'Anne' Gibi Görünmediğini Söyleyen Kadına Gereken Cevabı Çok Güzel Veren Bohem Anne

42bPAYLAŞIM

Anne olmak, yalnızca dış görünüşünüzle ilgili değildir. Toplumun dayattığı 'olması gerektiği gibi bir anne' olmak kalıbına baş kaldıran kadınlardan birinin, acımasız eleştiriler karşısında verdiği tepkiyi sizler için A Plus'tan derledik.

Kaynak: http://aplus.com/a/mom-tattoos-response-...

Anne veya baba olmak arkadaşlıklara canlılık katar, ilişkileri güçlendirir ve aileler ile toplulukları daha yakın hale getirir. Ebeveynlikle birlikte bitmek bilmeyen tartışmalar da artar.

Bu bazen çocuklarını toplum içerisinde rencide eden babalara karşı, bazen de çocuğuna her konuda izin veren anneye karşı takınılan tavırlar olarak kendini gösterir.

Geçen ay Birleşik Krallık'ta yaşayan blogger anne Gylisa Jayne, bu tarz yorumlardan birine maruz kaldı.

'Anne' gibi görünmediği söylendi. Jayne umursamamaya çalıştı, fakat birkaç gün sonra bu yorumun canını hala sıktığını fark etti.

Ve toplum tarafından dayatılan 'tipik anne' sıfatına cevaben Facebook'ta bir şeyler yazdı.

"Bir 'anne' belli bir standarda göre yaşamak zorundadır ve bu yalnızca çocuğunla ilgilenmek değildir. Anneler, üstlendikleri rolün hakkını vermek için her alanda kendilerini feda etmeleri kastedilir. Anneler pahalı çantalar almamalılar, alışverişe çıkmamalılar veya her birkaç haftada bir manikür yaptırmalılar. Annelerin dövmesi, renkli saçları veya piercingleri olmamalı. Annelerin umursamazca, sorumsuzca veya tamamen eğlence ile dolu bir geçmişi olmamalı. Anneler çocuk doğurmadan evvel birbirinden güzel deneyimler yaşamış olmamalı. Bir çocuğu yetiştirmek için kendi kimliklerini unutmalılar."

Fakat parlak pembe saçları, dövmeleri ve piercingleri olan bir anne olarak Jayne, bu tarz kalıpların anneliği gerçekten tanımlamadığını biliyordu.

"Önceden hayata dair bir deneyimimiz olmamış ise, çocuklarımızı nasıl yetiştirebiliriz? İnişli çıkışlı bir geçmiş yaşamadan, nasıl aynı zamanları yaşayan yepyeni bir ruha rehberlik edebilirim? Annelik yalnızca belli bir kalıpta görüneceğin ve davranacağın bir çeşit özel kulüp değildir. Annelik çeşitli hikayeleri ve hayatları olan bir sürü kadınla doludur. Her türden, her soydan ve her çeşit geçmişten kadınların olduğu bir grup. Küfreden, küfretmeyen, gerçek olan veya başkalarının ne düşündüğüne zerre kadar önem vermeyen kadınlar. Başkalarının olmam gerektiğini düşündüğü anne kalıbına uymuyor olabilirim, ama kızım bu konuda iyi olduğuma güveniyor."

Ebeveynler için negatif yorumları göz ardı etmek her zaman kolay değildir. Fakat Jayne'nin gönderisi önemli olan tek durumun, çocukları için yaptıkları olduğunu hatırlatıyor.

Anneler ve babalar başkalarının düşüncelerine ve yargılarına göre davranmak zorunda değiller. Ebeveynlik herkesin üzerinde aynı durmak zorunda olan bir kumaş değildir. Herkeste farklı görünmesi gerektiğini kabul etmek gerekir.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

eski nesildendir o yorumu yapan şimdiki ebeveynler bakımlı ,daha genc gosterıyor dogal olarak bunu cekememıstır

harun-alemdar2

saygı duydum. Toplumun sürüklediği yöne değilde kendi doğrularının peşinde olan insanları hep taktir etmişimdir. helal olsun

senemkayhankavrukkoca

10 yasında oglum ve 10 aylık kızımla ben de bir anneyim, anne gibi gorunmek nasıl oluyormus? Biri bi diyiversin...-.-

buda-benden-olsun

zaten oldum olası anlamış değilim anne gibi gözükmüyorsun bu ne demek ya

fatih2685

Ne anneler var tip olarak anneliği yemiş yutmuş, içinde zerre annelik barındırmayan. Haklısın bohem anne doğru bildiğinden şaşma.

_oishii_

benim annem aynen dediğin gibi bir anne. ve ben de dövmeli piercingli kırmızı kısa saçlı bi anneyim ve bildiğim tek bir şey varsa, ben asla annem gibi bir anne olmayacağım

fatih2685

İçimi burktun.

Görüş Bildir