15 Game Of Thrones Karakterinin Temsil Ettiği Ülke

 > -

Game of Thrones dizisi var olmayan bir Westeros dünyasının hikayesini anlatırken, aslında bizim dünyamızdan derin izler taşıyor...

1. Tywin Lannister-İsrail

Ön planda olmayıp perde arkasından her şeyi yönetiyor oluşuyla Tywin Lannister esasında İsrail'dir.

2. Tyrion Lannister-Japonya

Küçük boyuyla büyük işler başarmasıyla, bir sürü felaketten bir şekilde kurtulup hayata kaldığı yerden başlamasıyla Tyrion dizide Japonya'yı canlandırmaktadır.

3. Cersei Lannister-İngiltere

Gerek soğuk yapısıyla, gerek küstahlığıyla ve gerekse de katliama varan zalim tutumlarıyla Cersei İngilteredir. Güzel yüzüne, gülümsemesine karşın, güldüğü kişiyi 2 dakika içinde boğdurtabilecek yapısı tipik İngiliz samimiyetsizliği örneğidir.

4. Jon Snow- Tüm Afrika

Sorunlar yumağı içinde bocalaması, var oluş mücadelesi vermesi, az insanla çok şeyler başarmak zorunda olması gibi kriterler göz önüne alındığında Jon Snow tek bir ülke olamayacak kadar büyük ve sıkıntılıdır, o sebeple dizinin Afrika'sıdır.

5. Stannis Baratheon-Rusya

Hak ettiği yere gelmek için mücadele veren, bu mücadele sırasında şiddetten kaçınmayan, elindeki gücü etkin kullanmak için gözünü budaktan sakınmayan, sert görünüşlü, kökü derinde ama kendisi genç Stanis dizinin Rusya'sıdır.

6. Joffrey Baratheon-Amerika

Dizinin şımarık, istediğimi yaparım, bana kimse bir şey yapamaz, kral benim! edasındaki kralı Joffrey dizinin Amerika'sıdır. Perde arkasından sağ kolu tarafından gizli gizli yönetilir ama bunu fark etmeyecek kadar salak, fark etse bile kabul etmeyecek kadar büyük bir ego sahibidir.

7. Khaleesi-Çin

Sahip olduğu ordunun büyüklüğü, imparatoriçe olma sevdası, dünyanın liderliğini ele geçirme telaşı, insanları kölelikten kurtarıyormuş gibi yapıp kendi zincirsiz kölesi yapmasıyla Khalesi dizinin Çin'idir.

8. Varys-Fransa

Her şeye etkisi olduğunu zanneden ama kimsenin iplemediği Varys belli ki gerçek dünyanın Fransa'sıdır. Ara sıra bazı işleri ses getirse de yine de görünmez, silik, önemsiz kişilik olmaktan kurtulamayacaktır.

9. Baelish-Almanya

Maddiyat, güç, eğlence, yer altı, vb. her konuda parmağı olan, gizli işler çevirme üstadı, stratejist, güç odaklı, kral olmakta gözü olacak kadar ileri giden Baelish dizinin Almanya'sıdır.

10. Oberyn Martell-Hollanda

Seks, içki, uyuşturucu... Fazla söze gerek yok Oberyn dizinin Hollanda'sıdır.

11. Samwell Tarly-Yunanistan

Her olayın içinde yer alan, ancak etkisiz eleman olan, sürekli birileri tarafından korunup kollanılmaya muhtaç Tarly dizinin Yunanistan'ıdır.

12. Hodor- Tüm Ortadoğu

Büyük cüssesine rağmen etkisizliği ile, söyleyecek fazla sözü olmamasıyla, başkalarının kontrolüne girmekte bir beis görmeyişiyle Hodor dizinin tek bir ülkesi değil, komple Ortadoğu'sudur.

13. Sansa Stark-Avustralya

Fazla bir beklentisi, ideali, hevesi olmayan, hep başkalarının yanında var olabilen Sansa dizinin Avustralya'sıdır. Uzakta, olmasa da olan, ama güzel olan...

14. Eddard, Ned, Stark-Osmanlı İmparatorluğu

Nerede konuşup nerede konuşmayacağını bilmeyen yapısı, insanlara güvenme konusunda zaaf içinde olması, tezcanlı davranması, bir anda tüm gücü eline geçirecekken yanlış adımlar atması, stratejilerini olgunlaştıramaması ve bunların neticesinde kısa sürede ölüme sürüklenmesiyle Eddard Stark Osmanlı İmparatorluğunu temsil etmektedir.

15. Arya Stark-Türkiye

Bütün hengamenin içinde tek başına ayakta kalmaya çalışmasıyla, kendi çapında kurduğu ve işlettiği planlarıyla, gelecekte iyi yerlere geleceği hayalleriyle, yaşadığı büyük kayıpları ve değerli yalnızlığıyla Arya dizinin Türkiye'sidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aliosmaninoglu

yarrak gibi bir paylaşım.

luke-davut-dereli

Irkci bir paylasim

gupse-damla-yildiz

Cersei ve Oberyn tam oturmuş :D

https_sule

Arya Türkiye mi? haha

www.kitapsozler.com

Dothrakilerin Khaleesi, Ejderhanın Annesi, Fırtındoğan Daenerys Targaryen

Görüş Bildir