Görüş Bildir
Haberler
AKP’li Aydemir: 'Belki Aylarca Soğan Ekmek Yiyeceğiz Ama Taviz Vermeyeceğiz'

AKP’li Aydemir: 'Belki Aylarca Soğan Ekmek Yiyeceğiz Ama Taviz Vermeyeceğiz'

Ulaş
23.11.2021 - 15:00

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ücretli otoyollara ilişkin “Vatandaşlarımız çok zekidir. Cebinde parası yoksa eski yolu kullanır” sözleriyle gündeme gelen AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, bu kez de “Belki soğan ekmek yiyeceğiz aylarca ama güvenliğimizden kimseye taviz vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığının 2022 yılı bütçe görüşmelerinde AKP’li milletvekilleri ile muhalefet milletvekilleri arasında terör tartışması yaşandı. Muhalefetin eleştirilerine yanıt vermek üzere söz alan AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, “Belki soğan ekmek yiyeceğiz aylarca ama güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz” dedi. Aydemir, şunları söyledi:

“Ben her zaman şunu söylüyorum, söylemeye de devam edeceğim Cumhur İttifakı olarak. Belki soğan ekmek yiyeceğiz günlerce, aylarca, belki yiyeceğiz ama güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz. Buradan bütün dünyaya sesleniyorum, bu ülkede gözü olanın gözünü çıkarmak her birimizin boyunun borcudur. Cumhur İttifakı olarak dimdik buradayız, Plan ve Bütçe Komisyonu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kendini ayrıştıran varsa ayrıştırsın, 600 vekil olarak hep beraberiz, bu ülkenin bir çakıl taşını kimseye vermeyeceğiz. Savunma sanayiinden de, Emniyet, İçişleri Bakanlığı olarak da güvenliğimizi en üst seviyede tutacağız. Arkadaşlar, bu ülkenin çakıl taşını kimseye bırakmayacağız, bu bize emanettir, emanetimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Kime rağmen? İçimizdeki ajanlara rağmen.

Ajan arayanlar için söylüyorum, içimizdeki ajanlara rağmen, içimizdeki kanı bozuklara rağmen. İçimizdeki kanı bozuklar, kimse onlar, ben kimseye söylemiyorum, varsa öyle kanı bozuk, onlara rağmen bu ülkenin birlik, beraberlik, bütünlüğünü bozdurmayacağız; canımız pahasına. Evet arkadaşlar Allah’a hamdolsun, biz yıllarca çok çile çektik. Demokrasi eksikliğini biz yaşadık. Benim Genel Başkanım, benim dünya liderim, sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hapse girdi. Niye hapse girdi? Bir şiir okudu diye. Hangimiz dağa çıktık? Hangimiz elimize silah aldık? Mücadele ettik, mücadele ettik, mücadele ettik. Sonuçta demokrasiyle bu işi yine biz çözdük.”

'Parası yoksa eski yolu kullanır...'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
93
62
47
7
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

amk siz yemiyosunuz halk yiyor sen et yerken ben niye soğan yiyorum dümdük

Uğur Aktaş

Onlarca maaş alan bi adam asgari ücretlinin halinden anca böyle konuşarak anlar

kıssadan hisse

şaka mı bu yaaa mecliste soğan aşı pişirsinler o zaman. Bıktım yaaa bunlara gelince ballı börek halka gelince soğan ekmek. YETEEEEEERRRRR!!!!!!! Salak Saçma ... Devamını Gör

Kzlt

İmdatt duş mihraklar rantımıza pardon ülkemize saldırıyorlar.. Dik dur eğilme Dolar 12.50 ohh yeahh gemicikler ohh 1 liralık işe 10 lira ohh 5 li çete yeaahh... Devamını Gör