1010! ve Merge Dragons! Oyunlarının Üreticisi Yerli Girişim Gram Games, 250 Milyon Dolara Zynga'ya Satıldı!

-

Gram Games, başarılı mobil oyunlarıyla dünya çapında nam saldı, bugünlerde de dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga bünyesinde yerini aldı. Tıpkı geçtiğimiz yıl yine bir yerli oyun üreticisi olan Peak Games'in ardından Zynga tarafından satın alınan ikinci Türk girişimi oldu, hem de 250 milyon dolarlık bir satışla!

Bu mühim gelişmeden önce özet olarak Gram Games'i ve başarılarını tanıyalım.

2012'de kurulduğu günden itibaren İstanbul'da ve Londra'daki merkezlerinde tam 77 çalışanıyla mobil oyun dünyasında sesini duyuruyor Gram Games. Onları basit bir 'oyun üreticisi' yerine sıra dışı bir noktada konumlayan şey, ekibin uyumu ve herkesin mutluluğunu gözeten kurallar!

Ast-üst ilişkisinden ve mesai kavramından azade bir çalışma felsefesine sahip ekip, başarıdan başarıya koşuyor.

Mutlu bir ekibin ortaya çıkardığı işin örnek başarılara imza atacağını cümle aleme duyuran ve dünya çapında 170 milyon aktif kullanıcısı olan Gram Games'in CEO'su Mehmet Ecevit bu sevindiren haberi şöyle değerlendirdi:

2012 yılından bugüne başarıyla yarattığımız Gram Games kültürünü, İstanbul ve Londra’daki stüdyolarda çalışan yetenekli takımımızı ve başarılı sayısız oyunumuzu; Zynga şirketinin dünya çapında etkin organizasyonuyla birleştirmekten gurur duyuyoruz.

Zynga'nın CEO'su Frank Gibeau da Gram Games'in yaratıcılığına, kolay fakat bağlayıcı oyun üretimine hayran kaldıklarını söylüyor.

Önümüzdeki süreçte de Gram Games'in bağımsız çalışmaları için onların yanında olacaklarını belirtiyor Gibeau, zaten yapılan açıklamalar da gösteriyor ki bu birleşim basit bir kâr elde etme temelinde ortaya çıkmadı. Zynga, bünyesine yeni katılan Gram Games'i kısa vadede yeni, dinamik ve etkili fikirler bekleyerek bünyesine katmış gibi görünüyor.

Ayrıca belirtmek gerek, Gram Games'in ortaya çıkardığı bulmaca oyunları her gün 3 milyon kişinin mobil cihazlarında oynanıyor, bu oyunlardan 1010! ve Six!'i duymayan kaldı mı, bilmiyoruz.

Dünyada isimlerini sık sık duyuran oyun Merge Dragons!, sanıyoruz ki bu satın alım için dikkatleri çekmelerini sağlamıştı.

Zira bu oyunla listelerde dünya çapında en çok kazanan ilk 50 oyun içerisine girmişlerdi. Bu yükselişin ardında daha büyük başarılar gizli, önümüzdeki dönemde adlarını daha sık duyacağımızdan şüphemiz yok.

Kurucuları olan Mehmet Ecevit ve Kaan Karamancı özelinde tüm Gram Games ekibini kutluyoruz, tebrikler! 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Arkadaşlar siz ne yapıyorsunuz?? Kâr eden süper işletmeyi yabancı sermayenin elinin kiri olan 250 milyon dolara sattı diye gelip burada tebrik edip haber yapıyorsunuz. Yayıncılık ahlakınızdan utanın.. Az gidin Adam Smith okuyun Marx okuyun.. Burada gelip yorumlarda da tebrik ediyorlar ya. Azıcık rasyonel bakın şu dünyaya, azcık!

ntyz

Üretip ihraç etmemiz mükemmel bir şey. Tebrik ediyorum. Ülke ekonomisine katkı sağlamak, ithal eden değil ihraç eden bir ülke olmak ve daha nicelerini görmek dileğiyle.

Gizli Kullanıcı

Oyun ithal edilir, marka değil!

oguz-darilmaz

Arkadaş bizimkiler yapar belli bir seviyeye getirir, parayı görür satar..

kerem-kasigur

bakıyorum siyaset haberlerinin altı yorum dolu, tartışmalar gırla. bakıyorum bi tane torbacı müziği yapan adamın içeri alınmasının altında bir sürü yorum, tartışma sürüsüne bereket. bakıyorum zirzop ünlü haberlerinin altı bir sürü yorum ve tonla tartışmayla çevrili. ulan memlekette genç beyinlerin başardığı şu büyük işe 7 alkış 2 kalpli göz. vay amk. çoğunluğumuz gerçekten boş işlerler uğraşıyoruz. bu da bunun en güzel ispatı. yürüyün gidin çocuklar. nice milyar dolar kazançlar sizi bekler gelecekte. gururumuzsunuz.

neslihan-nisan

basarili olmasi ve boyle buyuk bi paraya satilabilmesi cok guzel ancak sonucta yine satmis olduk

Görüş Bildir