Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nazi Tıbbi Deneylerine Ait 20 Tüyler Ürpertici Bilgi

 > -
Abone ol

1. Esirlerden biri üzerinde uygulanan tıbbî deneyin sonucu.

Buchenwald toplama kampı, Almanya. Tarih bilinmiyor.— US Holocaust Memorial Museum

2. Nazi tıbbî deneylerinin kurbanlarından biri.

Buchenwald toplama kampı, Almanya. Tarih bilinmiyor.— US Holocaust Memorial Museum

3. Dachau toplama kampında buzlu suda bekletilerek Nazi tıbbî deneylerine maruz kalmış bir kurban. SS doktoru Sigmund Rascher deneyi yönetiyor.

Almanya, 1942.— Bildarchiv Preussischer Kulturbesitz

4. Uçak mürettebatının oksijensiz yaşayabileceği rakımı belirlemek üzere yapılan bir deneyde basınç odasında bilincini kaybeden bir esir (daha sora ölmüştür.)

Dachau, Almanya, 1942.— National Archives and Records Administration, College Park, Md.

5. Deniz suyunun içilebilir hale getirilmesi için Nazilerin tıbbî deneylerinde kullanılan Roman (Çingene) kurban.

Dachau toplama kampı, Almanya, 1944.— National Archives and Records Administration, College Park, Md.

6. Deniz suyunun içilebilir hale getirilmesi için Nazilerin tıbbî deneylerinde kullanılan Roman (Çingene) kurban.

Dachau toplama kampı, Almanya, 1944.— National Archives and Records Administration, College Park, Md.

7. Neungamme toplama kampında tüberkülozla ilgili tıbbî deneylere tabi tutulan Sovyet savaş esiri.

Almanya, 1944 sonu.— Guenther Schwarberg

8. SS doktorları lenf düğümlerini çıkardıktan sonra kalan yarayı göstermeye zorlanan Yahudi çocuk. Bu çocuk tıbbî deneyin bir parçası olarak tüberküloz mikrobu verilen 20 Yahudi çocuktan biriydi. Hepsi 20 Nisan 1945'te öldürüldü.

Neuengamme toplama kampı, Aralık 1944–Şubat 1945, Almanya.— Guenther Schwarberg

9. Neungamme toplama kampında tüberküloz deneylerinde kullanılan yedi yaşındaki Jacqueline Morgenstern. Kampa girilmesinden hemen önce öldürüldü.

Paris, Fransa, 1940.— Guenther Schwarberg

10. 1942'de tıbbî deneylerde kullanılan Ravensbrueck'ten sağ kalan Polonyalı siyasî esir Helena Hegier'in deforme olmuş bacağının savaş suçları tahkikatı sırasında incelenmesi. Bu fotoğraf, Nuremberg'deki Tıbbî Dava'da iddia makamı tarafından kanıt olarak sunuldu. Ensizyon sonucu bacağın şekil değiştiren yaralarına tıbbî personel tarafından bilerek bakteri, pislik ve cam parçaları ile enfekte edildi.

DIZ Muenchen GMBH, Sueddeutscher Verlag Bilderdienst

11. Auschwitz-Birkenau'da Dr. Josef Mengele'nin tıbbî deneylerde kullandığı kurbanlar.

Polonya, 1944.— National Museum of Auschwitz-Birkenau

12. Eduard, Elisabeth ve Alexander Hornemann. Neuengamme toplama kampında tüberküloz deneylerinde kullanılan çocuklar, kampa girilmesinden kısa süre önce öldürüldü. Elisabeth Aushcwitz'de tifüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Hollanda, savaş öncesi.— Guenther Schwarberg

13. Birleşmiş Milletler personeli Auschwitz kampındaki tıbbî deneylerde kullanılan 11 yaşındaki sağ kalan çocuğa aşı yapıyor.

Mayıs 1946, Bergen-Belsen zorla göç ettirilmiş insanlar kampı, Almanya.— United Nations Archives and Records Management Section

14. Alman doktor ve SS yüzbaşı Josef Mengele. 1943'te Auschwitz SS garnizon doktoru (Standortartz) unvanını aldı. Mevkisi gereği çalışabilecek denli formda olanları ve gaz odasına gitmeye mahkumları seçmek ve ayırmaktan sorumluydu. Mengele ayrıca kampta kalanlar, özellikle de ikizler üzerinde insan deneyleri yürüttü.

Yer ve tarih bilinmiyor.— National Museum of Auschwitz-Birkenau

15. Auschwitz kampında 10. Blok'ta kalanlar üzerinde tıbbî deneyler yapan Nazi doktor Carl Clauberg.

Yer ve tarih bilinmiyor.— Dokumentationsarchiv des Oesterreichischen Widerstandes

16. Friedrich Hoffman bir yığın ölüm kaydıyla, Dachau toplama kampındaki Nazi tıbbî deneyler sırasında sıtmaya yakalanan 324 Katolik rahibin öldürülmesi hakkında ifade veriyor.

22 Kasım 1945, Dachau, Almanya.— National Archives and Records Administration, College Park, Md.

17. Ravensbrueck kampındaki tıbbî deneylerde kullanılan, Doktorlar Davası'nda iddia makamı adına şahitlik yapan dört Polonyalı kadından biri olan Wladislava Karolewska.

22 Aralık 1946, Nuremberg, Almanya.— National Archives and Records Administration, College Park, Md.

18. Uzmanlık alanı tıp olan bir şahit 22 Kasım 1942'de Ravensbrück toplama kampında kendisine uygulanan prosedürleri açıklarken, toplama kampından sağ kalan Jadwiga Dzido yaralı bacağını mahkemeye gösteriyor. Yüksek potent bakteri enjeksiyonunu da kapsayan deneyler sanık Herta Oberheuser ve Fritz Ernst Fischer tarafından uygulandı.

20 Aralık 1946.— National Archives and Records Administration, College Park, Md.

19. Ravensbrueck toplama kampında doktorluk yapan Herta Oberhauser Nuremberg'deki Doktorlar Davası'nda hüküm giydi. Obrhauser kamptaki esirler üzerinde tıbbi deneyler yapmaktan suçlu bulundu ve 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

20 Ağustos 1947, Nuremberg, Almanya.— National Archives and Records Administration, College Park, Md.

20. Toplama kampındaki esirler üzerinde tıbbî deney yapmaktan yargılanan Nazi doktorlardan biri, Victor Brack.

Nuremberg, Almanya, Ağustos 1947.— National Archives and Records Administration, College Park, Md.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hadibeniguldur

Savasmayın sevisin oçları.

bahar-yilmaz

cahil misiniz cahil taklidi mi yapıyorsunuz? evet naziler cok acımasızmış insanlara cok acı cektirmiş ama o deneyler yapılmasaydı insanları kurtaran 'işe yarar" ilaçlar olmayacaktı bugun neden almanya ilaç devi bi coğunuz kullandığınız ilaçların o deneylerde üretildiğinin farkındamı ? olaylara objektif bakmayı öğrenin biraz ya

cagla-diker

ya o tarihte yaşasaydında seni denek yapsalardı , yada senin çocuklarını böyle denek diye götürüp öldürselerdi karakterini dünyasını inancını bilmem ne yaptığımın kızı seni

bahar-yilmaz

e kimsenin diyemediğini demek her zaman hakaretleride peşinde getirir bu kadar dar bakış acısıyla iyiki insanların kitlelerin yönetiminde söz sahibi değilsin ayrıca filistine israil saldırmış diye yahudilere ve israile söven saydıran da sizsiniz dir nazileri olabildiğince yeren de bu daha cok sanırım yaşanılan toplumda ortalama değer yargılarına sahip olmak herkesin iyi dediğine iyi kötü dediğne köt tepki gösterdiğine tepki uyum dedikleri de bu

bahar-yilmaz

galiba ama çok klişe dışarıda gercekten klişelerden nefret eden dunya kadar insan var sen demişsin " o tarihte yaşasaydın " la baslayan cumle kurmuşsun tarihte olaylar yaşanıldığı döneme göre değerlendirilir evet katliamdır evet yer yüünün gördüğü en büyük katliamdır hatta aynı nazi komutanları ittihat ve terakki tarafından getirilip ermeni katliamında öncülük etmiş yol yordam göstermiştir

bahar-yilmaz

evet insanlık sucudur ama burdaki nokta o dönemde insanlar türlü hastalıklardan çok kolay şekillerde öldükleri bir dönemde alman doktorlarının kobay değil umut gözüyle baktıkları aşikar ki doktorların özündede cok vardır ilaçları kendi üzerlerinde denemeleri evet naziler berbattı ama o doktorlar katliamda hayatını kaybedenleri milyonlarca katlıyıcak sekilde insanların hayatlarını kurtaran ilaçları yarattı ve evet hayvnlar kobay olsaydı o ilaçlar okadar işe yaramıyıcaktı insanlığa hic faydası olmamış bir insanın bir bilim adamını eleştirirken iki kere düşünmesi gerekir

cagla-diker

senin aklın beynin uyuşmuş ya biz diyoruz ankara sen diyosun g.tm kara hesabı :DD demekki bu öldülülen denekler yani sana göre denek bize göre çocuk yaşamasın daha iyi dimi yani benim bu kadar yazdığından algıladığım bu onlar bilim adamı onlar bizi hastalıktan kurtaracak ilaçlar icat etti öylemi ?

cagla-diker

ayrıca genelleme sakın yapma ben ne israile sayar söverim ne de başkasına sayar söverim he senin gibilere sayıp sövmeye hakaret etmeyede değmez , o tarih bu tarih farketmez , dil din ırk bayrak hiçbişey farketmez yeryüzünde bilim vs adı altında yapılan her türlü ölüm katliamdır benim gözümde bunu o küçücük beyninle düşünemeyip bide uzun uzun yazmışsın buraya , ulan sana söylenilen açık be vicdansız kardeşim !! küçücük çocuk öldürülen sik gbii ağzına dolamışsın bilim bilim bilim diye , dar kafalılığı okumayı falan bırak önce kalbinle hissetmeyi insan olmayı öğren sen bence , duygusuz bahar hanım

bahar-yilmaz

okadar hakaret edip duygu sömürüsü yapma duygusuz kardeşim falan herkesin anlama kapasitesi aynı olacak diye bir kaide yok

cagla-diker

DUYGUSUZ KARDEŞİM İ duygu sömürüsü olarakmı anladın ah caanıımm doğru kapasiteler yarışır ;)

missgranger

lütfen bana Nazi doktorların tıb için yararlı sayılabilecek bir buluşunu söyle.Tarih şu an tıbbın bu noktada olmasına katkı sağlamış deneylerle dolu ancak nazi kamplarindaki deneyler tıb yasalatina uymaz. yukarıda bahsedilen Doktor Mengele çocuklara şeker verir kaldırırmış sonra onları alır "deney" adı altında birbirlerine dikermis siyasi yönden ele alirsak Hitler bir faşistdi ve nihai amacı Yahudilerin acı çekmesiydi sebepleri tartışılır.insanlığa yararlı olmak konusunda doktorlara hersey mubah diye düşünüyorsun ama nazi kamplarında yapılan deneyler sonucunda belirttiğiniz gibi insanlığa yararlı ilaçlar bulunmadı kurbanlari 15 dk. icinde olduren C2 bulundu mesela insanliga yarari nedir.Tifüs arastirlirken doktor hastalarin uzerine kaynar su dokelim onerisini vermis tıbbi yönü nerede peki. sen olayı yanlış anlamissin.Deneyler savaş üstünlüğü sağlamak icin yapıldı bir kaç bilimsel ve siyasi kitap okursan bu konuda aydinlanirsin diye düşünüyorum.

missgranger

Ayrica buyrun fikniriniz olmadan önce bilginiz olsun Bahar Yilmaz aksi durumda cahil olmayın cahil takliti de yapmayin.

6terqr2

Faşist!!

kaan-mathers

Onların ulaştığı bilgiler sayesinde şuanda tıp bugünkü konumda ayrıca rahatsız edici gibi gözükse de bence çok çekici deneyler yahu :D

bahar-yilmaz

anlamıyolar yapcak bişey yok farklı cumlelerle denedim ama yok genel kesime cahil demek hakaret değildir düz insanlara düz insanlarsınız gibi gördüğün üzre şahsıma okadar hakaret edilmiş hakaret etmemişim buda bu insanların genelle özneli ayırt edemediğini gösterir bi laf vardır " biz tartışmayalım fikirlerimiz tartışsın" ama tabiki her insan doğuştan birşeylere muhalif olmak zorunda düz arkadaslar kendilerine yakıştığı gibi toplumun aşırı ezici coğunluğun genel gecer kabul ettiği şeylere itibar eder onların tepki gösterdiğine gösterir asla objektif bakmazlar arkalarına ezici coğunluğu alarak tepki koymanın vicdanen ahlaki olmadığını bi tarafları bildiği için vijdandan dem vurarlar

bahar-yilmaz

edep adap benim öğretebileceğim bişey değil ahlak polisimiyim ben

bahar-yilmaz

şon bişey aradan yıllar gecmiş naziler asılmış dunya zaten tepkili kabul edilemez diyor almanya soykırımı kabul etmiş gerekli bedelleri maddi manevi ödemiş ben bu doktora sövmekle ne kazanıyorum neyi başarıyorum bunu neden yapıyorum bu işten dünyanın insanlığın cıkarı nedir al tarih oku öğren bilinçlen eyvallahta arkadaslar farkında değil tarihi yorumlarken " dönem şartları'na" uygun yorumlamak anlamaya calışmak gerekir günümüz koşullarınca ne kadar kafa yorarsanız yorun anlamak mumkun olmaz doktorlar milyarlarca maymun telef etti gıkınız cıktı mı maymun insandan daha mı kıymetsiz ya da fare ne demiştiniz vicdan azı olan konusan değerli derdini anlatamayan kıymetsiz

bahar-yilmaz

ortamlarda diyorum canakkale savası çok gereksiz bi savaştı hemen küfürü hakareti basıyolar sonra diyorum azıcık okuyun tarih öğrenin alman aşığı talat paşa almanya kazanacak diye ikna etti savaş esnasında eyvah yeniliyoruz diye berline kaçtı diyorum yani kendi vatanına sonrasıda nazilere söven insanlar ( hadi hepimiz sövelim neyi değiştirecekse :D) biricik ismet paşalarının nazilere deli olduğunu aşkından yanıp tutuştuğunu cok değil alın link bays konuyu kapatıyorum kendi adıma

bahar-yilmaz

tekk son bişey düzenleden ekleyemedim iyide oldu önemli cünkü padişah son yıllarında etkisiz eleman ülkeyi alamancı ittihat ve terakki yönetiyor nazierle ittihat ve terakki aşk yaşıyor bizzat nazi subayları geldi sizin için sürgün benim için katliam olan ermeni katliamı için bizzat nazi subayları getirildi hadi şimdi sürgündü diyin ( her zaman için kaynaklı araştırma yapın ve bunu araştırın ermeni katliamında görev alan nazi subayları bi tık uzağınızda yahudi katliamına ön hazırlığı burda yaptılar

kaan-mathers

Diyecek bir şey bırakmadın yahu :D

dalgalarin_prensi

Çocukları öldürerek dünyayı kurtaracaksak zaten batsın bu dünya. Senin bildiğin şey ilaçları insanların yaptığı, bilmediğin şey ise hastalıkların çoğunun da insan yapımı olduğu. İnsanoğlu bir çok hastalığa çare bulmuştur fakat çare bulduğundan kat kat fazla ve ölümcül hastalıklar icat etmiştir. Bunların başında senin "İlaç devi" dediğin Almanya'da var. Bunlar önce hastalığı icat eder sonra ilacını icat eder. Sonra hastalığı yayar ve ilacını satmaya başlar. Sende ilaç devi dersin. Onlar ilaç değil "HASTALIK DEVİ"

bahar-yilmaz

veba yı hangi insanlar yarattı mesela ?

dalgalarin_prensi

Yazılanı okuduktan sonra soru sorsanız. "İnsanoğlu bir çok hastalığa çare bulmuştur fakat çare bulduğundan kat kat fazla ve ölümcül hastalıklar icat etmiştir" Dünya üzerindeki en tehlikeli virüs de, mikrop da, yaratık da İNSANDIR. İnsanlar vebaya değil de doyumsuzluğa çare bulsa dünya daha güzel bir yer olurdu.

ilgincbirbilgi.com

Bu canlıya Doktor demiyoruz !

bahar-yilmaz

gayette doktor diyoruz orda onlara zulm ederken insan hayatını kurtarmayı hedeflediler kobay olanlar eyvallah zorla kobay ettirilene sözüm yok boynum kıldan ince ama doktorlara sövmeden önce azıcık düşünün be

taitava

I hate nazis!

Gizli Kullanıcı

'nazis' bravo.

son_dans

bence şiddetin dini,milleti yoktur.şimdi müslüman denilen adamlar kafa kesiyor.nazilerin,yahudilerin zaten yaptıkları ortada.bence herkes kendi insanlağını sorguya çekmeli ve yanlış birşey yapmamaya dikkat etmeli.

Görüş Bildir