifa etme gereği duyduk. Bugünden sonra Nadira’nın ailesinin avukatı olarak değil, gericiliğe ve karanlığa kurban giden Nadira ve Nadira gibi kadınlar için mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Neler yaşanmıştı?

Milletvekili Şirin Ünal’ın Evinde Çalışan Nadira Kadirova 'Yaşamına Son Verdi' - onedio.com
Milletvekili Şirin Ünal’ın Evinde Çalışan Nadira Kadirova 'Yaşamına Son Verdi' - onedio.com
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Nadira Kadirova' Açıklaması: 'Tüm Şahıslardan Parmak İzi ve Swap Alındı' - onedio.com
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Nadira Kadirova' Açıklaması: 'Tüm Şahıslardan Parmak İzi ve Swap Alındı' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir