Görüş Bildir
Haberler
TV
15 Game Of Thrones Karakterinin Temsil Ettiği Ülke

etiket 15 Game Of Thrones Karakterinin Temsil Ettiği Ülke

diazepam
24.06.2014 - 17:09 Son Güncelleme: 24.06.2014 - 17:12

Game of Thrones dizisi var olmayan bir Westeros dünyasının hikayesini anlatırken, aslında bizim dünyamızdan derin izler taşıyor...

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Tywin Lannister-İsrail

1. Tywin Lannister-İsrail

Ön planda olmayıp perde arkasından her şeyi yönetiyor oluşuyla Tywin Lannister esasında İsrail'dir.

2. Tyrion Lannister-Japonya

2. Tyrion Lannister-Japonya

Küçük boyuyla büyük işler başarmasıyla, bir sürü felaketten bir şekilde kurtulup hayata kaldığı yerden başlamasıyla Tyrion dizide Japonya'yı canlandırmaktadır.

3. Cersei Lannister-İngiltere

3. Cersei Lannister-İngiltere

Gerek soğuk yapısıyla, gerek küstahlığıyla ve gerekse de katliama varan zalim tutumlarıyla Cersei İngilteredir. Güzel yüzüne, gülümsemesine karşın, güldüğü kişiyi 2 dakika içinde boğdurtabilecek yapısı tipik İngiliz samimiyetsizliği örneğidir.

4. Jon Snow- Tüm Afrika

4. Jon Snow- Tüm Afrika

Sorunlar yumağı içinde bocalaması, var oluş mücadelesi vermesi, az insanla çok şeyler başarmak zorunda olması gibi kriterler göz önüne alındığında Jon Snow tek bir ülke olamayacak kadar büyük ve sıkıntılıdır, o sebeple dizinin Afrika'sıdır.

5. Stannis Baratheon-Rusya

5. Stannis Baratheon-Rusya

Hak ettiği yere gelmek için mücadele veren, bu mücadele sırasında şiddetten kaçınmayan, elindeki gücü etkin kullanmak için gözünü budaktan sakınmayan, sert görünüşlü, kökü derinde ama kendisi genç Stanis dizinin Rusya'sıdır.

6. Joffrey Baratheon-Amerika

6. Joffrey Baratheon-Amerika

Dizinin şımarık, istediğimi yaparım, bana kimse bir şey yapamaz, kral benim! edasındaki kralı Joffrey dizinin Amerika'sıdır. Perde arkasından sağ kolu tarafından gizli gizli yönetilir ama bunu fark etmeyecek kadar salak, fark etse bile kabul etmeyecek kadar büyük bir ego sahibidir.

7. Khaleesi-Çin

7. Khaleesi-Çin

Sahip olduğu ordunun büyüklüğü, imparatoriçe olma sevdası, dünyanın liderliğini ele geçirme telaşı, insanları kölelikten kurtarıyormuş gibi yapıp kendi zincirsiz kölesi yapmasıyla Khalesi dizinin Çin'idir.

8. Varys-Fransa

8. Varys-Fransa

Her şeye etkisi olduğunu zanneden ama kimsenin iplemediği Varys belli ki gerçek dünyanın Fransa'sıdır. Ara sıra bazı işleri ses getirse de yine de görünmez, silik, önemsiz kişilik olmaktan kurtulamayacaktır.

9. Baelish-Almanya

9. Baelish-Almanya

Maddiyat, güç, eğlence, yer altı, vb. her konuda parmağı olan, gizli işler çevirme üstadı, stratejist, güç odaklı, kral olmakta gözü olacak kadar ileri giden Baelish dizinin Almanya'sıdır.

10. Oberyn Martell-Hollanda

10. Oberyn Martell-Hollanda

Seks, içki, uyuşturucu... Fazla söze gerek yok Oberyn dizinin Hollanda'sıdır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Samwell Tarly-Yunanistan

11. Samwell Tarly-Yunanistan

Her olayın içinde yer alan, ancak etkisiz eleman olan, sürekli birileri tarafından korunup kollanılmaya muhtaç Tarly dizinin Yunanistan'ıdır.

12. Hodor- Tüm Ortadoğu

12. Hodor- Tüm Ortadoğu

Büyük cüssesine rağmen etkisizliği ile, söyleyecek fazla sözü olmamasıyla, başkalarının kontrolüne girmekte bir beis görmeyişiyle Hodor dizinin tek bir ülkesi değil, komple Ortadoğu'sudur.

13. Sansa Stark-Avustralya

13. Sansa Stark-Avustralya

Fazla bir beklentisi, ideali, hevesi olmayan, hep başkalarının yanında var olabilen Sansa dizinin Avustralya'sıdır. Uzakta, olmasa da olan, ama güzel olan...

14. Eddard, Ned, Stark-Osmanlı İmparatorluğu

14. Eddard, Ned, Stark-Osmanlı İmparatorluğu

Nerede konuşup nerede konuşmayacağını bilmeyen yapısı, insanlara güvenme konusunda zaaf içinde olması, tezcanlı davranması, bir anda tüm gücü eline geçirecekken yanlış adımlar atması, stratejilerini olgunlaştıramaması ve bunların neticesinde kısa sürede ölüme sürüklenmesiyle Eddard Stark Osmanlı İmparatorluğunu temsil etmektedir.

15. Arya Stark-Türkiye

15. Arya Stark-Türkiye

Bütün hengamenin içinde tek başına ayakta kalmaya çalışmasıyla, kendi çapında kurduğu ve işlettiği planlarıyla, gelecekte iyi yerlere geleceği hayalleriyle, yaşadığı büyük kayıpları ve değerli yalnızlığıyla Arya dizinin Türkiye'sidir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
287
105
55
41
13
9
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Çağlar Kaya

Kısa zamanda ölüme sürüklenen derken? Biri bu listeyi yapana elemana Osmanı'nın 600 yıl ayakta kalıp 3 kıtayı elinde oynattığını söylesin. Ne meraklı oldunu... Devamını Gör

triskadannagme

ned stark osmanlıya benzetilmemeliydi. Starklar barbar yapıda insanlar değil nede olsa

Kubilay Kılıç

osmanlı barbar mı demek istiyorsun açık konuşda ecdadıma ne demeye calıştığını bilelim

https_sule

Arya Türkiye mi? haha