Görüş Bildir
Haberler
Akdeniz'de Bir Göçmen Teknesi Daha Battı...

Akdeniz'de Bir Göçmen Teknesi Daha Battı...

ATKN
20.04.2015 - 15:22 Son Güncelleme: 20.04.2015 - 16:55
İçeriğin Devamı Aşağıda

Akdeniz'de kaçak göçmenleri taşıyan bir teknenin daha battığı, olayda ilk belirlemelere göre 20 kişinin öldüğü bildirildi.

Libya açıklarında yaklaşık 700 göçmeni taşıyan geminin batmasıyla ilgili arama ve kurtarma çalışmaları halâ sürerken, bir facia haberi daha geldi.

Uluslararası Göç Örgütü, Roma'daki bürosuna Akdeniz'de uluslararası sularda seyreden üç tekneden imdat çağrısı geldiğini açıkladı.

Örgütten verilen bilgiye göre, imdat çağrısı yapan kişi, kendisi dahil yaklaşık 300 kişiyi taşıyan teknenin battığını, olayda 20 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Çağrıyı yapan kişinin, diğer iki teknenin durumuna ilişkin ise ayrıntılı bilgi vermediği belirtildi.

Akdeniz'de son olarak iki gün önce meydana gelen kazada Libya açıklarında yüzlerce kaçak göçmeni taşıyan bir tekne batmış, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, içinde 700 bazı kaynaklara göre ise 950 kişinin bulunduğu teknenin batmasının ardından bunun Akdeniz tarihinin en büyük faciası olabileceğini söylemişti. Kazadan sonra yüzlerce kaçak göçmenin kaybolduğu açıklanmış, bu sayının en az 700 civarında olabileceği bildirilmişti.

Bu yıl yaklaşık bin 500 göçmen Avrupa'ya ulaşma hayaliyle hayatını kaybetti.

 Akdeniz’de Yakın Tarihin En Ölümcül Faciası...

Ajanslar

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0