39 Kişinin Kimliği Belli Oldu: İşte Reina Saldırısında Yitip Giden Hayatlar...

 > 
436PAYLAŞIM

Türkiye 2017'nin ilk saatlerinde bir terör saldırısıyla sarsıldı. İstanbul, Ortaköy'de gerçekleştirilen silahlı saldırıda 39 kişi can verdi. Hayatını kaybedenlerden 38 kişinin kimliği belirlendi. Bu isimlerden  12'si Türk, 26'sı ise yabancı uyruklu. Saldırıda hayatını kaybeden bir diğer kişi ise hem Türk hem Belçika vatandaşı.

Hayatını kaybedenler arasında Suudi Arabistan, Lübnan, Tunus, Hindistan, Fas, Ürdün, Irak, Kuveyt, Kanada, İsrail, Suriye ve Rusya vatandaşları da var. 

Öğrenci, güvenlik görevlisi, polis, şoför...  Basına yansıyan bilgilere göre saldırıda kaybettiklerimiz... 

Yakınlarının cenazelerini almak için Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'nun önüne gidenler, birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü.

EPA

39 Kişinin Kimliği Belli Oldu: İşte Reina Saldırısında Yitip Giden Hayatlar...
39 Kişinin Kimliği Belli Oldu: İşte Reina Saldırısında Yitip Giden Hayatlar...

EPA

Kimlik tespiti yapılan cenazeler ailelerine teslim edildi...

Güvenlik görevlisi Fatih Çakmak'ın 10 Aralık'ta 45 kişinin hayatını kaybettiği Beşiktaş saldırısından sağ kurtulduğu ancak Reina'daki saldırıda hayatını kaybettiği aktarılıyor.

Reina saldırısında can veren güvenlik görevlisi Fatih Çakmak'ın ağabeyi: 'Kardeşim 3 kuruş için nöbet tutuyordu'

Fatih Çakmak'ın ağabeyi Erkan Çakmak, 1981 doğumlu kardeşinin gece kulübünde güvenlik görevlisi olarak çalışırken öldürüldüğünü söyledi.

Arkadaşları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Çakmak, "Nasıl sakin olayım. Yüreğim yanıyor. Kardeşimi öldürdüler. Hayatta polisle işim olmazdı. Bir kere kapıma geldiler, o da kardeşimin ölüm haberini verdiler. Kardeşim 3 kuruş için nöbet tutuyordu. Bir hiç uğruna öldürüldü" diye konuştu.

Saldırıda can verenlerden biri de henüz bir yıllık polis memuru olan 21 yaşındaki Burak Yıldız'dı

Polis memuru Şehit Burak Yıldız dün gece gerçekleştirilen terör saldırısının ardından Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Beşiktaş saldırısı sonrası paylaştığı mesaj: "Bir sedyeye konuldu hayalleriniz, kim bilir kaçtı yaşınız? 20,21,22…"

Yıldız, 10 Aralık'ta Beşiktaş'ta Vodafone Arena yakınlarında çevik kuvvet polislerine yönelik bombalı saldırıların ardından, sosyal medyada "Yere düştü kaskınız, annenizin öpmeye kıyamadığı alnınızı koruyan; bir sedyeye konuldu hayalleriniz, kim bilir kaçtı yaşınız? 20,21,22…" diye yazmıştı.

Şehit polisten geriye sosyal medya hesabından paylaştığı kareler kaldı...

Terör saldırısının kurbanlarından bir diğeri 2 çocuk babası ve garson Kenan Kutluk...

Kutluk'tan geriye eşiyle ve gece kulübüne gelen ünlülerle çektirdiği fotoğraflar kaldı

Kutluk'tan geriye eşiyle ve gece kulübüne gelen ünlülerle çektirdiği fotoğraflar kaldı
Kutluk'tan geriye eşiyle ve gece kulübüne gelen ünlülerle çektirdiği fotoğraflar kaldı

Özel güvenlik görevlisi Hatice Karcılar da saldırıda hayatını kaybedenlerden biri...

Özel güvenlik görevlisi Hatice Karcılar da saldırıda hayatını kaybedenlerden biri...
Özel güvenlik görevlisi Hatice Karcılar da saldırıda hayatını kaybedenlerden biri...

Ortaköy'deki gece kulübü saldırısında hayatını kaybeden özel güvenlik görevlisi Hatice Karcılar'ın cenazesi ailesi tarafından Adli Tıp Kurumundan alındı.

Karcılar, kısa süre önce gerçekleşen Beşiktaş saldırısının ardından sosyal medya hesabında şunları yazmıştı: “Severek geldiğim, görmek için göreve gelmek için can attığım yerdin. Artık her gördüğümde acı vereceksin.”

Ortaköy’de gece kulübüne düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden Mustafa Sezgin Seymen’in geçtiğimiz aylarda nişanlandığı öğrenildi.

Yeni yıla nişanlısıyla birlikte giren Seymen’den geriye nişan fotoğrafları kaldı

Türkiye'ye üniversite okumak için gelen Iraklı Jalal Abbas isimli gencin de hayatını kaybedenler arasında olduğu belirlendi.

Iraklı Jalal Abbas isimli gencin Kemerburgaz Üniversitesinde öğrenci olduğu öğrenildi.  Kemerburgaz Üniversitesi de sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayımladı.

İsrail’den üç arkadaşıyla gelen Leanne Nasser 19 yaşındaydı.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Tira’dan gelen Nasser’in üç arkadaşıyla eğlenirken saldırının hedefi olduğunu açıkladı. Nasser’in bir arkadaşı da yaralandı.

Saldırıda hayatını kaybeden şoför Ayhan Arık gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

Bir turizm firmasında şoför olarak çalışan Ayhan Arık'ın ise turisleri gece kulübüne getirdiği ve saldırıda şehit olan polis memuru Yıldız ile konuşurken hayatını kaybettiği öğrenildi.

Başından aldığı kurşunla kapı önünde hayatını kaybeden Arık için Küçükköy Merkez Camii'nde cenaze töreni düzenlendi ve gözyaşları arasında toprağa verildi.

Mesut Gürbüz tatil için Türkiye'ye gelmişti

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre terör saldırısında ölenler arasında bulunan 28 yaşındaki Mesut Gürbüz, Almanya'dan tatil için Türkiye'ye gelmişti...

Yunus Görmek, harçlığını çıkarmak için Reina'daydı

Gazeteci Nihat Erencen'in yeğeni Yunus Görmek de Reina saldırısında hayatını kaybetti. 

Karar gazetesi, Yunus'un amcasına yardım için mekanda bulunduğu ve harçlığını çıkarmak için çalıştığı bilgisini aktardı.

Mustafa Kaya eğlenmek için Reina'ya gelmişti

Saldırıda hayatını kaybedenlerden biri olan mali müşavir Mustafa Kaya, arkadaşları ile birlikte eğlenmek için Reina’ya gelmişti.

19 yaşındaki Büşra Köse de saldırıda yaşamını yitirdi

Terör saldırısının yaşandığı gece 19 yaşındaki Büşra Köse de Reina'daydı. 

Büşra Köse, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Belçika Dışişleri Bakanı: 'İstanbul'da bir vatandaşımız hayatını kaybetti'

Belçika Dışişleri Bakanı Didier Rynders, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, İstanbul'daki saldırıda hayatını kaybedenler arasında bir Belçika vatandaşının da bulunduğunu duyurdu. Rynders, kalbinin, hayatını kaybeden Belçika vatandaşının ailesi ve yakınları ile olduğu mesajını verdi. 

Hayatını kaybeden kişi hem Belçika hem de Türkiye vatandaşıydı

Lübnan vatandaşı Elias Wardini de saldırıda can verdi

Reuters'ın Lübnan televizyon kanalından aktardığı habere göre ailesi, Wardini'nin öldüğüne dair resmi olarak bilgilendirildiklerini kaydetti.

Lübnanlı ünlü iş adamı İlyas Şami'nin kızı Rita Şami de saldırıda hayatını kaybedenlerden biri.

Erbil’den gelen bir aile Adli Tıp’ta, 94 doğumlu Ahmet Raad adlı çocuklarının saldırıda hayatını kaybettiğini söyledi.

Iraklı aile, çocuklarının Irak’tan gelen bir grupla birlikte olduğunu, o gruptaki iki Iraklı gencin yaralandığını, birinin ise yara almadan kurtulduğunu aktardı.

Heykel Müsellem eşiyle birlikte yılbaşı tatilindeydi...

Al Jazeera'nin edindiği bilgilere göre Lübnanlı bir çift de yılbaşı tatili için Türkiye'deydi. Çift bir tur şirketiyle gece kulübüne gitti. Haykal Musellim tuvaletteyken saldırı oldu. Eşi dışarı kaçmayı başardı ama Musellim'den haber alınamadı. Lübnanlı kadın, kayıp kocasını Adli Tıp morgunda buldu.

Saldırıda hayatını kaybeden 25'i erkek 14'ü kadın 39 kişiden 38'inin kimlikleri belirlendi.

Görsel: BBC Türkçe

Kimlikleri tespit edilen, biri Irak, 11'i Türk, biri ise hem Türk hem Belçika vatandaşı olan 13 kişinin cenazesi, Adli Tıp Kurumundaki otopsi ve kimlik tespit işlemlerinin tamamlanmasının ardından ailelerine teslim edildi.

Kimliği belirlenen bir diğer kişinin de hem  Türk hem Belçika vatandaşı olduğu açıklandı.

Otopsi işlemleri sona erip kimliği belirlenen 25 yabancı uyruklu kişinin cenazesi ise ailelerinin Türkiye'ye gelmesinin ardından teslim edilecek.

Bunlardan 7'sinin Suudi Arabistan, 3'ünün Lübnan, 2'sinin Tunus, 2'sinin Hindistan, 2'sinin Fas, 2'sinin Ürdün, 2'sinin Irak, diğer kişilerin ise Kuveyt, Kanada, İsrail, Suriye ve Rusya Federasyonu vatandaşı olduğu belirlendi.

Lübnan hayatını kaybeden vatandaşları için heyet gönderdi

Terör saldırısında hayatını kaybeden ve yaralanan Lübnanlıların yakınları ile Lübnan Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, İstanbul'a geldi.

Lübnan Dişişleri Bakanlığı Yetkilisi Mira Dagher, terör saldırısında ölen ve yaralanan vatandaşları olduğunu belirterek, "Bakanlık temsilcileri ve aileler ile durumu öğrenmek için birlikte geldik. İlgililerden bilgi alacağız." diye konuştu.

AA, AJT, DHA

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir