Görüş Bildir

Alaattin Çakıcı Haberleri

Alaattin Çakıcı ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Alaattin Çakıcı ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

‘Nurişler’in Lideri Nuri Ergin: “Hasımlarımdan Bir Tek Alaattin Çakıcı Kaldı”
Kamuoyunda ‘Nurişler’ ya da ‘Karagümrük Çetesi’ olarak bilinen ve liderliğini Nuri Ergin’in yaptığı suç örgütü davasının görülmesine devam edildi. 36 sanığın yargılandığı davada savunma yapan ve hakkında 239 yıla kadar hapis cezası talep edilen Nuri Ergin, “Benim girdiğim dosyalarda 5-6 ölü olur. Ben bu sanıklar ile yargılanmaktan utanç duyuyorum. Ben sadece ve sadece hasımlarımla savaşmakla mükellefim. Onlarla da savaşmışım, öldürmüşüm. Hasımlarımdan bir tek Alaattin Çakıcı kaldı. Onu da kapsamım dışına bıraktım” dedi.
Alaattin Çakıcı'ya 10 Ay, Avukatına 13 Yıl Hapis Cezası
İzmir F Tipi Cezaevi'nin eski müdürü Ayhan Çapacı'ya düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirmek iddiasıyla yargılanan Alaattin Çakıcı, bu suçlamadan beraat etti, tehditten 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Avukat Mehmet Barış Yaya'ya ise, 13 yıl 4 ay hapis cezası verildi. İzmir 1 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nun eski müdürü Ayhan Çapacı'nın silahlı saldırıya uğraması olayının azmettiricisi olduğu iddia edilen Alaettin Çakıcı'nın da aralarında bulunduğu biri tutuklu 5 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Başka suçtan hükümlü Çakıcı azmettirme suçundan beraat ederken, tehdit suçundan yeğeni Adem Çakıcıyla birlikte 10'ar ay hapis cezası aldı. Avukat Mehmet Barış Yaya 13 yıl 4 ay, Ferhat Oto ise 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Davaya konu olay, geçen yıl 25 Mayıs'ta meydana geldi. İzmir 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu eski Müdürü Ayhan Çapacı, cezaevi kampüsü içinde bir otomobilden açılan ateş sonucu yaralandı. Olaydan sonra saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasıyla Ferhat Oto, Çakıcı'nın eski avukatı Mehmet Barış Yaya tutuklandı. Olaydan sonra Alaettin Çakıcı önce Adana F Tipi Cezaevi'ne, oradan da Kırıkkale F Tipi Cezaevi'ne sevk edildi, Cezaevi Müdürü Ayhan Çapacı da Ankara Eğitim Merkezi'ne öğretim görevlisi olarak tayin edildi. İzmir 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya başka suçlardan hükümlü sanıklar Alaettin Çakıcı ve yeğeni Adem Çakıcı ile tutuklu sanık Avukat Mehmet Barış Yaya, tutuksuz sanık Ferhat Oto ve avukatları katıldı. Kırıkkale F Tipi Cezaevinden güvenlik önlemleri altında uçakla İzmir'e getirilen sanık Çakıcı'nın, duruşma salonuna getirildiği sırada bazı izleyicilerin ayağa kalktığı gözlendi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı karar duruşmasında, sanıklar ve avukatları beraat taleplerini yineledi. Mahkeme heyeti başka suçtan hükümlü Alaetin Çakıcı ve Adem Çakıcı'nın 'yerine getirdiği görev nedeniyle kişiyi tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirme' suçundan beraatlerine karar verirken, 'tehdit' suçundan 1 yıl hapis cezası verdi, ardından bu cezayı duruşmalardaki iyi halleri nedeniyle 10 aya indirdi. Avukata 13 yıl Avukat Mehmet Barış Yaya ve Ferhat Oto'ya, 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası veren heyet, ardından sanık Yaya'nın cezasını suçun teşebbüs aşamasında kalması ve oluşan zarar göz özününe alındığında ve iyi hal indirimiyle birlikte 13 yıl 4 aya, sanık Oto'ya da 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçuna yardımdan önce ağırlaştırılmış ömürboyu verip bu cezayı 6 yıl 8 aya düşürdü. Heyet, firari sanık Ömer Faruk Çiçek'in yakalama kararının devamına ve dosyasının ayrılmasına karar verdi.  CNN Türk
Alaattin Çakıcı'dan Sert Mektup
Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde olan Çakıcı'nın yazdığı mektupta kullandığı sözler 'Acaba Başbakan Erdoğan'a mı yazıldı?' yorumlarına neden oldu. İŞTE O MEKTUP 'Kamuoyuna saygılarımla Onur ve şereften nasibini almamış Rizeli rezil yezit kişilikli onursuz. Milletin manevi duygularını istismar eden, dinimizi kullanan, hırsızlığı meşru zeminlere oturtturmuş, güzel ülkemizin bölgelerine göre arap atasözü söyleyerek doğu ve güneydoğu da yörenin kullandığı günlük hayatındaki sözleri zaman zaman kullanıp ümit tacirliği yaparak, bölgelere göre kişilik değiştiren, hırsı için ülkemizin fidanlarını telef ettiren, ruhunu şeytana teslim etmiş, dedeleri Kafkas Musevisi olan vampirin torunu. Batıda İç Anadolu'da, tüm Karadeniz ve Çukurova bölgesinde, Erzurum yöresinde tek devlet tek bayrak tek millet diyorsun. Bir millet varsa mutlaka adı da vardır. Adını söyleyemediğin milletin devleti de olmaz. Adını söyleyemediğin asil Türk milleti tarihin her devresinde devlet olmuştur. Beynini, duygularını, dini inançlarını sürekli kullandığın bu milletin çöpçüsünden, çobanından ne asil insanlar çıktığını biliyor musun? Senin hafife aldığın, ismini koyamadığın bu milletin hiçbir evladı bu yezitliği unutmaz. Adamsan beni öldürttür ama sen de adamlık ne gezer, ruhunu şeytana teslim etmiş iblis. Kalp gözü de mühürlenmiş çakma Rizeli yezit. Peygamberimizin evlatlarını iktidar hırsı için katleden yezit mantıklı adam. Adını koyamadığın asil Türk milletini hafife alan insan şeklindeki şeytan. Her yerde dinimizi kullanıyorsun, şeytana değil de Allah'a iman ettiysen vicdanınla hesaplaş. Bu milleti telef edip yezitlik yapma. Kamuoyuna saygılarımlaYurt Gazetesi
Kurtlar Vadisi Karakterlerinin Gerçek  Hayatta Temsil Ettiği İddia Edilen Kişiler
Bilindiği üzere Kurtlar Vadisi senelerdir 2003'ten beri Ülkemizde yayında olan en eski dizi. Yeri geldiğinde inanılmaz sahneleri ile dünyanın bile gündemine oturmayı başarmıştır. Örneğin: Polat alemdarın İsrail konsolosluğunu basması gibi...Bu fim başlarda gerçek Türkiye kabadayıları ve mafyalarını hatta milli istihbaratına kadar gerçekleri anlatıyordu fakat son virajlara doğru tamamen amacından saptı çünkü artık anlatıcak bir şeyleri kalmadı reyting için çeşitli manevlar yapmak zorunda kaldılar. Bu konuda sizle Kurtlar Vadisi Karakterlerinin gerçek hayatta yansıttığı kişileri görelim
Serbest Kaldığı Gün Kız Arkadaşını Hastanelik Etti
Etiler’deki lüks bir restorantta tartıştığı kişilere ateş açarak kaçan ve Şişli’de 5 yıldızlı bir otel odasında yakalanan İsmail Onur Özbizerdik, “Meskun mahalde ateş ederek genel güvenliği tehlikeye atmak” ve “Ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından tutuklanma talebi ile sevk edildiği sulh ceza hakimliğindeki sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Özbizerdik, adliyeden ayrıldıktan sonra hostes kız arkadaşı M.Ç. ile buluştu ve genç kızı Sarıyer’de ormanlık alana götürüp acımasızca dövdü.
Akın Öztürk'e Cezaevinde Darp Girişimine Soruşturma
15 Temmuz darbe girişimi kapsamında tutuklu bulunan Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün, Avukat Mehmet Sinan İnce tarafından Sincan Cezaevi'nde saldırıya uğradığı iddia edilmişti. Konuyla ilgili Adalet Bakanlığı'ndan yazılı açıklamada, İnce ile Öztürk arasında tartışma çıktığı ancak darp olayına gardiyanların engel olduğu kaydedildi. Avukat Mehmet Sinan İnce hakkında savcılık soruşturma başlattı. 
Onur Özbizerdik Tahliye Edildi
Dündar Kılıç'ın torunu, Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik, 'Ruhsatsız ateşli silahlarla mermiler satın alma ve taşıma' suçundan tutuklu olarak yargılandığı davada 1 yıl 10 hapis ve 3 bin 600 lira adli para cezasına çarptırıldı. Mahkeme, 'ceza miktarını' göz önüne alarak Özbizerdik'in tahliyesine karar verdi. Özbizerdik, 33 gün tutuklu kaldı.
Alaattin Çakıcı'nın Kapısını Açık Bırakan İnfaz Koruma Memurlarına Beraat
Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Kapalı Cezaevi'nde hükümlü Alaattin Çakıcı ve Hasan Heybetli’nin tedavi gördüğü hastanedeki mahkum odasının kapısını açık bıraktıkları gerekçesiyle görevden alınarak haklarında 4 yıldan 11 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8 infaz koruma memuru ilk duruşmada beraat etti. Kararda, 'kaçmaya imkan sağlamaya teşebbüsün yasalarda suç olarak tanımlanmadığı' vurgulandı.