AKP'li Sağlık Komisyonu Başkanı Yediyıldız'dan Başhekimlere: 'Bunlar Sopalık'

 > 
253PAYLAŞIM

AKP Ordu Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Şenel Yediyıldız, tepki çeken sözler sarf etti. Yediyıldız, ekonomik gerekçelerle acil olmayan ameliyatların ertelenmesi talimatını veren başhekimler için "bir takım aklı evveller" ve "bunlar sopalık" ifadelerini kullandı. 

TRT Haber'e konuk olan AKPli Şenel Yediyıldız'a, Sağlık Bakanlığı'nın acil olmayan ameliyatların yapılmaması ve hastanelerde tasarrufa gidilmesi yönünde bir genelgesinin olup olmadığı soruldu.

Yediyıldız, soruya şöyle yanıt verdi:

Böyle bir şey olmadığını belirten Yediyıldız, "Bizim birkaç tane aklı evvel başhekim, 'hastanede ağır ameliyatlar yapmayın' diye resmi yazı yazmışlar servislere. Öyle birkaç tane belge var. Bunlar aklı evvel bir takım başhekimler aslında. Tabiri mazur görün, sopalık ama maalesef, öyle bir şey yok.” dedi.

CHP'li Taşçıer tepki gösterdi: "Bu sözler skandalın katmerlisidir"

Görüntüleri Twitter hesabından paylaşan CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, Yediyıldız'ın başhekimere yönelik sözlerine tepki gösterdi. "AKP'nin sağlıkta şiddeti çözme derdi yok" diyen Taşçıer, "Bu sözler skandalın katmerlisidir" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Döviz kurunun giderek yükselmesi sağlık sektörünü de etkilemişti. Aralarında Gazi Üniversitesi Hastanesi ve Ordu Devlet Hastanesi'nin de olduğu bazı hastanelerde, ekonomik durum gerekçe gösterilerek acil olmayan ameliyatların ertelenmesi talimatı verilmişti.

Kriz Ameliyathaneye Girdi: 'Hayati Olmayan Operasyonlar Ertelensin' - onedio.com
Kriz Ameliyathaneye Girdi: 'Hayati Olmayan Operasyonlar Ertelensin' - onedio.com

AKP'li Yediyıldız'ın sözlerine sosyal medyada tepki gösterildi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir