17 Yaşında iPhone Alabilmek İçin Böbreğini Sattıktan Sonra Yatağa Bağlı Yaşamak Zorunda Kalan Genç Çocuk

793PAYLAŞIM

17 yaşındaki Wang Shangkun, iPhone almak için böbreğini satmaya karar veriyor ancak artık böbrek yetmezliğinden dolayı hayatının sonuna kadar yatağa bağlı olarak yaşamak zorunda.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/news/teen-who-s...

17 yaşındaki Wang Shangkun, hayati bir organ olan böbreğini 3200 dolar karşılığında karaborsada sattı.

Ailesiyle birlikte Çin'in en yoksul bölgelerinden birinde yaşayan Wang Shangkun kendisine bir iPad 2 almak istiyordu ancak yeterli parası yoktu. İnternette gezerken sohbet odasında bir organ mafyasından mesaj aldı. Organ mafyası kendisine eğer böbreğini satarsa 20 bin yuan (3000 dolar) vereceğini belirtmiş.

Böbreklerinden birini satmaya karar veren Wang Shangkun, Hunan ilinin merkezinde bölgedeki hastanede çalışan iki doktorun yaptığı illegal bir ameliyat ile sağ böbreğini aldırdı.

Daha sonra bu doktorlar böbreği ismi bilinmeyen bir alıcıya götürmüş ve gence neden böyle bir şey yaptığı sorulduğunda: "Neden iki tane böbreğe ihtiyacım olsun ki? Bir tanesi yetiyor." demiş. Wang Shangkun aldığı para ile iPad 2 ve iPhone 4 satın almış.

Eve yeni cihazları ile döndüğünde annesi şüphelenmiş ve Wang Shangkun'un ne yaptığını kendisine itiraf ettirmiş.

BBC News'e göre annesi bunları söylemiş:

"Oğlum eve geldiğinde elinde yeni bir telefon ve tablet vardı. Bunları alacak parayı nereden bulduğunu sorup ısrar ettiğimde daha fazla dayanamadı ve ne yaptığını itiraf etti. 'Anne, böbreğimi sattım.' dedi. Bunu duyduğumda dünyalar başıma yıkıldı..." 

Böbrek alım satımının detayları tespit edildikten sonra olay ile bağlantısı olan 9 kişi tutuklandı ve içlerinden 5 kişinin önceden de organ alım satımı konusunda sabıkası tespit edildi.

Ameliyatı yapan, aracılık yapan, internet üzerinden yazışmaları yapan kişi ve ameliyat yapılacak mekanı ayarlayan kişi de dahil olmak üzere herkes tutuklandı.

Şu an yirmili yaşlarında olan Shangkun, ameliyatının sağlıksız ve hijyen kuralların uymayan yapılmasından dolayı kalan böbreği de enfeksiyon kaptı.

Bu enfeksiyon nedeniyle böbrek yetmezliği yaşayan gencin durumu onu hayatı boyunca yatağa bağlayacak kadar kötüleşti. Shangkun kanındaki zehirli toksinlerin temizlenmesi için her gün diyaliz makinesine bağlanıyor. Gencin aldırdığı böbreğin illegal operasyonuyla bağlantısı şahıslar tutuklandıktan sonra ailesi yaklaşık olarak 300 bin dolarla ödüllendirildi.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Sağlıklı Böbreklere Sahip Olmak için Dikkate Almanız Gereken 14 Tavsiye - onedio.com
Sağlıklı Böbreklere Sahip Olmak için Dikkate Almanız Gereken 14 Tavsiye - onedio.com
Böbrek Taşı Düşürdüğünü Zannederek Gittiği Hastanede Doğum Yapmak Üzere Olduğunu Öğrenen Kadının Bi’ Acayip Hikayesi - onedio.com
Böbrek Taşı Düşürdüğünü Zannederek Gittiği Hastanede Doğum Yapmak Üzere Olduğunu Öğrenen Kadının Bi’ Acayip Hikayesi - onedio.com
iPhone 12 İçin Böbrek Esprisi Yapan İspanyol Alım Gücü Yetmezliği Çeken Türklerin Gazabına Uğradı - onedio.com
iPhone 12 İçin Böbrek Esprisi Yapan İspanyol Alım Gücü Yetmezliği Çeken Türklerin Gazabına Uğradı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Helal olsun çekik kardeş! Bu kadar gerizekalısı bizden bile çıkmaz! Sayende en gerizekalı olmaktan kurtulduk!

luiz-emmi

yav he.

deen-tharkuho

Bir telefon için ömür boyu sağlığından olmaya değer mi? Hay senin beynine s..ç..ym

_oishii_

insan beynini bedavaya verip böbreğini satar mı

yori

aslinda acinasi kendine telefon kadar bile deyer vermir kendini sevmir

Görüş Bildir