AKP'li Bostancı: 'Yetmez Ama Evet' Diyecekleri Bir Teklif

 > -

AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı CHP, HDP ve MHP'ye dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişikliği teklifini götürmelerinin ardından basın bir toplantısı düzenledi. Bostancı; "Anayasa değişikliği teklifinin bugüne kadarki söylemleriyle örtüşen yanları var. 'Yetmez ama evet' diyecekleri bir teklif" dedi.

AKP'li Naci Bostancı ilk görüşmeyi CHP'li Levent Gök ile gerçekleştirdi

Meclis Başkanlığı’nda 507 fezleke bulunduğunu belirten Bostancı, bunların çoğunun ifade vermekle ortadan kalkacak fezlekeler olduğunu, düzenleme gerçekleşirse fezlekelerin doğrudan mahkemelere gideceğini, kovuşturma ve soruşturmanın yapılabileceğini söyledi.

Dokunulmazlıklar İçin İlk Görüşme - onedio.com
Dokunulmazlıklar İçin İlk Görüşme - onedio.com

Bostancı, “Bugüne kadar partilerin söylediklerine bakıldığında, tutumları hesaba katıldığında, bu teklif kimi partiler için, ‘Yetmez ama evet’ diyecekleri bir tekliftir. Teklifin, siyasi partilerin bugüne kadarki söylemleriyle örtüşen yanları var. ‘Yetmez ama evet’ bağlamına yerleştirebilecekleri bir teklif. Burada yapmış olduğumuz geçici düzenleme bugüne kadar intikal eden bütün fezlekeleri kapsıyor. Bir de süreci görmek lazım. Yasamayla yargı arasındaki incecik ve hassas sınır pratikte nasıl teşekkül ediyor, bir bakıma geçici düzenlemeyle bunu görme imkanımız olacak. Yasama, yürütme ve yargı erkleri ve bunların birbirleriyle olan ilişkileri, sınırların nereden geçtiği meselesi öteden beri tartışma konusu. Bize bir pratik imkanı verecek” diye konuştu. 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir