Görüş Bildir
Haberler
9 Eylül İzmir Türk Yıldızları Gösterisi Saat Kaçta? Türk Yıldızları Nedir? İşte Tarihi..

9 Eylül İzmir Türk Yıldızları Gösterisi Saat Kaçta? Türk Yıldızları Nedir? İşte Tarihi..

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümünde çeşitli etkinlikler yapılacak. Türk Yıldızları Gösterisi de bunlardan biri. İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kapsamında Türk Yıldızları ve Solo Türk, coşku dolu bir gösteriye imza attı. Peki, 9 Eylül İzmir Türk Yıldızları Gösterisi saat kaçta? Türk Yıldızları nedir? İşte tarihi...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Solo Türk ve Türk Yıldızları, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde özel bir akrobasi gösterisi sunacak. Türk Yıldızları, 9 Eylül 1922 tarihinden beri İzmir'de dalgalanan ve sonsuza kadar dalgalanacak şanlı bayrağımıza gökyüzünden selam durarak, bu kutlu günün bir parçası olmanın gururunu yaşatacak.

Türk Yıldızları 9 Eylül 2021 İzmir gösterisi Saat 16:00’da Kordon Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak.

TÜRK YILDIZLARI TARİHİ

Türk Yıldızları, Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde bulunan ulusal akrotim ekibidir.7 Kasım 1992 tarihinde kurulması için emir yayınlanmış ve 25 Aralık 1992 tarihinde dört NF-5 uçağı ile eğitimlere başlamıştır.Türk Yıldızları Akrotimi’nin Türk halkına tanıtımı 5 Ekim 1994 tarihinde Diyarbakır'da 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda 29 Ekim 1994 Cumhuriyet Bayramı törenlerinde gerçekleşmiştir. Türk Yıldızları’nın 100’üncü gösterisi 29 Ekim 2000 tarihinde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilenmiştir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın