15. Filmmor Kadın Filmleri Festivali 11 Mart - 30 Nisan Arası 7 Şehirde!

Sanat-

Bu sene 15. kez düzenlenecek olan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali; 11-18 Mart 2017’de İstanbul’da, Fransız Kültür Merkezi’nde, başlayacak. İstanbul’un ardından Adana, Bodrum, Bursa, Giresun, Mersin ve İzmir’de sürecek. Festival 11 Mart - 30 Nisan arası 7 şehirde kadınlarla buluşacak!

Filmmor, 2003 yılında Kadınlar Sinema Yapıyor diyerek yola çıktı. 15 yılda, 500’ü aşkın filmi, 25 şehirde kadınlarla buluşturdu. Yeryüzünün her yerinden, 100’ü aşkın kadın sinemacıyı ağırladı.

Kadınların Sineması, Bedenimiz Bizimdir, Kendine Ait Bir Cüzdan, Cinsiyetler gibi bölümlerde film gösterimlerinin yanı sıra, toplu gösterimler, özel bölümler, söyleşi, forum ve atölyelerle, Yeryüzünün çeşitli yerlerinden on binlerce kadın buluştu, söyleşti ve üretti.

15. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali; 11-18 Mart 2017’de İstanbul’da, Fransız Kültür Merkezi’nde, başlayacak!

İstanbul’un ardından Adana, Bodrum, Bursa, Giresun, Mersin ve İzmir’de sürecek. Festival 11 Mart - 30 Nisan arası 7 şehirde kadınlarla olacak.

Festivalde bu yıl "Kadınların Sineması", "Kadınların Sineması-Türkiye", "Yeryüzünden Edilenler bölümleri"; "Christine Delphy - Feminist Değilim Ama..." özel bölümü gösterilecek.

Toplu gösterim bölümündeyse "Deepa Mehta - Yeryüzü Sineması" başlığı altında Hint yönetmen Deepa Mehta'nın filmlerine yer verilecek.

Bu gösterimlerin ve 40 aşkın filmin yanı sıra 15. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali her yıl olduğu gibi bu yılda atölyeler, forumlar ve söyleşiler gerçekleştirecek.

15. Filmmor Kadın Filmleri Festivali bu yıl İstabul'dan Mersin'e, gittiği 7 şehirlerde de, tüm gösterimle ücretsiz olacak!

Festival, 7 şehirdeki tüm kadınları evin işi, şehrin hengamesi, hayat gailesinin ötesinde sinemada buluşmaya, dayanışmaya, festivale davet ediyor.

15. Filmmor Kadın Filmleri Festivali'ne dair güncel haber ve paylaşımları Filmmor'un Twitter ve Facebook sayfalarından takip edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir