16 Tane Sergi Açtı! Mucize Doktor'a Katılan Zerrin Tekindor'un Az Bilinen Ressamlık Hikayesi

5PAYLAŞIM

Birçoğumuzun muhteşem oyunculuğu ile tanıdığı Zerrin Tekindor, herkes tarafından bilinmeyen bir ressamlık kariyerine sahip. Zerrin Tekindor, yaptığı sanat çalışmaları ile adeta kadınların dünyasına farklı bir pencere açıyor. Kendini bildi bileli ressam olmak isteyen Zerrin Tekindor’un işte o çok bilinmeyen ressamlık hikayesi…

Pek çok kişinin Aşk-ı Memnu dizisindeki Matmazel karakteri ile tanıdığı Zerrin Tekindor, üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde tamamlamış!

Kendini hatırladığı ilk andan beri sanata gönül vermiş olan Zerrin Tekindor, eğitimini de resim üzerine almak istemiş. Fakat ailesi bu duruma pek sıcak bakmadığı için sanatın farklı bir alanı olan tiyatroya yönelmiş. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü tamamladıktan sonra resim eğitimini tamamlamadan bırakmamış!

Kendini hatırladığı ilk andan beri sanata gönül vermiş olan Zerrin Tekindor, eğitimini de resim üzerine almak istemiş. Fakat ailesi bu duruma pek sıcak bakmadığı için sanatın farklı bir alanı olan tiyatroya yönelmiş. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü tamamladıktan sonra resim eğitimini tamamlamadan bırakmamış!

Sanata gönlünü kaptıran herkes gibi Zerrin Tekindor da hayatının bir noktasında resimle buluşmuş. Halil Akdeniz Atölyesi’nde Mehmet Güleryüz ve Bedri Baykam gibi resim alanında önemli isimlerden eğitim alma fırsatı yakalamış.

Zerrin Tekindor, bu zamana kadar 16 adet resim sergisi açtı!

Zerrin Tekindor’un çok sayıda eseri özel koleksiyonlarda kendilerine yer buldu. Fakat eserlerini insanlarla buluşturmak isteyen Zerrin Tekindor bununla kalmayıp bu zaman kadar 16 adet sergi açtı.

Resimlerinde daha çok kadın yüzleri üzerine çalışmayı tercih ediyor!

Tekindor, daha çok kadın yüzleri üzerine çalışıyor. Bol makyajlı, kabarık saçlı, takma kirpikli karakterlerinin genelde gotik bir havası var. Kadınların hikayelerini izleyiciye bırakmayı tercih ediyor. Fakat karakterleri gibi isimleri de renkli olan bu kadınların adları tiyatro oyunlarındaki karakterlerden geliyor.

Bu muhteşem sanat çalışmalarını atölyeye çevirdiği evinin salonunda yapıyor!

Önceden ayrı bir atölyede çalışan Zerrin Tekindor, istediği zaman resim yapabilmek için evinin salonunu küçük bir atölyeye çevirmiş.

En sevdiği ressamın Van Gogh olduğunu söyleyen Zerrin Tekindor, yurt dışındaki isimleri de takip ediyormuş!

Zerrin Tekindor, bir röportajında çağdaş ressamlardan John Currin, Lita Cabellut, Mehmet Güleryüz, Ran Ortner, Ray Caesar, Aron Wiesenfeld gibi isimleri takip ettiğini belirtiyor.

Zerrin Tekindor, oyunculuğu ve ressamlığı birbirinden ayıramıyor!

Oyunculuk ve ressamlık kariyerini aynı anda yürüten Zerrin Tekindor, gözünde bir olayı canlandırmadan oyun bile okuyamadığını söylüyor.

Zerrin Tekindor, eğitim olmadan bir şeylerin eksik kalacağını düşünüyor!

Zerrin Tekindor, her alanda eğitimin gücüne inanıyor. Eğitim almayan insanların kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmelerini çok olası görmüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enes121

Kadının zaten duruşundan, görünüşünden asalet akıyor. Sanat eseri gibi..

denverr

Böyle kültürlü kadınlara bayılıyorum

darkosman

Vay vay vayyyy..abla sen neymişsin aq..

aaabbbcccddd

hep aynı tür rolleri oynamasına rağmen bu denli abartılan kadının farklı bir özelliği olduğunu bilmiyordum, öğrenmiş oldum.

Görüş Bildir