Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kurtlar Vadisi Karakterlerinin Gerçek Hayatta Temsil Ettiği İddia Edilen Kişiler

 > -

Kurtlar Vadisi Karakterlerinin Gerçek Hayatta Canlandırdığı Kişiler

Bilindiği üzere Kurtlar Vadisi senelerdir 2003'ten beri Ülkemizde yayında olan en eski dizi. Yeri geldiğinde inanılmaz sahneleri ile dünyanın bile gündemine oturmayı başarmıştır. Örneğin: Polat alemdarın İsrail konsolosluğunu basması gibi...
Bu fim başlarda gerçek Türkiye kabadayıları ve mafyalarını hatta milli istihbaratına kadar gerçekleri anlatıyordu fakat son virajlara doğru tamamen amacından saptı çünkü artık anlatıcak bir şeyleri kalmadı reyting için çeşitli manevlar yapmak zorunda kaldılar. 

Bu konuda sizle Kurtlar Vadisi Karakterlerinin gerçek hayatta yansıttığı kişileri görelim

Polat Alemdar

Polat Alemdar bilindiği üzere dizinin en önemli oyuncusu ve devletin adamı. Hiç bir zaman devletin emrinden çıkmamış devletin yararına işler yapmıştır. Bu kişi derin devleti bitiren kişi olarakda bilinir.

Polat Alemdar: ABDULLAH ÇATLI'nın faaliyetlerini işliyor ama tam olarak gerçek bir karakter değil,dizi için yaratılmış bir karakter.

Süleyman Çakır

Süleyman Çakır,filmde çakır lakabıyla ünlü mafya.Filmin başında Polat'la tanışıp büyük işler başarmış bir istanbul mafyasıdır filmin sonuna doğru öldürülmüş büyük yankı uyandırmıştır.

Süleyman Çakır: ALAATTİN ÇAKICI

Memati

Dizinin tartışmasız en ses getiren karakterlerinden vurdum duymazlığıyla bilinir.Kafasına eseni yapar tam bir sokaklardan gelmedir delikanlıdır hayatta yamuk yapmaz

Memati: MURADİ GÜLER Alaattin Çakıcı'nın koruması

Abdülhey

Abdülhey grubun 3.üyesi en küçükleri olarak bilinir dizinin başından beri Polatın yanındadır devlet tarafından Polatı koruması için yanına gönderilmiş sonradan yakınlaşarak arkadaşlık bağı kardeşliğe çevrilmiştir.

Abdülhey Çoban:Drej Ali'yi oynamaktadır filmdede lakabı drej olan abdülheyin tamamıyla oynadığı kişi

Kara

Kara filmde en başına buyruk istediği zaman istediğini yapan işkenceleriyle meşhur görünmez adamdı gerçekteki kişiliğini görünce şaşırmayacaksınız

KARA:Mahmut Yıldırım(yeşil) Abdulhey'in Aslan Bey'in evinde not defterini ararken söylediği gibi aşiretler içerisinde görev yapmıştı,en son Van Tatvan Mit Bölge Müdürlüğü yaptı.Bir çok suikastta ismi olduğu söyleniyor. Kara bu dizide tamamen yeşili oynuyor

Tuncay Kantarcı

Tuncay Kantarcı: TUNCAY MATARACI,gerçek hayatta bürokrat aynı dizideki Tuncay Kantarcı gibi.
Gerçek hayatta Tuncay Mataracı kaçakçılardan rüşvet almak suçundan yaşam boyu hapis cezasina çarptırılmış bulunuyor aynı dizideki gibi.

Nesrin Çakır

Nesrin Çakır: Alaattin Çakıçı'nın eşi Dündar Kılıç'ın kızı UĞUR ÇAKICI
Bursa Uludağ'da 25 Ocak 1995'de Alaattin Çakıçı'nın tetikçisi Davut Yıldız tarafından öldürüldü.Gerçek hayatta bildiğiniz üzere Dündar Kılıç Alaattin Çakıcı'nın kayınpederi idi,dizideki gibi Laz Ziya Süleyman Çakır'ın kayınpederi.

Laz Ziya

Laz Ziya: DÜNDAR KILIÇ,Karadenizli Sürmene doğumlu,kızı Uğur Çakıcı'nın istenmedik hal ve tavırlarda ve gece eğlencelerinde bulunması sebebiyle namusunu temizlemesi için Alaattin Çakıcı'ya "namusunu temizle" izni veren mafya babası.

Hüsrev Ağa

Hüsrev Ağa: ABUZER UĞURLU,dünyaca ünlü uyuşturucu pazarlayıcısı.

KILIÇ

Kılıç: NİHAT AKGÜN
Dizideki Kılıç gibi Otel sahibi, mafya menşeyli, yüzü yarık bir kişi idi,Kılıç'a benzerliği malum yüzündeki yaradan ve yaptığı icraatlardan

İplikçi Nedim

İplikçi Nedim: NESİM MALKİ (28 Ağustos 1995 de suikast sonucu öldürüldü) İki isimde Musevi asıllı,Nesim Malki bildiğimiz üzere gerçek hayatta ünlü tefecilerdendi,aynı dizideki İplikçi Nedim gibi.

Pala

Pala: KORKUT EKEN,Susurluk Davası nedeniyle altı yıl hapis cezası alan, infaz yasasına göre 2.5 yıl hapiste kalacak olan emekli albay, eski MİT kaçakçılık dairesi başkan yardımcısı, Mehmet Ağar'ın isteğiyle Başbakanlıkta kadrolu olarak özel harekat timlerini eğitmiş. Susurluk komisyonu'na Abdullah Çatlı'yı tanıdığını, devletin Çatlı gibi isimleri kullandığını söylemiş.Doğuda PKK'ya karşı aşiretlere silahlı eğitim ve destek vermiştir.

Nizamettin Güvenç

Nizamettin Güvenç: AYDOĞAN SEMİZER,Alaattin Çakıcı kasetleriyle birlikte gündeme gelen para trafiğinde kilit rol oynadığı bilinen avukat.

Samuel Vanunu

Samuel Vanunu: ÜZEYİR GARİH(25 Aralık 2001 de suikast sonucu öldürüldü) İki isimde Musevi asıllı.İş dünyasında ve uluslararası ortamlarda ağırlığı olan kişi,aynı dizideki gibi

Ve diğer karakterler

Şevko: İBRAHİM TELEMEN dizide olduğu gibi otel odasının penceresinden intihar etti.

Süleyman Çakır'ın Kumarhane Müdürü: KORKMAZ YİĞİT

Dizide ilk bölümde Çakır'ın öldürdüğü 3 kişi;

Barış Bulmaz: SAVAŞ BULDAN(Hakkari'li silah kaçakçısı 10 Haziran 1994'de suikast sonucu öldürüldü)

Önder Zülfü Koşal: ÖMER LÜTFÜ TOPAL (Kumarhaneler kralı 28 Temmuz 1996'da suikast sonucu öldürüldü)

Behiç Türkcan: BEHÇED CANTÜRK (Liceli uyuşturucu kaçakçısı 15 Ocak 1994'de suikast sonucu öldürüldü)

Kirkor Terzioğlu: HAYAM GARİPOĞLU

Kürt Bedo: KÜRT İDRİS,İstanbul'un meşhur kabadayılarındandı,Dündar Kılıç ile yakın ilişkide idi.

Şahin Ağa: İBRAHİM ŞAHİN,Özel Harekat Daire Başkanı

Mehmet Karahanlı'ya suikast girişiminde bulunan Feraye: Özdemir Sabancı Suikastı'ndaki FEHRİYE ERDAL

İbrahim Ahıskalı: ŞARIK TARA
Enka'nin kurucusu insaat muhendisi,Rusya'ya bi kaç ay icinde 10000 işçi götüren adam,Moskova ile çok yakın ilişkileri olan kişi.

Tilki Andrei: ANDREI TYKIN

Sarı Avni'nin lideri olduğu Pizza Connection uyuşturucu şebekesinde adı geçti.CHP İçel Milletvekili Fikri Sağlar'ın sorgu önergesinde;Andrei Tykin'in Türkiye'de olduğunu ve Hüseyin Sümbül'e ait bir cep telefonu kullandığını ve Hüseyin Sümbül'ün de Antalya Kemer'de otel kiraladığı ve otelin sahibinin Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller'e ait olduğunu açıkladı.
Andrei Tykin'in 33 yaşında ve bütün doğu blok ülkelerinde Çakal Carlos'un görevlerini üstlenmiş durumda.

Halo(Halil İbrahim Kapar): HALİL HAVAR, dizide Halo polis helikopteri ile cezaevinden kaçırıldı,
gerçekte ise Halil Havar Hollanda'dan cezaevinden İtalyan mafyası CIA helikopteri ile kaçırdı.

Tombalacı Mehmet: ALİ FEVZİ BİR,dizide Önder Zülfü Koşal ölünce bütün kumarhanelere o Tombalacı Mehmet sahiplendi gerçekte Ömer Tüftü Topal ölünce bütün kumarhanelerine ortağı Ali Fevzi bir sahiplendi.

Kirve: SEDAT EMİN BUCAK

Cerrahpaşalı kardeşler: KARAGÜMRÜK ÇETESİ NURİ ERGİN(Nuriş) ve VEDAT ERGİN kardeşler.İstanbul'da bir sürü suç olayına karışmış,yeraltı dünyasında kargaşa yaratmışlardır.

Aslan Akbey(Abbas Ustaoğlu): Öldürülmesine bakarsak HİRAM ABBAS suikastı gibi.
Hiram Abbas'da görgü tanıklarına göre evinden çıkınca belediye işçileri tarafından öldürüldü.Ölüm şekli aynen Aslan Akbey gibi başından,aynı yöntem.
Başında olduğu teşkilat KGT,JİTEM gibi bağımsız olması nedeniyle CEM ERSEVER de olabilir.

Doğu Eşrefoğlu(Doğu Bey): MEHMET FUAT DOĞU(MİT Müsteşarı) veya EŞREF BİTLİS PAŞA,helikopter ölümleri aynı.

Avukat Elif Eylül: ŞEYDA YILDIRIM,Alaaddin Çakıcı'nın avukatlığını yaptı.

Kurtlar Vadisi Gerçek Karakterleri ( 2003 - 2014 )

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-berk-tuluk

şevko otel odasından değıl, hastaneden atlıyor (Süsü verılıyor)

hic-benci

Yahu bi siktirin gidin cidden.Hala bu palavralara inanıyor musunuz?

Gizli Kullanıcı

sen hepsini palavra zannet seni uslu kedicik. HEPSİ GERÇEK ! ! ! ;D

adem48

palavramı? senin beynini sikeyim ben

sedat-kilicarslan-terra

Pala yanlış..JİTEM’in kurucusu Binbaşı Cem Ersever paladır..Ensesinden vurulmasına kadar aynıdır..

Gizli Kullanıcı

aynen tipleri bile birebir benzemektedir bu kadar da tesadüf olur mu demeyin oluyor,adamlar dizi için ayarlamışlar binbaşı cem ersever in kod adıdır devlet terörö timelri için özel olarak eğitmiş ve pkk nın arasına salmıştır onu her şeyi bilmektedir en ünlü gerillalardan biridir. gözlüğü fuları ile meşhurdur bence gelmiş geçmiş en karizma adamlardan biridir. Mahmut Yeşil ile ikisi favorimdir bu arada Mahmut Yeşil de yaşıyor kolay mı lan o adamı silmek :D

mustafa-berk-tuluk

Kurtlar vadısınde butun karakterler 1 kısıyı oynamazlar. Pala dağda erseverı, metropol de Tarık umıtı oynamıştır..

dextermorgan54

Güzel çalışma.

derya2

İti kopuğu mafyayı kahraman diye yedirdiler yıllar önce bilinçaltımıza.

fatih-saglam1

Ordaki kahraman olarak gösterilenler mafyalık sistemine karşı dik duranlar değil miydi kardeş?

Görüş Bildir