23 Nisan'da 'Çocuk Bakanlardan' Muhalefetin Seçim Vaatlerine Eleştiri ve Nükleere Övgü...

 > -

Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Başbakanlık koltuğunu Demirlibahçe İlkokulu öğrencisi Pelinsu Topraksoy'a devretti. 23 Nisan'da ilkokul öğrencisi çocuk bakanlardan muhalafetin seçim vaatlerine eleştiri ve nükleer enerjiye övgü "çocuklar üzerinden propaganda" eleştirilerine ve tepkilere neden oldu... 

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun makamına konuk olan çocuklar, 23 Nisan’a özel ‘bakanlar kurulu toplantısı‘ düzenledi. 

Davutoğlu ve çocuklar arasındaki gerçekleşen diyaloglar şöyle: 

Davutoğlu: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bakanlar Kurulu'na başlarken biz hep bunları söyleriz. Bugünkü gündemimiz 23 nisan çocuk bayramı. Bugün siz büyüksünüz, biz çocuk olalım. İnşallah bayram sizlerin ve bizlerin bayramı. İlk meclisi açan büyüklerimize, başta Atatürk olmak üzere minnetimizi ifade ediyoruz. Şimdi ben yerimi yeni başbakanımıza bırakıyorum Pelin Hanım'a, lütfeder misiniz? Ceketimi ilikleyeyim önünüzde. Ben sizin talimatlarınızı yerine getiren yardımcınız olacağım. Yardımcı olabilir miyim hanım efendi? Bu koltuklar yüksek görünür ama önem vermemek lazım. Bu çiçekleri de ben size vereyim efendim.

Pelinsu Topraksoy: Değerli bakan arkadaşlarım, bakanlar kurulu 23 Nisan olağanüstü oturumunu açıyorum. Bugünkü gündemimiz 23 Nisan çocuk bayramıdır. Hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Bütün dünya çocukları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyorum. Bütün çocuklar sevgi huzur ve barış içinde yaşasın istiyorum.

Davutoğlu: Soru sorun bakalım, bakanlara işler nasıl gidiyor?

Orman ve su işleri bakanı

Size bir olayı açıklayacağım. Su işleri devam ediyor. Bu çalışmada 12 metrelik piton yılan bulundu. Şunu açıklamak istiyorum. Bir baraj çalışmasında kepçe kazıyor, birden simsiyah 12 metrelik piton yılanı kaldırıyor. Yılanın kuyruğu hala toprağın içindeymiş.

Davutoğlu Barajdan yılan da çıkıyor yani mühim bir olay.

Çocuk Bakan: "Ülkemizden elektrik sıkıntısı var. Ruslar 1954 yılında ilk nükleer santralini kurdu ama biz 2015 yılındayız daha hiçbir nükleer santralimiz yok. Bu açıdan biraz kötüyüz ülkemizde.

Davutoğlu: Biz de bu sene Akkuyu’nun temellerini attık.

SORU-CEVAP

SORU Seçimler yaklaşıyor. Başkanlık sistemiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Biz sınıf başkanımızı seçtik yani.

Davutoğlu: Basın mensupları sizi seviyor. Bize olmadık sorular sorarlar.

SORU Çözüm süreciyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

CEVAP Kardeşlik.

SORU Hem size hem de maliye bakanına sorayım. Malum seçimler yaklaşıyor. Vaatler çokça tartışılıyor. Siz muhalefetin vaatlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Maliye bakanı, kaynak bulunabilir mi?

CEVAP Bol keseden harcamamak.

Maliye Bakanı Aslında bulunabileceğini sanmıyorum.

CHP'den Başbakan'a tepki

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Başbakan Davutoğlu'nun koltuğuna oturan çocuğun kulağına muhalefetle ilgili sorulan soruya 'bol keseden' diyerek kulağına fısıldadığını belirterek tepki gösterdi. 

Gök,  "Bugün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bir başbakan tarafından nasıl istismar edildiğini, siyasete alet edildiğini görmüş bulunuyoruz. Bir çocuktan medet umar hale geldi. Bir çocuğun arkasına saklandı" dedi. Başbakanlık koltuğuna oturan çocuğun kulağına Ahmet Davutoğlu'nun eğilerek "bol keseden" dediğini söyleyen Gök, "Yazıklar olsun Başbakan. Başbakanı şiddetle kınıyoruz. Böyle siyasete alet edilemez" diye tepki gösterdi.

Twitter'dan yorumlar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir