27 Yaşındaki Adam Onu Dünyaya Getirdikleri İçin Ailesine Dava Açmaya Hazırlanıyor!

481PAYLAŞIM

Bir ergenlik anında ebeveynlerinize "Beni doğurmanızı ben istemedim" diye bağırdınız mı hiç? Eğer cevabınız "Evet" ise, kabulü dışında kendisini bu dünyaya getirdikleri için ailesine dava açmayı uman bu adamın nedenlerini biraz olsun anlayabilirsiniz.

Ayrıntılar Lad Bible kaynaklı içeriğimizde:

Kaynak: http://www.ladbible.com/community/weird-...

Evet, doğru duydunuz.

Hindistan'ın Mumbai şehrinden Raphael Samuel onu bu dünyaya getirme kararlarından dolayı ailesini mahkemeye vermek istiyor. Anti-natalist düşünceleri bulunan bu adam, bebek sahibi olmayı adam kaçırmak ve kölelikle karşılaştırıyor.

Ne düşünürseniz düşünün, 27 yaşındaki Raphael ailesiyle ilişkilerinin iyi ve hayatınınsa harika olduğunu söylüyor.

The Print ile yaptığı röportajda "Ebeveynlerimi seviyorum ve harika bir ilişkimiz var ama beni kendi mutlulukları ve zevkleri için dünyaya getirdiler" diyor. "Hayatım şimdiye kadar harikaydı fakat neden başka bir canı daha okul ve kariyer edinme gibi deli saçmalarına maruz bırakmalıyım anlamıyorum, özellikle de var olmayı o istememişken."

Anti-Natalist hareket Hindistan'da büyüyor ve insanların gerçekten bu dünyaya bir çocuk getirmek isteyip istemediklerini gözden geçirmesine neden oluyor.

Üyelerinden kiminin kendine "Gönüllü İnsan Nesli Tükenişi Hareketi" (VHEM), kiminin de "Bebek Yapmayı Bırakın" dediği hareketin The Print'e röportaj veren diğer katılımcıları, insanların neden hamile kalmaktan kaçınması gerektiğini dünyanın kaynakları üzerindeki baskıyı azaltmaktan sosyal normları dışlamaya kadar çeşitli nedenlere bağlıyorlar. Grup ayrıca evlat edinmeyi bekleyen birçok çocuk da olduğunu vurguluyor.

Raphael'in yönettiği Nihilanand'in Facebook sayfasında ise "Var olmak çalışmayı gerektirir ve hangi aklı başında insan çalışmaktan hoşlanır? Üremeyi bırakın." gibi açıklamaların olduğu fotoğraflar paylaşılıyor.

Bu sırada Nihilanand'in Facebook sayfasında üçüncü bir kişi ise şöyle yazmış: "Bir çocuğu zorla bu dünyaya gelmeye zorlamak sonra da kariyer sahibi olmaya zorlamak adam kaçırmak ve kölelik olmuyor mu?" Sayfa ayrıca #parentsarehypocrites (Ebeveynler iki yüzlüdür.) etiketini de kullanıyor. 

34 yaşındaki başka bir Anti-Natalist olan Alok Kumar ise The Print'e "Herkes hayatta ne kadar zorlandığımızın farkında. Dünyamız çocuk yetiştirmek için olanak sağlayan bir yer mi değil mi diye düşündüm ve çocuk sahibi olmamanın daha iyi olacağına karar verdim" diyor. Şimdilerde ise düşüncelerini yaymak için Youtube kanalını kullanıyor.

Sahte sakal ile yüzünü saklayan üyelerden birinin konu hakkındaki videoları ise YouTube kanallarında paylaşılıyor.

Grubun ilk ulusal görüşmesi 10 Şubat'ta Bengaluru'da gerçekleşecek ve hareketlerine nasıl devam edeceklerine karar verecekler. Ne diyelim, bol şans?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merdumgiriz

Bence ailesi de "biz de seni doğurmak istemedik, başka birini bekliyorduk sen geldin" deyip ona dava açsınlar.

shotputboxer

Çocuk haksız hatta suçlu; 1.Annesinin ve babasının sevişmesi kendi tercihleridir. 2.Korunmak istememeleri kendi keyifleri ve kendi tercihleridir. 3.Dölleme ve canlı hale getirme suçu ovum ve sperm hücrelerine aittir. Fakat ikisine ait hücrelerden onların isteği dışında var olduğu için, hamilelik sırasında annesinin vücudundaki kaynakları sömürdüğü için SUÇLUDUR. Üstelik onu yetiştirmek için ailenin yaptığı tüm masraflar da dahil edilirse bu çocuk ömrünü tazminat ödemekle geçirir.

begumdebegum

doğanın kanunu bu ama bu devirde o da haklı.

g.lothlorien

"Ebeveynlerimi seviyorum ve harika bir ilişkimiz var ama beni kendi mutlulukları ve zevkleri için dünyaya getirdiler"..... Hayatımda duyduğum, duyabileceğim en doğru cümle ve en haklı isyan olmakla beraber, böyle bir zamanda, Türkiye gibi bir Orta Doğu ülkesinde, bu şartlar altında anti-natalist düşünceye sahip olmayan her birey gözümde anne-baba değil "bencil" insandır.

asli-gece

yıllardır düşündüğüm şeyin "antinatalizm" diye bi adı varmış. aynen ben de böyle düşünüyorum.

Görüş Bildir