Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Alaattin Çakıcı Cezaevinde Müdürün Kaburgasını Kırmış

 > 
127PAYLAŞIM

Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde kalan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ve adamlarının, cezaevi ikinci müdürü ve bir gardiyanı feci şekilde döverek kaburgalarını kırdığı ancak buna rağmen haklarında işlem yapılmadığı ortaya çıktı.

Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde kalan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ve iki adamının yaklaşık bir buçuk ay önce ikinci müdürü ve bir gardiyanı döverek kaburgalarını kırdığı ve buna rağmen, Çakıcı hakkında işlem yapılmamasına karar verildiği ortaya çıktı.

Soruşturma yürütülürken ikinci bir skandal...

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, soruşturma yürütülürken ikinci bir skandal daha saptandı: Çakıcı’nın bir buçuk yıl önce de başka bir gardiyanı yumrukladığı halde hakkında tutanak bile tutulmadığı ve dayağın kapatıldığı belirlendi. Bunun üzerine cezaevinin müdürü ve eski müdürünün de olduğu 19 memur dün açığa alındı.

Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde kalan Çakıcı ve iki adamı, iddiaya göre bir buçuk ay önce tartıştıkları cezaevi ikinci müdürü ile bir infaz koruma memurunu döverek kaburgalarını kırdı. Dayak sonrası toplanan Cezaevi Disiplin Kurulu, Çakıcı ve iki adamı hakkında “işlem yapılmasına gerek olmadığına” karar verdi.

Dövülen müdür durumu Adalet Bakanlığı’na şikayet etmiş

Dövülen ikinci müdür durumu Adalet Bakanlığı’na şikayet etti. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nce görevlendirilen kontrolör, soruşturma sonunda, Çakıcı ve Ali Öztürk adlı adamının bir buçuk yıl önce de bir başka infaz koruma memurunu yumrukladığı ve dayağın üzerinin örtüldüğü belirlendi. 

Dönemin Müdürü Suat Atan’ın “Ben bu işe karıştırmayın” dediği, yumruklanan memurun “Merdivenlerden düştüm” diye rapor aldığı, dayağa ilişkin tutanak bile tutulmadığı ve bu nedenle Çakıcı hakkında işlem yapılmadığı ortaya çıktı. 

Bu arada, cezaevinde “emanet para sorumlusu” olarak görev yapan memurun, Alaattin Çakıcı adına bütün adli mahkumların adına para yatırdığı, bir başka memurun da Çakıcı’ya sabaha karşı avukat görüşüne çıkardığı tespit edildi. Bu tespitler sonrasında kontrolörün aldığı kararla 1 No’lu Cezaevi Müdürü Kemal Kargacıer ve bir önceki müdür Suat Atan ile beş ayrı ikinci müdür, beş başmemur ve beş infaz koruma memuru dün itibariyle açığa alındı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir