Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

21 Yıllık Eşinden Boşanınca Gerçeği Öğrendi: Eski Eşinden '3 Çocuk da Senden Değil' İtirafı Geldi

 > 
141PAYLAŞIM

Necdet Ç., 21 yıllık eşinin kendisini terk etmesi gerekçesiyle boşanma davası açtı. 3 çocuğunun velayetini almak isteyen adam çocuklarının kendisinden olmadığını öğrendi. Necdet Ç., boşandığı eşine bu gerekçeyle 510 bin TL'lik tazminat davası açtı. 

"Çocuklar senden değil ki"

Kağıthane'de yaşayan ve postacılık yapan Necdet Ç., 21 yıl önce İlkay Y. ile evlendi. 21 yıllık evlilik hayatları boyunca 20, 11 ve 10 yaşında 3 çocukları olan çiftten İlkay Y., ilk olarak evi terk etti. Eşini dönmeye razı edemeyen Necdet Ç., boşanma davası açtı. 

İlkay Y., çocuklarının velayetini almak isteyen Necdet Ç.'ye “Neden çocukların velayetini istedin? Çocuklar senden değil ki” dedi. İlk başlarda çocuklarının velayetini vermek istemeyerek bunu dediğini düşünen Necdet Ç., DNA testi yaptırmak istedi.

Çocukların velayeti anneye verildi

Boşanma davası sonuçlanan çiftin, 10 ve 11 yaşlarındaki çocuklarının velayeti anne İlkay Y.'ye verildi. Ayrıca mahkeme, Necdet Ç.'nin 600 bin TL nafaka ödemesi gerektiğini hükmetti.

Adli Tıp Kurumu raporuna göre çocukların hiçbiri Necdet Ç.'den değildi.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın özel haberine göre, boşandığı eşinin sözleri üzerine soy bağı reddi davası açan Necdet Ç., DNA tespiti istedi. Buna göre üç çocuk ve Necdet Ç., Adli Tıp Kurumu'na DNA örneği verdi ve sonuçlanan raporlara göre çocukların hiçbiri Necdet Ç.'den değildi. 

Necdet Ç., avukatı aracılığıyla eski eşine 10 bin TL maddi, 500 bin TL de manevi tazminat davası açtı.

"21 yıl boyunca hiç açık vermedi"

Boşandığı eşinin 21 boyunca hiç açık vermediğini belirten Necdet Ç., “İlk davayı ben açtım. Davayı geri çektirdiler. Bu defa o dava açtı. Geçen yıl ocak ayında boşandık. Boşanma süreci devam ederken Sadık B. ile yaşamaya başladı. Çocuklarımı istiyordum. DNA testiyle çocukların benden olmadığını öğrendim. Çocukların biyolojik babalarının kim olduğunu da bilmiyorum. Evimin tapusu da onun üzerineydi. Tapumu geri versin. Elin çocuğunu ne yapayım ben? Çocukların şu an hangi soyadı taşıdıklarını da bilmiyorum. O kadın Allah’ından bulsun" ifadelerini kullandı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir